IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Dedo Mraz
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Dedo Mraz

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
jblagoja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 79
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jblagoja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 09:35
Originally posted by hypertech hypertech напиша:


САКАМ ОД ВИСТИНСКИТЕ ОБЈЕКТИВИ:EF 14/2.8L IIEF 24/1.4L IIEF 35/1.4LEF 50/1.2LEF 85 /1.2L IIEF 100/2LEF 135/2LEF 200/2LEF 400/2.8LА ОД ЗУМОВИТЕ:EF 16-35/2.8L IIEF 24-70/2.8LEF 70-200/2.8LEF 100-400/2.8L...и една 180ка макро и 90ка тилт......ако може голема%20насмевка


He he he, abe ti zivotot ke go pomines so ovie objektivi, nema da znaesh koj poprvo da go zastrafis na teloto

Ama aj neka ti donesat na poklon, pa ke pozajmis nesto onaka za proba




Изменето од jblagoja - 09.Јануари.2009 во 09:36
Computers are useless. They can only give you answers. (Pablo Picasso)
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 11:55
Ima i za toa resenie > poveke tela. :D Eve da ne preteruvame na sekoi 2-3 objektivi po edno telce. Crop za zumovite, ful za drugite. :D
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 19:38
голема%20насмевкаголема%20насмевка
ovaa godina ne cekam na dedo mrazплазење...toj mi ja ispolni ena druga golema zelba, no resena sum D80 ovaa godina da si ja zemam....a mozebi i za rodendenov ke si ja posakam голема%20насмевкаплазење
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 20:11
Originally posted by seka seka напиша:

голема%20насмевкаголема%20насмевкаovaa godina ne cekam na dedo mrazплазење...toj mi ja ispolni ena druga golema zelba, no resena sum D80 ovaa godina da si ja zemam....a mozebi i za rodendenov ke si ja posakam голема%20насмевкаплазење


Ma posakaj d90ka. Za sekoj slucaj. :P:D
Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 20:21
Ne deka sum skromen... ama, stvarno sum ozbilen deka 14-24mm bi mi zavrsila rabota za se.
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 20:24
Originally posted by fichot fichot напиша:

Originally posted by seka seka напиша:

голема%20насмевкаголема%20насмевкаovaa godina ne cekam na dedo mrazплазење...toj mi ja ispolni ena druga golema zelba, no resena sum D80 ovaa godina da si ja zemam....a mozebi i za rodendenov ke si ja posakam голема%20насмевкаплазење


Ma posakaj d90ka. Za sekoj slucaj. :P:D

плазење   skromna sum de голема%20насмевка...dovolno mi e D80....

Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 21:38
Originally posted by seka seka напиша:

...dovolno mi e D80....

Какви глупости има Д90... Срамота. Немој ни случајно пари да се фрлени за тоа. Основните функции се исти, што е единствено што ме занима.
А да не зборувам колку CCD е подобро од CMOS (мачкало).
Кон врв
treno Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај treno Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2009 во 00:00
од Дедо мраз сакам 100’000 €
а после јас ќе си го средам студиот сам
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2009 во 19:22
koga e veke dedo mraz vo prasanje
mozam da posakam edno vakvo, a?
mojt?

http://www.alpa.ch/index.php?path=products/cameras&detailpage=137


a i ide vo prilog na toa deka gledam deka lugeto koi obicno sakale the latest of technology odat na DIY ili low tech pa jas da postiram nesto taka, obratno od ona sto najcesto proseravam-elita na elitata .... linkov poveke go prativ za "edukacija" otkolku zelba, mislam deka duri ni dedo mraz nema username i pass na ovoj sajt - ne vleguva vo listata na potencijalni klienti, za nas, rajata e pomijata od tipot D3, 5D i slicno...

objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
thanatos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2007
Локација: Ethiopia
Статус: Офлајн
Поени: 125
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај thanatos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2009 во 01:54
уф сашо си знаел шо сакаш!!!!!!
поздраф
среќа
http://www.flickriver.com/photos/22191068@N02
Ad maiorem gloriam Dei- kir Gramatik
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2009 во 10:45
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
kiko_33 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kiko_33 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2009 во 12:36

sakam:


ama epten mnogu go sakam

Изменето од kiko_33 - 18.Јануари.2009 во 12:39
Кон врв
aboskovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2009 во 19:32
Jas sakam edna Holga/Diana so plasticen objektiv (sum videl, epten jaki fotki ispagjaat!), po moznost za 35mm (dokolku ima, seuste ne znam!?!)
Extra: moznost za promena na objektivot so pinhole ili zoneplate.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.