IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Кандидати за претседател
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кандидати за претседател

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415>
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2009 во 09:04
Srgjan Kerim nema shto povekje da se izjasnuva, jasno beshe negovoto iskazuvanje koga kako predsedavac pred megjunarodnata javnost go povika PRETSEDATELOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA da odzi govor. Jasno e kako den. No sega kje vidime kakov protivkandidat kje ima vo prof. Ivanov koj pak vo poslednata godina  pokazuvashe otvoreni simpatii kon politikata na VMRO. Startuvaa...sega kje vidime shto kje se sluci...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2009 во 20:50
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Srgjan Kerim nema shto povekje da se izjasnuva, jasno beshe negovoto iskazuvanje koga kako predsedavac pred megjunarodnata javnost go povika PRETSEDATELOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA da odzi govor. Jasno e kako den. No sega kje vidime kakov protivkandidat kje ima vo prof. Ivanov koj pak vo poslednata godina  pokazuvashe otvoreni simpatii kon politikata na VMRO. Startuvaa...sega kje vidime shto kje se sluci...



Кое негово искажување, јас никогаш не сум го слушнал Ќерим да излезе јавно да проговори за неговите ставови околу Името и Идентитетот...
Искрено не би сакал да имаме председател ко ке работи против вољата на народот, кој ќе работи против иденитетот и името, како што сегашниот т.н.претседател го прави тоа...
Сепак во овие моменти ни е потребно единство...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2009 во 21:23
Srgjan Kerim koga beshe pretsedavac so Generalnoto sobranie na Obidenetite nacii go najavi Branko Crvenkovski kako pretsedatel na Makedonija... a koga mu najdoa zabeleshki zoshto ne kaza FIROM toj otvoreno kaza deka za nego negovata zemja ne e Firom tuku Makedonija...
Inaku za mene i dvajcata se dobri kandidati. Ako igraat poshteno partiite ako ne vadat valkani raboti... so koj kje gi izberbatat ... koj i da bide izbran kje bide dostoen prestavnik na drzavata.

Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2009 во 21:40
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Srgjan Kerim koga beshe pretsedavac so Generalnoto sobranie na Obidenetite nacii go najavi Branko Crvenkovski kako pretsedatel na Makedonija... a koga mu najdoa zabeleshki zoshto ne kaza FIROM toj otvoreno kaza deka za nego negovata zemja ne e Firom tuku Makedonija... Inaku za mene i dvajcata se dobri kandidati. Ako igraat poshteno partiite ako ne vadat valkani raboti... so koj kje gi izberbatat ... koj i da bide izbran kje bide dostoen prestavnik na drzavata.



Тажно е што СДСМ без знаење на Ќерим го форсира како нивна сопственост па ако сакале ВМРО ќе бил заеднички кандидат...
Ако Ќерим биде кандидиран од страна на СДСМ тоа автоматски ќе значи дека нема никакви шанси, многу попаметно ќе му биде да се кандидира како независен кандидат...

А тоа што го кажал во ГС на ОН и не мора да биде некој репер...
Мене лично ме интересира кој став го има тој во врска со името и идентитетот...
Ти викав сумлив ми е ништо чудно да ја игра истата валкана игра на Брако, демек да изигрува некој си голем Европеец...Мислам дека не ни се потребни паметњаковичи туку единство по оваа прашање...
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2009 во 23:28


UBAVA SANSA DA IMAME PRETSEDATEL !

A KOJ ?

ONOJ STO E NAJSPOSOBEN ZA TAA FUNKCIJA !!!

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
kiki_kiki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1267
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kiki_kiki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2009 во 23:30
pa toj sto ke ja istrca makedonija najbrzo
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2009 во 23:31
Originally posted by kiki_kiki kiki_kiki напиша:

pa toj sto ke ja istrca makedonija najbrzo




TOJ STO NAJDOBRO KE GO ZAVRTI SVETOT !

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2009 во 09:12
Anketata na Iri pokazuva deka
Керим ја има поддршката на 47 отсто од анкетираните

Во последното истражување на ИРИ, едно од прашањата во анкетата беше колку граѓаните ја поддржуваат кандидатурата на одредени политичари на претстојните избори. Зад кандидатурата на Срѓан Керим би застанале 47 отсто од анкетираните, додека 32 отсто од нив имаат негативен одговор. Втор на листата е Љубе Бошкоски, кој ја ужива поддршката на 41 отсто, но истовремено 43 отсто се против, додека 31 отсто позитивно се изјасниле за Зоран Ставрески, а 56 отсто имаат негативен став. Потоа, со 25 отсто „за“ е Имер Селмани, ама и со 63 отсто против, како и Бранко Црвенковски кого би го поддржале 21 отсто од анкетираните, а 63 имаат негативен одговор

  No vo anketata ne e  staven prof.d-r Gjorgi Ivanov bidejki ne bil kandidiran. Kolku kje se promenat rezultatite vo novata anketa..?
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 21:08
 
Предлагам да направат претседателство па ефикасно да ја сјебат државата, како и претходната. Да не ја мачат повеќе ...
 
 
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 21:27
Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

 
Предлагам да направат претседателство па ефикасно да ја сјебат државата, како и претходната. Да не ја мачат повеќе ...
 
 

се сложувам со тебе...нека ни ја прекратат агонијата ...многу убаво и среќно живееме,ама доста е...
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
nuredinosmani Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 30.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nuredinosmani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 14:15

Од овие кандидати најдобар за ова време би бил ИМЕР СЕЛМАНИ

Кон врв
Тречи Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Царевићот

Регистриран: 22.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 414
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Тречи Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 14:19
Има ли некој во Македонија ултра-десничар за кандидат?
Книге децо книге......
Речи свима ко си,не штиди се своје вере,и буди поносни син Православја!

Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 14:51
Нема!...да има јас ке гласам за него...ама нема таков сеуште не се појавил...така да...


Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2009 во 08:18
osuduvas ultra desnicari a sega bi glasala za niv? ne razbiram, koja e logikata...
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.