IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Денешен "Bест": Калиопи се откажа од Маке
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Денешен "Bест": Калиопи се откажа од Маке

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
Автор
Порака
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 19:39
Глупости живи Бијонси.Шо мислеше та ко излезе како Баба Рога и пееше песна ко за на погреб,дека стварно мисли народот да ја подржи оти е добра пејачка?То ти е лош менталитет.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 19:50
Originally posted by OUST OUST напиша:

Па сеуште не ми е јасно, како толку голем човек како нејзе можеше да се налути за глупост каква што е Евровизија


Jebi ga, lugje sme...golemi ili mali...ili dve vo edno:)
Mislis e lesno sekogas da si na vrvot na zadacata, najdobar vo se i bez mana?:) Ne e. Nekogas kje sjebes..nekogas ne ti e denot.

Onoj koj e bezgresen i sovrsen, neka go frli prviot kamen.

 
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 20:05
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Глупости живи Бијонси.Шо мислеше та ко излезе како Баба Рога и пееше песна ко за на погреб,дека стварно мисли народот да ја подржи оти е добра пејачка?То ти е лош менталитет.

ZA VKUS ...VISTINA RAZLICEN E KAJ SEKOGO ....JAS NAVISTINA OBOZAVAM DRAG MOJ ZORO ....MUSKARAC SO TESNI FARMERKI I SO DLABOK SEKSI GLAS .....NAJVEROVATNO I TI SI TAKOV........I MNOGU TE OBOZAVAM .....AMA ETE KE SE SLUCI DA OBLECES I TI STOFANI PANTALONI OTI NEKOJ TI NALOZUVA TOA .....A MOZEBI KE BIDES NASTINAT VO MOMENTOT PA GLASOT KE TI BIDE PISKAV ............I SEGA STO
DA ZEMAM ZORANASLOBODA DA TI SVIRAM , DA TE BRKAM DA TE ISTEPAM ??? VCERA BESE SO FARMERKI TE SAKAV MNOGU DENES NE
TOA ZANCI IMA NACIN DA NE SE IZGLASA DA NE DOBIE GLASOVI........
AMA NE VULGARNO SVIREZI I KOI ZNAE VO BLIZINA MOZE I PSOSTI SE SLUSALO ?!!??
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 20:14
Pa toa zboruvame bre lugje. Nemoze da isvirkame zatoa shto ne ni e po kjejf momentalnata pesna ili navivame za nekoj drug. Ne cini kulturnite manifestacii da gi pretvorame vo cirkuz. Strucnoto ziri vrednuva edno...publikata (pilishtarci) vrednuvaat drugo. Vcera gi slusham mladine od Bitola ja peat Biljana platno beleshe... Jas se nerviram za modoficiranje...prepravanje na edna makedonska pesna...a moite deca podpevnuvaat...demek bravo...super... Toa ti se razliki vo vkusovi... 
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 20:16
Не чини споредбата,за то шо велиш си во право,ама неможи да се напрај таква споредба.
Се облече како Баба Рога,ок.Ги уплаши сите со песната,ок.Многу луѓе не ја бендисаа,ок.Неколку морони решија да и свиркаат и да пиштат,ОК.
Едноставно требаше да ги игнорира како што и доликува на годините и на професионалноста.Ако беше тоа причината воопшто.
Но,не.Причината беше тоа што Калјопа,не можеше професионално да поднеси пораз.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 20:20
 Pa ne bi rekla deka e poraz... Poraz e od nekoj ramen na sebe.
Mladive se na pocetok...Koga kje bidat 30 godini na scena...popularni togash e konk*rencija...
A i aj da vidime shto kje napravat...ako s eplasiraat brgu kje se zaboravat guzvive...ama ako ne napravat nishtoизненадување

Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 20:22
Абе рекла не рекла,тиквари биле не биле пораз си е пораз и поинаку неможи да се опиши.

А тие незнам дали ќе ги пуштат в сала во Москва.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
zaljubena izgubena Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 79
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaljubena izgubena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 22:12
svaka chast na kaliopi, pa toa e ustvari dobra vest za makedonija! se otkazhala ona od makedonija, mo'sh si mislit, na evrovizija povekje se chineshe kako da e obratno.

ostani ni vo dobro fizichko zdravje kaliopi, koga psihichkoto vekje ne ti odi.
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 23:10
Vaka..smetam deka e steta sto samata manifestacija se unisti na nekoj nacin so site tie svirezi i vikanja..veke u Makedonija kako da nema kulturna manifestacija kade so covek moze da otide..smetam deka tie svirezi ne bea nameneti za Kaliopi kako licnost ili pa kako pejac,tuku prvenstveno bea nameneti za zirito i za pesnata koja na 90% od lugjeto spored komentarite ne im se dopadna..ne znam sto tolku se navredi,pa i ne sakase da zeme vtora nagrada..kako profesionalec spored mene trebase da izleze na scenata..kkoga veke zborime za isfirkuvanje tie sto bea u salata mozea da zabelezat kolku bea isfirkuvani deckite od Next Time koga peeja i posle toa koga izlegoa na kraj na scena..pa ne se navredija od seto toa..i na kraj uste Goran od zevzekmanija emisijata javno ja moli da se vrati..kako ne..ke ja molam..ako ona resila da se otkaze od sopstvenata zemja svaka cast..sepak univerzalnata sala ne e cela makedonija,a ona ima obozavateli koi toa povlekuvanje ne go zasluzuvaat!!toa e moeto mislenje
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 23:52
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Не чини споредбата,за то шо велиш си во право,ама неможи да се напрај таква споредба.
Се облече како Баба Рога,ок.Ги уплаши сите со песната,ок.Многу луѓе не ја бендисаа,ок.Неколку морони решија да и свиркаат и да пиштат,ОК.
Едноставно требаше да ги игнорира како што и доликува на годините и на професионалноста.Ако беше тоа причината воопшто.
Но,не.Причината беше тоа што Калјопа,не можеше професионално да поднеси пораз.


мене повеќе ми личеше како Мортиша од семеството Адамс ал нема везе.. ,..друго, навистина некултурно од нејзина страна што не се поздрави и не им честита на победниците, а и не знам јас како воопшто таа беше убедена дека со таква песна би прошла на евровизија, па таму не се бараат баби од 50 години со турбофокски песни,..! не можам никако да го сварам ова нејзино откажување, ми делува како некоја тинејџерка
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2009 во 04:38
koja foka e taa cura...sto mne boli za nea...sto se mene tice jas licno od nea se otkazav mnogu odamna
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2009 во 07:59
Originally posted by Командантица Командантица напиша:

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Не чини споредбата,за то шо велиш си во право,ама неможи да се напрај таква споредба.
Се облече како Баба Рога,ок.Ги уплаши сите со песната,ок.Многу луѓе не ја бендисаа,ок.Неколку морони решија да и свиркаат и да пиштат,ОК.
Едноставно требаше да ги игнорира како што и доликува на годините и на професионалноста.Ако беше тоа причината воопшто.
Но,не.Причината беше тоа што Калјопа,не можеше професионално да поднеси пораз.


мене повеќе ми личеше како Мортиша од семеството Адамс ал нема везе.. ,..друго, навистина некултурно од нејзина страна што не се поздрави и не им честита на победниците, а и не знам јас како воопшто таа беше убедена дека со таква песна би прошла на евровизија, па таму не се бараат баби од 50 години со турбофокски песни,..! не можам никако да го сварам ова нејзино откажување, ми делува како некоја тинејџерка

газење%20од%20смеење Тина Тарнер на 70 години собра публика колку некои силиконски пуфки на 19 години нема да соберат за цел живот па и голи да се појават на бинаголема%20насмевка
Инаку чудна е човечката превртливост...ако недај боже Калиопи умреше (пу пу скраја било) на ден два пред Евросонгот ќе одевме на плоштад, ќе палевме свеки, ќе остававме мечиња, мачиња, пароли... па ќе се местевме пред камерите да не гледаат сите од наше селонамигнување... па ќе тебаше цел месец да расчистуваат оние јадни работници на градска чистока ...
ама сега ќе ја офираме, ќе ја обабуваме...караконџуламе...

Пак ќе кажам, не за Калиопи. за свирежите, за расипувањето на манифестациите. Па не плаќаме да одиме таму и да не заболат уши, глава заради тоа што некому нешто не му се бендисува. Културна манифестација е културна, не е утакмица каде навивачките страни се тепаат, па полицијата мора да ги раздели.изненадување




Изменето од mamamd - 28.Февруари.2009 во 08:01
Кон врв
Simpati4naa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Simpati4naa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2009 во 10:46
Sto ima da se luti koga i samata si znae deka pesnata i bese uzas i ne zasluzuvase da pobedi.A publika i svirese za da moze zirito da se predomisli malku i da ne i dava glasovi na nea zosto pesnata i bese UZAS.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2009 во 11:06
Originally posted by Simpati4naa Simpati4naa напиша:

Sto ima da se luti koga i samata si znae deka pesnata i bese uzas i ne zasluzuvase da pobedi.A publika i svirese za da moze zirito da se predomisli malku i da ne i dava glasovi na nea zosto pesnata i bese UZAS.

e da be...zirito demek ke ja cuese publikata i kje smenese glasovite....u stilu...pu pu...ne vazi...daj molim te    
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.