IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Најнова Вест: Газа бомбардирана!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најнова Вест: Газа бомбардирана!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 21>
Автор
Порака
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 20:30
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

sledejki go primerot na usa vo vrska so kosovo , DA .............. i ne izbegnuvaj odgovor ........ znam deka vo tebe se prekrsuva muslimanskoto od edna , i poltronskoto odnesuvanje kon usa  od druga strana ............ odgovori kako sto te prasav ............

ne gi branam zatoa sto se muslimani,no mislam deka ovoj pat preteraa izraelcite so nivnata kontra ofanziva...
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 20:31
ne te prasav koj i dali preteral ...... ne izbegnuvaj odgovor ........ prasanjeto e mnogu prosto postaveno za da mozes da go svatis голема%20насмевка
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 20:33
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

ne te prasav koj i dali preteral ...... ne izbegnuvaj odgovor ........ prasanjeto e mnogu prosto postaveno za da mozes da go svatis голема%20насмевка
ako mislis za prasanjeto okolu USA voopsto ne me interesira...samo bidi siguren vo edno...USA nikogas ne bi izvrsil voen napad protiv izraelcite...
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 20:42
Оваа е наместен процес од најголемата држава Америка.Па луѓе што би неможела Америка да измисли во текот на ие неколку год?ас сум песимист за оваа тенма бидејќи е наместена војна.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 20:47
Originally posted by nema sto nema sto напиша:

Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

ne te prasav koj i dali preteral ...... ne izbegnuvaj odgovor ........ prasanjeto e mnogu prosto postaveno za da mozes da go svatis голема%20насмевка
ako mislis za prasanjeto okolu USA voopsto ne me interesira...samo bidi siguren vo edno...USA nikogas ne bi izvrsil voen napad protiv izraelcite...
 
ne te interesira zosto ne ti odi odgovorot vo prilog ......... licemerie .... kako poinaku da se narece ? ........ boli sto gi tamanat palestincite , ama ne smee da se kritikuva usa poddrskata na Izrael ............ zosto , dokolku se kritikuva , togas propadja opravdanosta na usa napadite vrz srbija ............ mnogu e ednostavno .... samo tesko e da se priznae .........
Кон врв
Тречи Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Царевићот

Регистриран: 22.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 414
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Тречи Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 22:24
Не мешајте Абхазија и Јужна Осетија со Косово,тие две се исто како РСК!
Книге децо книге......
Речи свима ко си,не штиди се своје вере,и буди поносни син Православја!

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 22:25

ne mesame od sto mora tuku od pricina sto nekoj se obiduva da go izbegne odgovorot ....... nisto povekje голема%20насмевка

Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 22:34
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

Originally posted by nema sto nema sto напиша:

Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

ne te prasav koj i dali preteral ...... ne izbegnuvaj odgovor ........ prasanjeto e mnogu prosto postaveno za da mozes da go svatis голема%20насмевка
ako mislis za prasanjeto okolu USA voopsto ne me interesira...samo bidi siguren vo edno...USA nikogas ne bi izvrsil voen napad protiv izraelcite...
 
ne te interesira zosto ne ti odi odgovorot vo prilog ......... licemerie .... kako poinaku da se narece ? ........ boli sto gi tamanat palestincite , ama ne smee da se kritikuva usa poddrskata na Izrael ............ zosto , dokolku se kritikuva , togas propadja opravdanosta na usa napadite vrz srbija ............ mnogu e ednostavno .... samo tesko e da se priznae .........
uste ednas da ti povtoram...ne sum od tie muslimani koi se palat zatoa sto izrael ja napadnal palestina...za mene krs neka se pravat(gi osuduvam izraelskite napadi samo od humani pricini...jas bi bil protiv na primer ako iran bi go napadnal izrael na takov nacin) ...uste nesto...za mene USA se golemi prijateli zatoa sto mnogu im pomognaa na albancite...za toa, sto tie pravat so drugite voopsto ne me boli...toa neka ti bide jasno...tie imaat svoja politika...ako slucajno nivnata politika se svrti protiv interesite na albancite vednas za mene ke bidat nepozelni...se nadevam me razbra sto sakam da kazam...ne me interesiraat voopsto paralelite od tvojot tip...za mene najvazna e ALBANIAN CAUSE...
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 22:37
ALBANIAN CAUSE... aj objasni so vklucuva taa?
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 22:37
znaci ,  usa e so dvojni standardi ..... taka ? ..............
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 22:38
Originally posted by nelson nelson напиша:

ALBANIAN CAUSE... aj objasni so vklucuva taa?
 
golema albanija ... ili , pomoderno kazano , site albanci vo edna drzava ...... inaku , idejata za golema albanija e srpska propaganda смеење
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 22:39
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

znaci ,  usa e so dvojni standardi ..... taka ? ..............
da ti gi je*am tie standardi jas tebe...barem ti nemoj da mi zboruvas za standardi...
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 22:39
taka! ...pa toa e "tak normalno"
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 22:40
Originally posted by nema sto nema sto напиша:

Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

znaci ,  usa e so dvojni standardi ..... taka ? ..............
da ti gi je*am tie standardi jas tebe...barem ti nemoj da mi zboruvas za standardi...
 
so se palis? ......... te boli a ? ...... bolna e vistinata голема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 21>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.