IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Survivor Србија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Survivor Србија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 42>
Автор
Порака
Goran71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goran71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2009 во 11:41
More sto ve gledam cudni, lugje se spremni i preku lesevi da gazat za da dojdat do nekoj dinar. A Nemanja pobedi blagodarenie na Maja koja sto bese vo sovetot i imase dovolno vreme da gi obraboti ostanatite clenovi. Kolku e glup on sam nemase sposobnost da go napravi toa. Maja mu ja izraboti cela rabota normalno za nekoj dinar. A i site sto glasaa za nego zemale po nekoj dinar vo toa sum 100 % siguren. Plus Maja ke bide so nego dodeka ovoj gi potrosi negoviot del od parite a potoa Nemanja ostanuva vo zaborav.
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2009 во 16:09


Site sto go propustile proglasuvanjeto na pobednikot mozat da ja gledaat reprizata sekoj den, (obavezno ja ima na nekoj kanal) eve na primer vcera bese na FOX, sega e na A2....    

Изменето од Gabriela_S - 22.Февруари.2009 во 16:11
Кон врв
defma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 716
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај defma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2009 во 17:52
Балканска работа и ништо не е чудно,луѓето за пари на се се спремни.
Кон врв
maki_seker4e Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maki_seker4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2009 во 18:10
ова беше брука...не бесе фер...маја на немања му напраи договор и сите гласаа за него..требасе да им дадат некоја тешка игра и кој ке победи тој ке земе награда
I love saying yes...and doing the opposite. a friend is alweys there when you need them.NOT ME!
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2009 во 00:33
,..Немања ја искористи Маја само за да лобира за него,..и ондак ја шутна..вика,..си имал девојка сега и ја сакал многу ,..а на последниот племенски совет викаше дека уште пред да иде за Панама било готово со врската,..
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
kiko19972 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kiko19972 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 20:47
Јас мислам дека овоа беше не фер игра бидејки знаете дека Немања не фер победи преку маја.Ја искористи велејки и дека да каже на тие што гласаа за него да гласат за него бидејки тој ке даде 5000 Евра или 500 Евра и така тоа беше се од Survivor
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 23:31
Originally posted by defma defma напиша:

Српска работа и ништо не е чудно,луѓето за пари на се се спремни.Не го прават сите тоа
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
La La Laaa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La La Laaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 23:56
Spored izjavite na Maja I Nemanja, kako i razni prasalnici i podatoci za niv i potencijalnata vrska pomegu niv, Maja e onaa koja ostanuva so poraneshnoto momche, Maja na den-dva pred krajot na "Survivor" mu pishuva na Boris (dechko i)deka go saka, i toa na plazata na ostrovot kade shto e nemanja, dodeka nemanja veli deka ima ozbilni planovi za so nea i seriozni chuvtsva...mozebi i ima neshto no se krie od javnosta...
* Kako I Da E: Zasluzena pobeda, site igraa valkano i so manipulacii i strategii...najdoboriot pobedi vaka ili onaka... Sekoja Chest Nemanja!!!   
Кон врв
Lena_ee Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lena_ee Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 10:53
Originally posted by La La Laaa La La Laaa напиша:

* Kako I Da E: Zasluzena pobeda, site igraa valkano i so manipulacii i strategii...najdoboriot pobedi vaka ili onaka... Sekoja Chest Nemanja!!!   


Taka e... se soglasuvam so ovaa konstatacija
Osven toa mene mi se dopadna sto na posledniot plemenski sovet ne se ligavese kako Rale i Edita, tuku si bese najotvoren.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2009 во 05:55
jas bev za Ognjen...epten extra momak...a ja postuvav i Vanja Mandic
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
^italina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ^italina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2009 во 17:18
Ај што наместија се наместија, ама зошто сеуште се моткаат во Македонија? Мислам, ај пари земаа ама уште сакаат? А Македонче будалче трча по секој што го има на ТВ?
A closed mouth catches no flies
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2009 во 20:15
Originally posted by ^italina ^italina напиша:

Ај што наместија се наместија, ама зошто сеуште се моткаат во Македонија? Мислам, ај пари земаа ама уште сакаат? А Македонче будалче трча по секој што го има на ТВ?


E alal da ti e za ova..stvarno e taka..po sekoj trca makedonceto..cccc..rezil..ko bogovi da dosle nekoi..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 00:20
И што поклони си изназемаа  !!!
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 00:19
Леле ама го утепаа на крај... море цело време беше ала Балканска работа...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.