IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Најнова Вест: Газа бомбардирана!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најнова Вест: Газа бомбардирана!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 21>
Автор
Порака
Тречи Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Царевићот

Регистриран: 22.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 414
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Тречи Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2008 во 13:40
Originally posted by kocko kocko напиша:

ne znam dali posrtojat poglupi lugje od arapite? mislam  , osven makedoncite!




Има има
Шиптари(да да подобро е да си ХИВ позитивен него негативен)
Амери(појма немаат за се и сешто)
Енглези(Незнаат од колку бои им е знамето а и секој ја знае поговорката не се прави енглез)
Книге децо книге......
Речи свима ко си,не штиди се своје вере,и буди поносни син Православја!

Кон врв
kocko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2008 во 19:16
ti be normalen li si? imas li voopsto pojma koi se i sto se englezite i amerikancite na planetava?!
Кон врв
Тречи Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Царевићот

Регистриран: 22.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 414
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Тречи Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2008 во 20:43
Мулиња на Израел
Книге децо книге......
Речи свима ко си,не штиди се своје вере,и буди поносни син Православја!

Кон врв
Aminta2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 361
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aminta2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2008 во 22:01
Originally posted by Averoes Averoes напиша:

Никаква омраза кон евреите (следбеници на јудаизмот) не постои од страна на Арапите или пак од сите Муслимани.


Лажеш. Постои огромна омраза спрема Евреите (и спрема сите немуслимани) и таа е кодификувана во к*ранот.   

Хамас се терористичка организација која по истекувањеот на прекинот на огнот, СЕКОЈДНЕВНО испалува ракети кон цивилни цели во Израел. При тоа, Хамас се крие зад цивили (што е против Женевскта конвенција). За тие цивилни жрви е одговорен Хамас но и неговите господари Хезболах и мулите во Иран.

Израел има легитимо право да одговор на секој напад на своја територија!



Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2009 во 20:16

A imam istotaka specijalen pozdrav do Izraelcite za Nova Godina...Koi bidejki se pokazhaa kako ekstremno "loshi momchinja"...ete kakov podarok dobija od Dedo Mraz...




Изменето од moira - 02.Јануари.2009 во 01:26
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2009 во 00:53
Овци,тешки овци.Сите сте.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2009 во 18:07
Moiraaaa, zoshto mi ja brishesh slikata????
Vo forumskiot pravilnik, nikade ne chitav deka sliki ne smee da se postirat, ili greshka sum?!
....I te molam, toj beshe naj iskreniot, i najsoodvetniot odgovor, od moja strana shto se odnesuva do postavenata tema.
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2009 во 18:10
ama ne dade odgovor na dadenata tema ........... za usa standardite ......... dali usa vo ovoj slucaj treba da gi bombardira Izrael kako sto e bombardirase  srbija ? ........... ili , po vekje poznatoto klise , ne e isto .... neli ? голема%20насмевка

Изменето од miroslav_g8 - 02.Јануари.2009 во 18:11
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2009 во 18:33

tebe vekje me mrzi da ti gi objasnuvam "moite views"...ne za drugo, tuku zatoa shto znam deka priznavash za odgovor samo toa shto se "vklopuva so tvoite (vekje oformeni) "zamisli", dodeka sve shto e "po-razlichno" od tvojot "koncept" avtomatski go otfrlash kako "false", "laga", "akterstvo"...itn..itn..

...ako pravdata ja merish sprema toa kako "igra" us, ili rusija, togash zhalam za tebe, moite "kriteriumi" shto se odnesuva do "pravdina" se sosema razlichni..i ne se baziraat vrz toa, na koja strana ke "odat" svetskite sili toa pretstavuva "Divine Truth".
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2009 во 18:36
ti nikogas nisto ne objasnuvas ...... od prosta pricina sto tvoite objasnuvanja se vo stilot " sakam kazam ne znam recam ".......... sekogas te zasvrbuva koga se doadja do dvojnite standardi na usa ...... a te boli koga tie isti standardi koi gi primeni vo obrazlozenieto za agresijata vrz srbija ne gi primenuva i vrz Izrael ......... bi sakala da se takvais ama da ne ti vleze ............. taka ne biva ..... te boli za muslimanite vo izrael , ama ne ti stiska da javno gi osudis usa za poddrskata koja mu e davaat na Izrael vo sisetmatskoto istrebuvanje na palestincite....................

Изменето од miroslav_g8 - 02.Јануари.2009 во 18:37
Кон врв
Тречи Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Царевићот

Регистриран: 22.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 414
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Тречи Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2009 во 18:41
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:


tebe vekje me mrzi da ti gi objasnuvam "moite views"...ne za drugo, tuku zatoa shto znam deka priznavash za odgovor samo toa shto se "vklopuva so tvoite (vekje oformeni) "zamisli", dodeka sve shto e "po-razlichno" od tvojot "koncept" avtomatski go otfrlash kako "false", "laga", "akterstvo"...itn..itn..

...ako pravdata ja merish sprema toa kako "igra" us, ili rusija, togash zhalam za tebe, moite "kriteriumi" shto se odnesuva do "pravdina" se sosema razlichni..i ne se baziraat vrz toa, na koja strana ke "odat" svetskite sili toa pretstavuva "Divine Truth".



Ај пиши на македонски ко нормален човек не да се мучи некој да ти поѓаѓа што кажуваш на енглески.

Изменето од Тречи - 02.Јануари.2009 во 18:41
Книге децо книге......
Речи свима ко си,не штиди се своје вере,и буди поносни син Православја!

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2009 во 18:47
...ako pravdata ja merish sprema toa kako "igra" us, ili rusija, togash zhalam za tebe, moite "kriteriumi" shto se odnesuva do "pravdina" se sosema razlichni..i ne se baziraat vrz toa, na koja strana ke "odat" svetskite sili toa pretstavuva "Divine Truth".
 
 
a ti kako odlicen delitel na pravda , vesto go izbegnuvas najosnovnoto rasanje ........... za dvojnite standardi ....... znaci , kje ti povtoram , dokolku po sila na pravdinata usa izvrsi agresija vrzx srbija vo odbrana na covekovite prava , slobodi i demokratija , ne e li logicno da sega istoto go stori i protiv Izrael ? ............. a dokolku ne go stori , tuku go pravi istoto sto go pravi od osamostojuvanjeto na Izrael navaka , ti kako " pravdoljubec " , kako go komentiras toa ? ... i  pojasni so prosti zborovi na nas nepismeni i nedemokrati голема%20насмевка


Изменето од miroslav_g8 - 02.Јануари.2009 во 18:51
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2009 во 18:55
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

...ako pravdata ja merish sprema toa kako "igra" us, ili rusija, togash zhalam za tebe, moite "kriteriumi" shto se odnesuva do "pravdina" se sosema razlichni..i ne se baziraat vrz toa, na koja strana ke "odat" svetskite sili toa pretstavuva "Divine Truth".



 

 

a ti kako odlicen delitel na pravda , vesto go izbegnuvas najosnovnoto rasanje ........... za dvojnite standardi ....... znaci , kje ti povtoram , dokolku po sila na pravdinata usa izvrsi agresija vrzx srbija vo odbrana na covekovite prava , slobodi i demokratija , ne e li logicno da sega istoto go stori i protiv Izrael ? ............. a dokolku ne go stori , tuku go pravi istoto sto go pravi od osamostojuvanjeto na Izrael navaka , ti kako " pravdoljubec " , kako go komentiras toa ? ... ve , pojasni so prosti zborovi na nas nepismeni i nedemokrati голема%20насмевка


...ke ti pisham...ama...nekoj drug den...
i te molam,nemoj da mislish deka "sluchajno" sum ostanala bez odgovor pa zatoa begam, tuku ednostavno zasega ne mi pretstavuva prioritet tvoeto "prosvetluvanje"...

pozdrav

Изменето од AlbanianGirl - 02.Јануари.2009 во 19:14
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2009 во 18:57
 nasata diskusija ne e svakjam kako natprevar ..... ednostavno , ubavo e koga nesto mozam da naucam i od tebe среќа ..... vprocem , covek uci dodeka e ziv големо%20гушкање

Изменето од miroslav_g8 - 02.Јануари.2009 во 18:57
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 21>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.