IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - После разделба...пријатели?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

После разделба...пријатели?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 42>
Автор
Порака
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: После разделба...пријатели?
    Испратена: 09.Февруари.2006 во 08:50
Колку е можно после разделбата да останете пријатели со екс партнерот?
Дали тоа пријателство е вештачко или искрено?
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 09:11

мојот најнајнајнајдобар и најсакан пријател е мој експартнер, пријателството меѓу нас не едноставно и често знае да биде многу проблематично (поради претходниот тип на врска меѓу нас), но факт е дека тој човек ми значи многу, неописливо многу и не би сакала никогаш да исчезне од мојот живот

Кон врв
v i v i Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1338
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај v i v i Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 09:25
ooo teski se tie relacii...blue....ama postojat ....
tuka nekade....
Кон врв
Nelita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nelita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 09:36
Mozno e ,no zavisi od okolnostite kako se razdelile taka da poveke veruvam na NE zatoasto razdelbite generalno se teski!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 09:52
После разделба може да се биде со екс партнерот многу подобар пријател него со било кој.
Прво затоа што не познава до сржта навиките тајните и може без пристрасност да се даде совет или помош или другарување многу подобро за разлика во врската. Што било било глава горе и ако се прифати партнерот испаѓа невероватно пријателство.
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 09:52
Originally posted by blue blue напиша:

мојот најнајнајнајдобар и најсакан пријател е мој експартнер, пријателството меѓу нас не едноставно и често знае да биде многу проблематично (поради претходниот тип на врска меѓу нас), но факт е дека тој човек ми значи многу, неописливо многу и не би сакала никогаш да исчезне од мојот живот

синило , ме интересира.......како е со чувствата кон него....можеш ли малку да опишеш ...ако не е превише интимно барањево...

Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 09:58

леле...какви ми се чувствата кон него....силни во секој случај, има моменти на криза кога  јас или тој се враќаме на минатото и поради толку доброто разбирање што го имаме еден за друг помислуваме, ах дали не е тој баш оној правиот што секогаш знае што сакам (и обратно дали јас не сум онаа правата...итн), ама во принцип не спојуваат вистински работи затоа што бил, сум била тој со мене, јас со него во лошо и во добро, безрезервно, би ја дала, би ја дал душата за мене јас за него, знам.

знаеш што е тешко? не може да ме замисли со друг, не можам да го замислам со друга.Ме плаши дали може тоа да не раздели како пријатели....Ќе ми биде многу тешко ако тоа се случи.

Можам се да му кажам, ми кажува се....знаеш какви се моите чувства кон него - го обожавам како човек, со сите негови мани и доблести

Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 10:36
Си ги делите информациите за новите партнери? Или само си спиете заедно одвреме навреме.
Го пишувам ова и гледам горе, "знаеш што е тешко? не може да ме замисли со друг, не можам да го замислам со друга". Па тогаш не ти е екс?
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 10:44
какво спиење, зборувам за пријател бе доги не читаш ли.....? екс ми е скроз! не сме и нема да бидеме никогаш повеќе заедно
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 11:06
А сте имале други врски после, ти и он?
"знаеш што е тешко? не може да ме замисли со друг, не можам да го замислам со друга"
Ова погоре е твој цитат.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 11:11
Добро де Мајсторче знаеме дека љубомората љубовта припадноста се дел од животот.. Истото кај било кого се случува.. Мојот бивши е оженет и до ден денес се мршти кога ќе ме види во присуство на мило кое машко суштество до мене..па што..мислам нормална е реакциата нивна...
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 11:13

сме имале, да...

сега да ти го поточнам тоа што сум го кажала.....мислам на сериозно да тргне тој со некоја девојка, да не речам да си ја најде жената на животот, или/и јас да си го најдам мажот на својот (бидејќи до сега тоа не беше случај)...знаеш тогаш претпоставувам дека од корен може да се промени односот...има триста компликации , како на пример, дали тие партнери ќе го прифатат пријателство...ти текнува?

Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 11:17
Originally posted by Dogi Dogi напиша:

А сте имале други врски после, ти и он? "знаеш што е тешко? не може да ме замисли со друг, не можам да го замислам со друга"Ова погоре е твој цитат.
И мене ова ми падна во очи.Тогаш треба да сте заедно, тој не би можело да е екс
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 11:20

може може да е екс мајичка, само што како што погоре сум навела, уште ми е неизвесно како ќе функционираме кога ќе имаме сериозни партнери покрај се*е, и како тоа ќе се одрази на нашето пријателство

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.