IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Денешен "Bест": Калиопи се откажа од Маке
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Денешен "Bест": Калиопи се откажа од Маке

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Автор
Порака
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 11:11
Originally posted by cigance cigance напиша:

Sudbinata na umetnikot ne e da bides samo velican.Sudbinata na umetnikot e da znaes deka mozes da bides otfrlen,da boluvas nad svojata darba,i da daruvas od svojata bolka.Toa e elementarnata razlika megu umetnikot i dvorskiot sut...samo zatoa sto UMETNOSTA e zivot,a ZIVOTOT umetnost.


уф, ова ми се бендиса многу не%20вреден
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 12:45

Festival, bidejki ova e toa ama sega prekrsteno, se sledi, se slusha ama ne se aplaudira ako ne ti fati uvo ili se stanuva na noze i se bara bis ako ti se bendisa.Na utakmica ne mu podaruvash buket cvekje na golgeterot ne vleguvash sred stadionнамигнување oti kje se najdesh pokriena so shishinja i shto li ne, vamu otkako kje ispee stanuvash i kulturno se kacuvash na bina i ubavo si go големо%20гушкање pa i бакнеж tvojot milenik.
Kaj nas stana  normalno da isvirkash na festival, da grickash semki na opera, da pukash baloncinja od mastiki na balet... dobro e odime napred... Do kaj kje stasameплазење



Изменето од la fille - 26.Февруари.2009 во 15:09
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 13:19
никој на калиопи не и фрли молотов коктел на бина,
а аплаузот и гласното извикување БРАВО
или свиркањето и УА
е дел од ризикот за кој уметникот треба да биде свесен кога излегува

не ја сакаат де и тоа е
не оти има над 40
и не оти не е девојка од соседството
туку оти е арогантна,
на ретко кој тука му се дава право да биде арогантен, и мене тоа во нашиот менталитет, ете ми се допаѓа
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 13:38
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

никој на калиопи не и фрли молотов коктел на бина,
а аплаузот и гласното извикување БРАВО
или свиркањето и УА
е дел од ризикот за кој уметникот треба да биде свесен кога излегува




големо%20гушкање
Уметникот е ГОЛЕМ човек ако достоинствено прифати и критика, во која спаѓа и исвиркувањето на бинанамигнување
Така само докажа пред јавноста колку е каприциозна и самобендисана...

И не дека не ја сакаат, си има Калиопи своја публика.
Свирежите не беа за нејзината кариера, туку за конкретната песна, која ете на дел од публиката во Универзална не им се допадна...
Или пак не им се допадна гласањето на жирито.збунетост
И многу поголеми светски уметници биле јавно исвиркани за конкретно дело, па не направиле драма од тоа...






Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 13:40
Na kaliopi mozat da i pluknat pod prozor. Taa e slavna 30 godini,Taa e diva koja ja sakaat i nadvor od tuka. Kje vidime kolku kje traat ovie novive...kje vidime kade kje stasaat...kade kje ne odnesat...изненадување 
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 13:55
јас ги имам сите цедиња од калиопи, дури и концертот во живо
меѓутоа....мамче, меѓутоа...

НИЕДЕН ГОЛЕМ ЧОВЕК НЕ Е ВИСТИНСКИ ГОЛЕМ СЕ' ДОДЕКА НЕ СЕ РАСТЕРЕТИ ОД СУЕТАТА
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 14:01
Ние не дискутираме за нашите чувства... Јас Калиопи не ја слушам често. Поубаво на увце ми лежи машкиот гласголема%20насмевка од типот на Павароти, до Сафет Исовац... Богдан... Оливер Драгоевик... понекогаш Тереза... Јосипа Лисац...
Зборуваме за однесување на манифестација...поконкретно за култура на однесување на публиката...


Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 14:15
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Ние не дискутираме за нашите чувства... Јас Калиопи не ја слушам често. Поубаво на увце ми лежи машкиот гласголема%20насмевка од типот на Павароти, до Сафет Исовац... Богдан... Оливер Драгоевик... понекогаш Тереза... Јосипа Лисац...
Зборуваме за однесување на манифестација...поконкретно за култура на однесување на публиката...



кога веќе ја разглабаме културата на однесување на публиката,во ред,еве ќе се сложам со тебе мамамд,не е култура да се исвиркува на културни манифестации.се свирка по судија и по играчи на утакмица...
ама ајде малку да видиме каде е и културата на нашите уметници
не еднаш на калиопи и се случило да не се појави на крајот на некоја манифестација ако не земи награда
се сеќавате на евровизијата кога Тоше беше единствен кандидат а Калиопи не сакаше да му напише песна и беше една од погласните во негодувањето?
и една од најгласните во плачењето по него на крајот?
и која култура е да изјавиш-
Македонија нема повеќе да ме види!!!
и сега као ние треба да плачеме?
толку ли и згрешивме?
на крајот на краиштата таа е само уште еден добар музичар,но полн со суета...која мене,искрено ме иритира во последно време



Изменето од Andjelina - 26.Февруари.2009 во 14:16
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 14:17
kaljopo glupa si  rece ednas tomce mojot drugar nejziniot brat
a toj najdobro ja znae
hehehehe  a i kornelija se smeese



Изменето од anakin - 26.Февруари.2009 во 14:18
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 14:23
Леле што ќе прајме сега без Калиопи Букле?

Папуков ме заболе за Калипи сега почна и да ми чади од него

Помош ве молам викнете Пожарникари

Марж во 3пм мори,сега си го покажа вистинското лице,место да им честиташ на децата дека ќе одат во Москва се скриваше како п**ка под кошула...марш назад во Швајцарија пробај тамо да продаваш пуфки
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 14:24
Прво не знаеме дали дала таква изјава. Еднаш се вели дека не  се јавува на телефон друг пат дала таква изјава.
На уметникот му стои да биде каприциозеннамигнување. Големите уметници каснат, се појавуваат последниголема%20насмевка
 А за со Тоше, па сам Тоше истакна дека тој си ја обожава Калиопи и се пријатели.
А кај тоа плачела...зошто јас ја немам видено да плачезбунетост

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 14:29
Zatoa sam si pravam muzika, ne slusam nicija  смеење
Кон врв
blashka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член

романтична

Регистриран: 03.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blashka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 14:35
 
 
Никогаш не сум ја сакала Калиопи...а сега уште повеќе...тага
Можеби беа со Тоше пријатели, Тоше сите ги сакаше, но се
сеќавам на тој избор, кога Тоше го избиравме....нашава ,,поп икона,,
даваше разноразни интервјуа, за ,,изборот,, како не беше фер...и
такви ствари....но за разлика од неа...Тоше никогаш не се налути
за ништо......беше и остана ...звезда.....а таа сега само се ,,глупира,, изненадување
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 14:43
МИСЛАМ ДЕКА ЌЕ И ПОМИНЕ И ПОСЛЕ НЕКОЕ ВРЕМЕ ЌЕ СЕ ИЗВИНИ
МОЖЕБИ Е МОМЕНТАЛНО И КЛИМАКСОТ И ЗАПОЧНАЛ
АМА СЕПАК НЕ И ТРЕБАШЕ ТАКВО ОДНЕСУВАЊЕ
НЕМА ОПРАВДУВАЊЕ, НИ ЗА НЕА НИ ЗА ПУБЛИКАТА
МОЖЕБИ НА ПУБЛИКАТА ВО УНИВЕРЗАЛНА ВЕЌЕ ИМ БЕШЕ ПРЕКУ ГЛАВА ОД `МЕСТЕНКИ`
И МЛАДИНАТА РЕАГИРАШЕ НА СВОЈ НАЧИН, НЕ ПРЕМОЛЧЕА КАКО ПРЕТХОДНИТЕ ГЕНЕРАЦИИ

СЕПАК Е МНОГУ САМОБЕНДИСАНА
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.