IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Survivor Србија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Survivor Србија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 42>
Автор
Порака
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 01:45
не сакам да ја расипам забавата ...
ама ќе победи...
Дуле...
упс..јбг...црвенеење
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 01:50
haha...a se si mislev deka ke ja isfrlat Majaплазење
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 01:52
pa nemanja e posilen od maja zatoa nego prvo. лутина ne gi gledam veke
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 13:54

Значи дефинитивно стануваат се поглупи и поглупи штом го исфрлиле Росиќ...
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 14:07
tokmu taka
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 19:06
И овие веќе претеруваат...очигледно не е да победи најдобриот во сите вакви операции... лаги,превари,меѓусебни договори,задкулисни игри...болен
Веќе и самите натпреварувачи си знаат редот по кој ќе испаѓаат... Да се дочистат натпреварувачите што останаа од племето Рока(така беше мислам),па после како ќе одлучат Буги и Дуле ќе се игра...
ма дајтеболен...
овие барем својски се измачија...така да-кој и да победи-со алал да си ги арчи парите
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 22:25
Originally posted by Biba_G Biba_G напиша:

И овие веќе претеруваат...очигледно не е да победи најдобриот во сите вакви операции... лаги,превари,меѓусебни договори,задкулисни игри...боленВеќе и самите натпреварувачи си знаат редот по кој ќе испаѓаат... Да се дочистат натпреварувачите што останаа од племето Рока(така беше мислам),па после како ќе одлучат Буги и Дуле ќе се игра...ма дајтеболен...овие барем својски се измачија...така да-кој и да победи-со алал да си ги арчи парите


da go primetiv i ja toa uste od poodamna deka se se temeli na lagi i prevari,pa rekov ne go gledam,ama prodolziv..e eve ti sea pak takvi raboti..stvarno ne e ubavo toa so go pravat..by the way vidiv nesto infuzija primase nekoj,dali bese Vanja ili mi se vide taka..sto se slucilo??
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 23:48
ДА ВАЊА МАНДИЌ

АМА НА КРАТКО ВИДОВ И ЈАС

ШТО И КАКО, ВАЉДА ЌЕ ИМА У ПОНЕДЕЛНИК
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 14:11
вчера за прв пат целото го изгледав.... ама се глупи да не речам... ги исфрлаат најјаките... а тие од продукција им ги ставаат во некојаси комисија... и кога ќе треба победникот да се одлучи... тие сигурно нема да гласаат за тој што го исфрлил.....
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 16:31
леле бе луѓе зошто гледате вакви глупости? барем ако ништо друго македонска да беше емисијава
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 15:28
Pa ne e loso 6outo spored mene, dobro e za gubenje vreem pred tv.
Кон врв
One_lovE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ветеринарка

Регистриран: 10.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај One_lovE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2009 во 23:20
Мене ми е фаворит Вања Мандиќ.
Па сега евенутално ако успее тој женски сојуз што Мандиќ сака да го направи. Само на тој начин таа и Маја ќе опстанат. На Хана и пукна филмот, може и Радиќ ќе се согласи. Ако се паметни ќе се согласат за да ги исфрлат според мене прво Буги и Рале. Ептен ме нервираат.
А за тој што кажа дека Дуле ќе победи, мислам дека погрешно си разбрал. Уште не е избран победникот. На крај публиката ќе гласа за последните двајца што останале. Тоа може да го видите на официјалниот сајт на Survivor. Самите натпреварувачи имаат потпишано договор дека не треба да кажат, да изјават т.е. кои се тие. Затоа што познато е дека тоа се е снимено летово во Панама.
Кон врв
jenny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jenny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2009 во 14:09
Jas imam informacija deka pobednikot e Nemanja Pavlov.
Inaku mi se dopaga Survivor i redovno go gledam.
Ljubovta e centar na Univerzumot
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2009 во 20:58
Е баш ми е мило што Маја сепак остана голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Оној Рале и тој мајмунот со плавана кравата не можам да ги сварам лутиналутиналутина
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.