IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Што е животот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што е животот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7475767778 133>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2009 во 20:05
sekogas ima nekoj koj kje go stisne kopceto ........... zatoa iskoristi od zivotot sto povekje mozes ............ izvozi se kolku povekje mozes
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2009 во 12:50
cirkus, se kezish,
ama i za toa se plakka
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2009 во 16:42



Некакво..преживување...!!!   
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2009 во 09:12
za nekogo ropstvo,
za nekogo izivuvanje
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2009 во 11:28
Nekogas tango,nekogas lambada,a najcesto breakdance.
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2009 во 19:20
Originally posted by fragola fragola напиша:

Nekogas tango,nekogas lambada,a najcesto breakdance.

taka e sto ni svirat toa igrame
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2009 во 19:28
......животот е како ветер.....понекојпат мало струенје на воздухот,доволно да ги понесе нашите желби или колку да направи неколку мали бранови ,понекојпат ураган кој ке сруши се што ке му се најде на патот.......

Изменето од marija1000 - 22.Март.2009 во 19:43
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2009 во 19:39
zivotot se slucuva samo ednas
nekoi  posle toa se zapamteni, a povekjemina ne se
da bidat zapamteni e vazno za nerednite generacii
na tie so vise ne ziveat im e vekje seednoсреќа
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2009 во 20:07
животот е сфингата - ние се обидуваме да ги погодиме загатките
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2009 во 01:02
Se ona sto go sakame ama nikako da go dobieme ......
Кон врв
СПЕЈС Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај СПЕЈС Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2009 во 13:55
"Животот без љубов е исто како дрвото без цутот или овошјето."

Последната Будала кој кога ја дознал смислата на својот живот и станал и тој Мудрец, се сретнува конечно со најголемиот Мудрец на сите времиња и за прв пат го прашува смирено и насмеано: "Господине Мудрец над сите мудреци, добро јас ја дознав смислата на моето постоење и прекрасно неопишлива е, нема збор што може да ја долови, стварно будала сум бил што не сум бил свесен за вакво нешто, но само уште едно нешто ме интересира, која е вашата смисла на вашето постоење?" Мудрецот мераклиски на некоја плажа, мудро му возвратил: "Супер прашање кое заслужува и супер одговор. Бидејќи сите сега сме конечно на иста фреквенција, како и секогаш така и сега одговорот е супер едноставен: смислата на моето постоење денес е целосно, ти ја исполни, ти си последниот кој ја дозна смислата на своето постоење, сега се е лесно, и јас конечно сега го имам целосното задоволство да уживам на оваа плажа бидејќи тек сега почнува Крајот за сите нас, ама само без едно "к" !" ;)

"Во три збора јас можам да ја соберам се што имам научено во животот. Животот оди напред."
Кон врв
IdiBegaj Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IdiBegaj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2009 во 17:27
AJM каубој  wanted ...............mozebi posle 50 god ke znam sto e tocno dotogas
Zivi bili pa videli,.......
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 12:08
...za mene e, ziv cirkus!голема%20насмевка
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 13:23
Zivotot e kako zileno topce, ne znaes na koja strana ke skokne.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7475767778 133>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.