IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Кандидати за претседател
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кандидати за претседател

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 15>
Автор
Порака
mmomirovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2008
Локација: Tuvalu
Статус: Офлајн
Поени: 1219
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mmomirovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 20:19
Условите за тебе не важат, директно у фотеља


Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 20:26
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by mmomirovski mmomirovski напиша:

mamamd!
газење%20од%20смеење da objavam kandidatura...големо%20гушкање Koj se uslovite?


НАправи ни услуга, КАНДИДИРАЈ се, ако ништо друго ке ни го олесниш изборот...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 20:50
Spolaj vi decki. големо%20гушкање. Ne ispolnuvam mnogu uslovi:
- Obozavam da odam peshki, vo kola se gusham.
Naucena sum da ziveam vo stan za koj se grizam sama, znaci ne kje mozam da mi se snovaat niz kukja sobarki, prashinarki...
- Obozavam da gotvam i toa stari specijaliteti posebno kromidarnici. Kje ja usmrdam toa rezidencijata.
- Od ramkovnite sum, samo 0,05 posto smeeme da participirame vo vlasta. Znaci eden moj mal prst smee da bide pretsedatel, ne cela jas.голема%20насмевка

Ima i drugi protivuslovi ama me mrzi da pishuvam, a imam i druga rabota.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 08:03
Vcera sin mi me prashuva "kako ekspertголема%20насмевка" da mu kazam za Srgjan Kerim. Mu se bendisala idejata deka ne bil partiski covek i deka za nego nemalo aferi, odnosno bil "so cist obraz i so cisti race". Za zal morav da mu gi izbijam adutite od raka i da mu objasnam deka taka neodamna Srgjan Kerim beshe clen na SDSMeto i deka morashe da se otkaze od partiskata pripadnost zaradi zaminuvanje na "nepartiska funkcija" I morav da mu objasnam deka edno vreme go pishuvashe po vesnici i beshe mnogu kritikuvan ni pomalku ni povekje za nabavka na nekoi masi i stolici, TRPEZARISKi koi koshtaa mnogu skapo a nemalo koj da gi koristi. Potoa od kako pocnaa da gi koristat tie shto go kritikuvaa se zamaja rabotata i izleze deka nabavkata na skapiiot trpezariski mebel i ne beshe taka losha rabota. Razacorano me prasha dali na makedonskata politicka scena ima nekoj za koj politickite protivnici nemaat najdeno afera? za zal ne, seushte se nema rodeno lice koe kje go prifatat site i opozicija i pozicija a ushte po za zal e shto kaj nas ushte dolgo kje imame GRAGJANIN za pretsedatel koj zadolzitelno od ednite kje bide ocrnuvan a od drugi falen do nebesi.
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 15:27
На форумов се и сешто ќе се прочита.
Срѓан Керим не е партиски човек?!
И немало афери зад него?!

Искрено не знам дали се работи за слаба меморија, селективна меморија или пак незнаење.


Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 18:09
Originally posted by moira moira напиша:

На форумов се и сешто ќе се прочита.
Срѓан Керим не е партиски човек?!
И немало афери зад него?!

Искрено не знам дали се работи за слаба меморија, селективна меморија или пак незнаење.



Vo ovoj sluchaj ne stanuva zbor za permutacija tuku za nedocituvanjeнамигнување... Mladite ne go znaat ova bidejki aferite za Srgjan Kerim  se pokrieni so mnogu drugi aferi i malku se padnati vo zaborav, ama sega isplivuvaat na povrshina i dobivaat aktuelnost...tie koi bile apoliticni pak na nishto ne se sekjavaat. kaj nas ima edna "dobra rabota" pred izbori ... Za kandidatite od sprotivniot tabor se vadat valkanicite za 10 pokolenija nanazad i so toa se obnovuva narodnata memorija. Taka da retko koj "istoriski nastan" smee da se zaboravi.
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 19:16
ondak i da ne izbirame pretsedatel...so ke nie e...i glujo ni e sosem dovolen
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2008 во 21:05
СРЃАН КЕРИМ, НАЈСЕРИОЗЕН КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА РМ

ВАЦ Претседател, под ваков наслов белградска Политика ја пренесува биографијата на Срѓан Керим, како најсериозен кандидат за нов македонски претседател.

Политика е дел од Германската медиумска групација, каде Керим од 2003 е генерален директор за Југоисточна Европа. Белградскиот дневен весник ја пренесува импресивната дипломатска кариера на Керим, потсетувајќи дека таа најверојатно ќе финишира со функцијата претседател на Македонија.

- Денеска можеби на Керим му е полесно да се сети кои функции не ги извршувал, отколку да речеме напамет во половина час ги набројува оние на кои бил во неговите шеесет години, вклучувајќи го и претседателствувањето со Генералното Собрание на ООН - пишува Политика.

Срѓан Керим и според сите анкети во Македонија има највисока предност во споредба со останатите евентуални кандидати за претседателските избори. Неколку пати јавно потенцираше дека на избори ќе оди доколку ја добие поддршката од политичките партии.

Неговото име во јавноста подолго време се врти како можно решение на ВМРО-ДПМНЕ, иако партијата засега се уште официјално не соопштува детали околу претседателските избори.

Сепак покрај Керим, како можни кандидати на владејачката партија, во јавноста се вртат уште и имињата на вице премиерот Зоран Ставревски, како и сопругата на покојниот претседател Трајковски, Вилма Трајковска.

Опозициската СДСМ, пак, засега се уште тактизира. Нема ништо што е поврзано со претседателските избори, иако неофицијално партиски извори ги спомнуваат имињата на Тито Петковски и на Стојан Андов, како можни кандидати, кои би ги поддржале во претседателската трка. Не се исклучува можноста СДСМ да го поддржи и Љубе Бошковски, кој веќе ја најави својата кандидатура.

Денеска во магазинот НИЕ, и актуелниот градоначалник на Скопје, Трифун Костовски открива дека ќе ја продолжи својата политичка кариера.

До официјалниот старт на кампањата има нешто помалку од два месеца.


Овде би сакал само да проговорам за можните кандидати:


Се спомнуват Зоран Ставревски , Вилма Трајковсак, Срџан Керим.

И тројцата се соема во ред иако мислам дека Ставревски треба да си остане на досегашната функција како добар Грб на Груевски, такви луге и онака нема многу во партијата.

За Вилма Трајковска неможам да кажам ништо повеке, не ги знам нејзините политички компетенци...

Срџан Керим и покрај неговите афери сепак поради искуството и авторитетот што го стекна со неговите политички активности се наметнува како добро решение, иако мислам дека ВМРО треба да се начисто со него во врска со неговите ставови со името , за да не ни се случи ова што ни се случува со Бране...


А за кандидатите кои СДСМ планира да ги подржи што да кажам, ПОЛИТИЧКИ СМЕТ...
А најголем парадокс ке биде ако СДСМ го подржи Бошковски.
Како и да е самото спомнување на овие луге како можни кандидати на СДСМ уште еднаш покажува во каков очај се наога оваа партија...


Не ми е јасно само зошто никој ИЛИНКА МИТРЕВА не ја актуелизира беше добра миситерка за надворешни во очајната влада на Бучковски...
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2008 во 22:33
Култузин со ова напишаново во врска со "тигрицата"од Тетово навистина ме изненадуваш...непријатно.
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2008 во 22:47
Јас сум за Илинка.....
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2008 во 23:13
Originally posted by moira moira напиша:

Култузин со ова напишаново во врска со "тигрицата"од Тетово навистина ме изненадуваш...непријатно.



-Zosto? a za Vilma? nemas komentar...




Изменето од moira - 23.Декември.2008 во 00:18
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2008 во 23:13
Јас сум за Вилма....
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2008 во 23:51
A Sneska(Georgievska)...tocni li se muabetite deka se razvele? i deka osla so onoj LjP?
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2008 во 23:58
И за Снешка сум......
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.