IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - ЕВРОСОНГ 2009
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЕВРОСОНГ 2009

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 30>
Автор
Порака
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 23:03
УТРЕ ВО ВЕСТ
СКАНДАЛОЗНА ИЗЈАВА НА КАЛИОПИ

М А К Е Д О Н И Ј А никогаш повеќе нема да ме види!




Хелоу, жено, шо се замишљаш, дека ќе плачеме сега, колку си патетична и права глумица си, смао што овој филм нема да ти има никаков успех, верувај
Ајт мрш
Кон врв
Julijano Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julijano Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 23:22
Gi slusav na mmm MP3 koi se dadeni.Abe lugje kako ne vleze vo finale pesnata na Patnici?Sega ja slusav po vnimatelno.Super e
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 23:44
кои патници бе жити се ,..све клошари беа тоа, песните која од која,..по глупи..
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 23:46
Originally posted by Командантица Командантица напиша:

кои патници бе жити се ,..све клошари беа тоа, песните која од која,..по глупи..


Па sorry вака ама песната на Патници беше доста подобри од некои други што влегоа во финалето.

Btw, алал нека и е на Каљопа за ваквите изјави, ако сака да си оди, нека си оди аман.   
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 13:06
Чудо некое како во Македонија за кратко време  може да плука. Калиопи која Балканот ја сака, ја слуша и накоја многу млади може вода да и носат доживеа да биде исвиркана.
"Поради револт и протест кон некултурните табори на младите изведувачи кои ја исвиркаа во Универзалната сала, Калиопи се повлече и лута е",
 а кој не би бил лут???????

Затоа ми се мизерни и ми се гадат сите оние плачења положувања цвеке на гробот на Тоше. Кај нас се плаче  по умрените, тогаш откриваме колку некој вредел, додека се живи гледаме да ги срозиме. ако некој успее надвор, го сакаат, го вреднуваат ние тогаш сваќаме дека некој вреди. Така беше и за Мартин Вучич, така за Каролина. мајка Македонија ,,си ги јаде,, своите чеда.
Ќе видиме што ќе направат младиве анонимуси, дали воопшто ќе се пласираат и за настап на главната вечер.



Изменето од mamamd - 25.Февруари.2009 во 13:07
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 13:09
Originally posted by Командантица Командантица напиша:

кои патници бе жити се ,..све клошари беа тоа, песните која од која,..по глупи..
 
samo me cudi kade vo ovaa cirkuzijada bea i onie laminatite збунетостzarem tie da propustat takov " sepktakl " ? смеење
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 14:06
Македонија нема да ме види

Женава во тежок транс е
Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 14:54
Баш убава бесплатна реклама си прави,секоја чест
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 18:05
Originally posted by nelson nelson напиша:

se bese katastrofa...i poarno ke bese nikoj da ne odese ovaa godina...



Се согласувам....сеа со овие патуљаците срамот ќе ни биде уууууште поголем
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 20:38
сега мора мозокот да ми го тапат со песниве од Евросонг, а тек после Евросонг лелееееееееееее 
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 22:18
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

Originally posted by Командантица Командантица напиша:

кои патници бе жити се ,..све клошари беа тоа, песните која од која,..по глупи..


 

samo me cudi kade vo ovaa cirkuzijada bea i onie laminatite збунетостzarem tie da propustat takov " sepktakl " ? смеење


а,..остај ги нив,..славни се мноогу,....се филмаат нешто низ битолава,ама ај нека се радвет..
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 01:44
Абе луѓе на мене ми се допаљќаше тој избор во 1998 год когта отиде Владо Јаневски и тогаш не се избираше така туку само публиката во универзална сала(сала1)гласаше и сите гласаа за таа песна а второ место беше "Самовилска свадба која таа требаше да оди.Ама тогаш пеачите ги пратеа оркестар што беше многу убаво а сега нема ни оркестар ни ништо.Па луѓе треба да се врати тоа од порано да има и оркестар.А за ова год многу ми се допаднаа водителите.
Кон врв
cafe Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 29.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cafe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 09:48
No coment
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 19:22
Mozebi Evrovizija stana veke cirkus i go izgubi rejtingot sto go imase porano..no sepak..pa zaso stalno da se dvoime od se..svaka cast na italijancite so se otkazaa,ama zatoa napravija svetski festival San Remo na koj voda mozat da mu nosat mnogu festivali..megutoa kaj nas i taka niso ne se desava pa zaso bar da ne se spomne imeto nase..dobro znaeme deka niso nema da napravive zatoa so koj ne sisa nas,ama sepak mislam deka mozeme na nekoj nacin da se prezentirame normalno so dobar nastap i pesna..ja znam deka ima mn.lugje koi ne gi sakaat Next Time,i koi mislat deka ke ispadneme smesni ama veruvajte deka ne e taka..Da se posramime sigurno nema..veruvam vo dobriot nastap..a so ke bide ponatamu bili zivi u maj pa videli..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 30>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.