IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Прилеп
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Прилеп

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5152535455 131>
Автор
Порака
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2008 во 18:35
Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

Originally posted by blackeye blackeye напиша:

Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

Море прилепчани сте го виделе тој шахо шо че го меџу марко цепенков и трокадеро?

 

 

збунетостзбунетостзбунетостbidi malku pojasenсреќа

 

Грешка се извинувам-ај да не тресам зелени на дијалект ќе кажам литературно.Плоштадот пред мис стон кафаната(до трокадеро)што ќе го прават со шаховска табла(прилично голема)

П.С. си реков прилепчани сме и без глагол че се разбериме ама..
vistina e deka sme malku skrti na bukvi i si kratime od zborcinjata, ama ovde cel zbor si skratil...nemase smisla malku prasanjevo.....големо%20гушкање
inaku nemam videno, neznam...ali da vidime i to cudo so ke bidi...vazno fontani imame kolku sakas..голема%20насмевка
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 13:34
 
 
 Поздрав до Прилепчани....
 
              Среќна слава...или именден...кој што слави....
              а ги има многу...сигурна сум......намигнување........големо%20гушкање................
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 09:22
јас свети ѓорѓија славам , на 8 декември
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2008 во 00:16
в петок на Свети Никола повелете на посни сарми во Прилеп
80 000посни сармичиња ...ејјјј...кутри жени...
Прилеп во Гинисова книга
е не,само фонтани ќе се редиме
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2008 во 00:22
popadna ginisot!
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2008 во 00:24
зошто да пропадне?
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2008 во 17:54
izvini...ne bese namerno...pogresno ja slusnav vesta na tv...ke ima...
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 14:12
Македонија - 18.12.2008
СУДИЈА ОД ГИНИС ВО ПРИЛЕП ЌЕ ГИ БРОИ САРМИТЕ

Судијата од Гинис Талал Омар, кој треба да го официјализира гинисовиот рекорд на прилепчани во приготвување посни сарми за утрешниот празник Свети Никола, попладнево треба да пристигне во Прилеп.

Сто и педесет прилепски домаќинки во вторникот приготвија 80.191 сарма кои се вареа на пет локации во градот - во кујните на Старскиот дом, во две градинки, во домот на интернатот Орде Чопела и во кујната на фабриката за конзервирање на зеленчук и печурки во чии ладилници се чуваат до утрешната прослава.

- Ги исполнивме сите услови. Има и видео материјал, целиот процес го контролираа санитарната инспекција, Дирекцијата за храна и Заводот за здравствена заштита. Мислам дека ќе ни биде признат гинисовиот рекорд, нагласува Ане Лашкоска шеф на Кабинетот на прилепскиот градоначалник. За приготвување на сармите се потрошија 700 зелки и над 90 килограми ориз.

За време на утрешната прослава на празникот Свети Никола булеварот во центарот на градот ќе биде затворен. Таму ќе бидат поставени  војничките казани во кои ќе се варат над 200 килограми  грав. За прославата ќе бидат обезбедени и над 50 килограми риби и буриња вино.

Утре изутрина свечена литургија ќе се одржи во црквата Благовештение, а прославата продолжува пред параклисот на Свети Никола во центарот на Градот каде ќе бидат поставена и богатата трпеза.


Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 16:10
pa poveleteголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
slavata e za site prilepcani i za site onie koi se cuvstvuvaat takaнамигнувањенамигнувањесреќасреќасреќа
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 17:13

еве покана и од мене,да не речете дека Прилепчани се лоши или негостопримливи

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 20:24
lele, lele...sea i vo ginis  ne imaсмеењеголема%20насмевка
cestitki za site prilepcaniголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2009 во 12:15
тајм%20ауттајм%20ауттајм%20ауттајм%20ауттајм%20ауттајм%20ауттајм%20ауттајм%20ауттајм%20ауттајм%20ауттајм%20ауттајм%20ауттајм%20ауттајм%20ауттајм%20аут
abe kaj ste prilepcani!!!!!
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2009 во 18:40
Originally posted by blackeye blackeye напиша:

тајм%20ауттајм%20ауттајм%20ауттајм%20ауттајм%20ауттајм%20ауттајм%20ауттајм%20ауттајм%20ауттајм%20ауттајм%20ауттајм%20ауттајм%20ауттајм%20ауттајм%20аут
abe kaj ste prilepcani!!!!!
јадат сарма бе, што е тука чудно намигнување
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2009 во 00:56
не викај толку многу... до Велес те чувме.....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5152535455 131>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.