IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Денешен "Bест": Калиопи се откажа од Маке
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Денешен "Bест": Калиопи се откажа од Маке

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 14:45
a be sto kje ni e kaliopi koga gi imame laminatite i blagica pavlovska  голема%20насмевка
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 14:51
Gi zalam poznatite licnosti koga se vo afekt site gi zabelezuvaat i reagiraat. Nie mozeme da se iznadereme i ispopcueme i za tri minuti ke bide zaboraveno. E toa e sloboda   големо%20гушкање   ova nasevo e nezamenlivo...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 14:59
Се ти е манипулација... животот... манифестациите. Таборење, држењето странаголема%20насмевка, маалските собиранки и исвиркувања...тоа стана нашата реалност... имаме добри учители....намигнување
Калиопи си го нареди, спечали пари. Каде ќе оди младината ако како што читав во весник ги учиме на исвиркајќиизненадување расипи забава...манифестација...

Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 22:05
Vi rekov jas da ja pratime na Evrovizija, deka ke placi??? I Tamara placese do lani
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 09:00
е ај... ама оваа ко ќе плачи многу се мрсулави
и после... ај прати ја де, да те видам...нека%20ти%20е%20срам
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 15:37
Ne mi se veruva...zarem Kaliopi misleshe deka so takva pesna kako za pomen kje dobie glasovi? Dosta ni e i na nas i na Evropa od tazachki pesni,pa parketi da otidea podobar rejting kje imame ...Evropa saka neshto otkacheno.
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 18:13
Ajde be, pipl, pa na umetnicite im e dozvoleno da se suetni... mene toa ne mi smeta. Kako sto me iznervira Mancevski koga se razgoropadi celiot oti ne mu go bendisavme spotot, pa ne napravi vakvi, takvi onakvi, makedonski mentalitet ni eba.... pa za Kaliopi. Ne se site skromni i golemi kako Tose....
Plus ima i demant na tekstot vo vest, vo denesen vest.

Jas ja sakam Kaliopi, interesna osoba e i talentirana....iako nema srekja da napravi hit pesna..site i se vo nekoj nejzin stil, t.e. filmплазење


Изменето од Kali - 27.Февруари.2009 во 18:14
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 18:59
Како нема среќа,многу хитови има таа.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 19:14
пропаѓа македонија без калипии..луѓе шо ќе праеме..?
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 19:17
A dali nekoj ja slusna vesta od nejzinata usta??Ili e samo rekala kazala ....ili radio mileva ......................

I na kraj kraista i da e vistina .....i vreme bese da se otkazi- privremeno (zatoa sto notite i se vo krv pa koga togas pak ke go otvori grloto ), .... za da se pribere malku doma so mazot............ pa da raboti na edno bebce
pa redno e mama da stane ....ima vreme za pesni....



I uste nesto ....NE ZABORAVAJTE DEKA ONA I NASIOT TOSKA
SE EDINSTVENI KOI SO LJUBOV SE OBVITKAJA SO MAKEDONSKO ZNAME I SO LJUBOV ISPEJAA ZA MAKEDONIJA...................

ZAL MI E .....KAKO NAROD BRGU ZABORAVAME.....

JAS POSEBNO JA SAKAM I JA OBOZAVAM KALIOPI BEZ RAZLIKA NA REJTINGOT KAJ LUGJETO....KOGA NEKOJ JA SAKA ....SITE JA SAKAAT...KOGA NEKOJ NEMA DA JA SAKA TOGA S...AJDEEEE SITE NE JA SAKAAT I BRGU ZABORAVAAT ZA NEJZINATA MISIJA ZA MAKEDONIJA.....SE CENI NEUMETNOST...TOA E SKARTOT VO EVROPA SKART I KAJ NAS...TOOOOOOOOO SITE SO EVROPA...A KADE E NASETO ....PA NIE KALIOPI JA IMAME DO VCERA KAKO DIVA KAKO MAKEDONSKI AMBASADOR ....A SEGA PIHHH MOZEME BEZ NEA......E MAKEDONCE MAKEDONCE ..SEKOGAS BORBA TE CEKA....AMA PAMET NIKOGAS NE TI DOAGJA...

Изменето од bijonse1 - 27.Февруари.2009 во 19:23
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 19:19
а зашто се откажа? дека не ошла на Евровизија..?
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 19:21
Па сеуште не ми е јасно, како толку голем човек како нејзе можеше да се налути за глупост каква што е Евровизија
Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 19:25
Калиопи е веќе МАМА Bijonse
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 19:32
Originally posted by Командантица Командантица напиша:

а зашто се откажа? дека не ошла на Евровизија..?

DRAGA MOJA eve jas ke ti objasnam ......ako mazot doma te navredi ,te udri ili bilo sto .........ke znajs kako da se spravis ........ama ako sopstveno dete digne raka na tebe,
ako te pjukne te navredi ...ti isvirkuva...........a ti do vcera sve si mu pruzila........ od cicka mleko si mu dala do covek si go napravila.....kako ke ti bide komandantica??

Publikata ...mladite vo nea ....toa e deteto..
koga ke se skrsi srceto se otkazuvas od se......ne e vo prasanje Evrovizija draga moja toa e mnogu mnogu podlaboko
da se otkazes od tvojot son ....toa e golema bolka ........
jas ja svakjam .....ama ne vredi za ovoj surov svet
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,180 секунди.