IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ОНА се заканува со нова војна во Македони
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ОНА се заканува со нова војна во Македони

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223 29>
Автор
Порака
FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 370
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2009 во 16:54
ооооо па вие па вие... Шиптарите сте нашле да се буните !!! СРАМОТА БЕ СРАМОТА !!! има луѓе од другите националности кои што немаат скоро леп да јадат и немаат скоро никакво право па си ќутат и живеат(задоволни се што имаат барем парче леп) а вие ??? сакавте ова- имате ова, сакавте она? имате она па што друго сакате бе? МАКЕДОНИЈА???? Е НЕМА, вие имате ПРЕМНОГУ права за еден ТУЃИНСКИ народ да знаете, али добро, ако сакате земете и пушки нема проблем ќе идеме во војна само не се надевајте на ништо позитивно(за вас) бидејки нигде не се чуло окупаторот да го победи домашниот народ !!! поздрав!!! а тоа во денешни услови е НЕВОЗМОЖНО ПОЗДРАВ !!!!


ЕДНА ЉУБОВ МАКЕДОНИЈА !!! МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ ДРУГИТЕ ШТО НЕ СЕ ЗАДОВОЛНИ МОЖЕ ДА СИ ИДАТ СЛОБОДНО !!!!

Изменето од FILIP toa sum JAS - 05.Јануари.2009 во 01:48
Правдата е релативна работа, но ВИСТИНАТА е една
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2009 во 18:37
ЕДНА ЉУБОВ МАКЕДОНИЈА !!! МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ ДРУГИТЕ ШТО НЕ СЕ ЗАДОВОЛНИ МОЖЕ ДА СИ ИДАТ СЛОБОДНО !!!!



mislam deka mislese da si odat ne da idaat...skraja da e!
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 370
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2009 во 18:44
НЕКА СИ ОДАТ !!!!!!!!!!
Правдата е релативна работа, но ВИСТИНАТА е една
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2009 во 20:09
A be, moram da vi priznaam neshto... Vie ste "NEVEROJATNo-ISKLUCHITELNI" Human Beings...bidejki jas so ovaa vasha logika, koja vie ja eksponirate tuka, ne bi mozhela da odam ni do WC...a vie heheeeeeheeeej zamisli zhiveete eden cel Zhivot...Ushte ednash Bravoooo ...Vi se vos'hituvam
      
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2009 во 22:43
Па да ми си мене од штала или од рудник нема да излезиш.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2009 во 22:46
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

A be, moram da vi priznaam neshto... Vie ste "NEVEROJATNo-ISKLUCHITELNI" Human Beings...bidejki jas so ovaa vasha logika, koja vie ja eksponirate tuka, ne bi mozhela da odam ni do WC...a vie heheeeeeheeeej zamisli zhiveete eden cel Zhivot...Ushte ednash Bravoooo ...Vi se vos'hituvam
      
 
od koga trgovcite so covecki organi pocnaa da se grizat za covekovite prava ? збунетост .......... slusaj mala ........ toa sto baratas so frazi i angliski , ne znaci deka si na vrvot na humanitarizmot pa da izigruvas dopolnitelno i majka tereza second part ...... odamna maskite padnaa ........ a kaj vas za zal , uste padjaat i doprva kje padjaat намигнување ... nabrzo kje se najdete vo delot kade se naodjaat i hijjenite намигнување


Изменето од miroslav_g8 - 04.Јануари.2009 во 22:48
Кон врв
FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 370
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2009 во 01:51
јас би рекол дека вие шиптарите сте НЕВЕРОЈАТНО ИСКЛУЧИТЕЛНИ! и ПРЕМНОГУ специфични, со вашата “убавина“ и вашето (не)размислување(и вашата НАЈСПЕЦИФИЧНА МИРИЗБА МОРАМ ДА НАПОМЕНАМ)!!!

Изменето од FILIP toa sum JAS - 05.Јануари.2009 во 02:04
Правдата е релативна работа, но ВИСТИНАТА е една
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2009 во 11:11
Originally posted by FILIP toa sum JAS FILIP toa sum JAS напиша:

јас би рекол дека вие шиптарите сте НЕВЕРОЈАТНО ИСКЛУЧИТЕЛНИ! и ПРЕМНОГУ специфични, со вашата “убавина“ и вашето (не)размислување(и вашата НАЈСПЕЦИФИЧНА МИРИЗБА МОРАМ ДА НАПОМЕНАМ)!!!
znaeme deka sme  specificni...za sto sme specificni toa e drugo prasanje...
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2009 во 12:20
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Па да ми си мене од штала или од рудник нема да излезиш.




Упатницата за горе споменатата ти е на право место. Само молам немој многу луксузно да ја удостоиш. Онака шталски, како во нивните селски.
задоволство
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2009 во 18:26
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

A be, moram da vi priznaam neshto... Vie ste "NEVEROJATNo-ISKLUCHITELNI" Human Beings...bidejki jas so ovaa vasha logika, koja vie ja eksponirate tuka, ne bi mozhela da odam ni do WC...a vie heheeeeeheeeej zamisli zhiveete eden cel Zhivot...Ushte ednash Bravoooo ...Vi se vos'hituvam        


od koga trgovcite so covecki organi pocnaa da se grizat za covekovite prava ? збунетост .......... slusaj mala ........ toa sto baratas so frazi i angliski , ne znaci deka si na vrvot na humanitarizmot pa da izigruvas dopolnitelno i majka tereza second part ...... odamna maskite padnaa ........ a kaj vas za zal , uste padjaat i doprva kje padjaat намигнување ... nabrzo kje se najdete vo delot kade se naodjaat i hijjenite намигнување


slusaj mali, pardon...stari .Toa shto jas "izigruvam" ne e tvoja rabota, taka da slobodno prodolzhi da "chkrtash" niz forumot za tvoite "fosilni" idei, mene... iskrena da bidam voopshto ne mi prechish. Ako edno vreme te smetav za pameten chovek, deneska te zhalam.... gubish mnogu od zhivotot,... eden den ke te nema od ovoj svet, a bi bilo "zhalosno" taa tvoja zaguba nekoj da ja "slavi", namesto da "taguvaat" kako shto e sluchajot so sekoj normalen chovek.
...A mene, ne se obiduvaj da me analizirash, bidejki nikogash nema da uspeesh, od prosta prichina shto sum "pure" kako solza (), neshto shto mi dava pravo da kritikuvam sve shto smetam deka e nekorrektno, za razlika od "nekoi" drugi, koi "minatoto" gi vleche nazad, i ne gi ostava da krenat glava.

p.s a vo sluchajov,mojot komentar nemashe nishto zaednichko so "majka tereza", tuku beshe edna "skromna" replika so "viiisoka" doza na ismevanje na logikata na "odredeni" forumdji.


Изменето од AlbanianGirl - 05.Јануари.2009 во 18:27
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2009 во 18:30
Originally posted by orlov orlov напиша:


Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Па да ми си мене од штала или од рудник нема да излезиш.
Упатницата за горе споменатата ти е на право место. Само молам немој многу луксузно да ја удостоиш. Онака шталски, како во нивните селски.задоволство


gospodine "komandante" (ili general, ili lavche, ili tigar, ili ne, ne, ne Gluvche mislam deka beshe), ajt gleajte tamu svoj "biznis" ne se zanimavajte so mene.Mozhe taka???!!
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2009 во 18:35
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

A be, moram da vi priznaam neshto... Vie ste "NEVEROJATNo-ISKLUCHITELNI" Human Beings...bidejki jas so ovaa vasha logika, koja vie ja eksponirate tuka, ne bi mozhela da odam ni do WC...a vie heheeeeeheeeej zamisli zhiveete eden cel Zhivot...Ushte ednash Bravoooo ...Vi se vos'hituvam        


od koga trgovcite so covecki organi pocnaa da se grizat za covekovite prava ? збунетост .......... slusaj mala ........ toa sto baratas so frazi i angliski , ne znaci deka si na vrvot na humanitarizmot pa da izigruvas dopolnitelno i majka tereza second part ...... odamna maskite padnaa ........ a kaj vas za zal , uste padjaat i doprva kje padjaat намигнување ... nabrzo kje se najdete vo delot kade se naodjaat i hijjenite намигнување


slusaj mali, pardon...stari .Toa shto jas "izigruvam" ne e tvoja rabota, taka da slobodno prodolzhi da "chkrtash" niz forumot za tvoite "fosilni" idei, mene... iskrena da bidam voopshto ne mi prechish. Ako edno vreme te smetav za pameten chovek, deneska te zhalam.... gubish mnogu od zhivotot,... eden den ke te nema od ovoj svet, a bi bilo "zhalosno" taa tvoja zaguba nekoj da ja "slavi", namesto da "taguvaat" kako shto e sluchajot so sekoj normalen chovek.
...A mene, ne se obiduvaj da me analizirash, bidejki nikogash nema da uspeesh, od prosta prichina shto sum "pure" kako solza (), neshto shto mi dava pravo da kritikuvam sve shto smetam deka e nekorrektno, za razlika od "nekoi" drugi, koi "minatoto" gi vleche nazad, i ne gi ostava da krenat glava.

p.s a vo sluchajov,mojot komentar nemashe nishto zaednichko so "majka tereza", tuku beshe edna "skromna" replika so "viiisoka" doza na ismevanje na logikata na "odredeni" forumdji.
 
daleku si od taa cistota ...... i , ideite ne se voopsto fosilni dokolku mislis na toa sto go mislis ..... ne treba sekoja vistina za lagite na " najdemokratskata drzava na svetot " da e sfakjas licno ....... sepak , ne e zlato se sto sjae ....... a grablivite ptici se znae .......... se zaletuvaat po sjajot ........ pa makar bil i lazen намигнување
Кон врв
FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 370
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2009 во 19:27

хехехехе глувче???? па вие се криевте во 2001 како глувци!!! 

Изменето од FILIP toa sum JAS - 06.Јануари.2009 во 01:47
Правдата е релативна работа, но ВИСТИНАТА е една
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2009 во 20:19
Originally posted by FILIP toa sum JAS FILIP toa sum JAS напиша:


хехехехе глувче???? па вие се криевте 2001 како глувци!!!
И јас се согласувам со вас дека се криеја како глувци ама тие не сакаат да си признаат.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.