IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Каролина Гочева
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каролина Гочева

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 23>
Автор
Порака Обратен редослед
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 18:06

taa li najde da pee za makedonsko devojce ? болен ............



Изменето од miroslav_g8 - 22.Декември.2008 во 18:06
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 17:51

ЕМОТИВЕН КОНЦЕРТ НА КАРОЛИНА ВО СКОПЈЕ
Ни три амајлии не ми ја разбија тремата

Ниту трите амајлии не и помогнаа на Каролина да ја разбие тремата пред концертот завчера во Универзалната сала. Поп-sвездата, која во живо го промовираше албумот "Македонско девојче", ни откри дека за прв пат имала толку трема пред скопската публика, затоа што сакала песните да звучат совршено, а присутните да го слушнат секој нејзин здив.
- Едната амајлија ми е од мајка ми, втората ми е од другарка ми, а третата од еден непознат чичко. Тој ми ја подари пред шест години, за време на моите први концерти во Универзалната сала. Во стомакот постојано ми летаа пеперутки од возбуда. Амајлиите не ми помогнаа да исчезне тремата. Ми помогна приемот на публиката и поддршката на бендот. Пред концертот не се одмарав, мислам дека ако се одмарам губам време. Активно учествував во подготвувањето на сцената, инетнзивно вежбав. Пред настап веднаш бегам кога ќе видам некого со цигара. Вечерните излегувања и алкохолот ми се строго забранети", ни ја откри вчера Каролина приказната за тремата и за подготовките.
Одбраната публика на поп-sвездата уживаше завчера во Универзалната сала. Привилегирани беа тие кои го преслушаа албумот "Македонско девојче" во живо на концерт, во интимна атмосфера.
Каролина порасна и созреа, коментираа многумина по завршувањето на овој посебен настан. Однесувањето на сцена, вокалот, изведбата и изледот придонесоа да добиеме слика на една нова Каролина. Музичка sвезда која соврешно владе со сцената, публиката, внимателно го мери секој збор и сепак не дозволува да ја издаде тремата. Облечена во елегантна и умерено секси креација од Цаци Паковска, изгледот на Каролина совршено се вклопи со сценографијата и музиката што ја изведува.
За песните од авторот на "Македонско девојче" Златко Ориѓански, поп-sвездата ја следеше специјално формиран бенд. Придружни вокали не и требаа. Публиката најубаво реагираше на веселата "Швалерска", која Каролина им ја подари уште еднаш на бисот. Никола Васовски, кој во бендот свири хармоника и синтисајзер, направи нови аранжмани на народните :"Убава Јана", "Со посврши сербез Донка", "Калеш Анѓа", "Сношти минав"... Васовски во добар дел од песните не експериментирал и го задржал оригиналното- традиционално, а Каролина со суптилната изведба им даде ново обележје.
Настанот го организираше "Авалон" продукција
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2008 во 20:17
Eвe сум и јас, да дадам коментар на концертот на кој вчера присуствував, со зборови ќе бидам пократка и се плашам дали ќе ги одберам вистинските зборови за да го опишам тоа чувство, таа атмосфера за која се гордеам што ја почувствував прв пат во мојот живот
Концерт на каков што и не сум присутвувала, предуслов за тоа е нели поинаквата музика која беше изведувана, различните песни кои досега не сме учени да ги слушаме од нашата Каролина на нејзните концерт кои беа досега сите извонредни, со доста изненадувања, гости, публика...но вчерашниот концерт беше нешто сосем поинакво, со еден збор - СОВРШЕНО, сите песни ги пеев од почеток до крај, со исклучок на некои од народните кои и не сум ги слушала досега баш многу многу, али едноставно публиката уживаше во секоја песна и по секоја песна Универзална ечеше од невидени аплаузи, а Каролина возвраќаше со ВИ БЛАГОДАРАМ, за вас го направив ова феноменално Македонско девојче, за вас и постојам
интимна атмосфера, атмосфера за која сонував и која искрено ја очекував, топла атмосфера и на сцена, КАРОЛИНА во сличен стил како на ТВ Шоуто, прецизно, лесно ги пееше песните од веќе култниот албум МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ, со ова покажа дека веќе не е ПОП принцеза , дека ГОРДО ја напушта таа титула и добива друга титула, која јас не би можела да ја дефинирам, али ќе кажам совршена изведба и совршена атмосфера,
концерт за опуштање и на кој и никогаш и не би рекла дека би присуствувала со оглед на песните кои никогаш и не би рекла дека би ми биле омилени
БРАВО и честитки до Каролина пред се, до Бендот кој според мене ја играше второстепената улога и до АВАЛОН, за одличната организација и идеја
во продолжение, уживајте во мал дел од концертот, прикажан од поинакво светло (значи НЕ визуелно и акустички):

"Летај ми песно високо, гледај ми гледај далеку, ах тие очи црна маслина, ах тоа вино што ме опива...Ако мене не љуби твојто лице неверно, мене Ружа Ружица, лице ќе ми венее"
"Гледај, барај, најди вера наша утеха, гледај најди Сонце, сонце да те угрева, кај да најдеш лага, срце да не издава...оооооо...кој ми те има, кој те има тој не те губи, аааааа...кој ми те љуби, кој те љуби - тој те изгуби"
"Јас сум несреќница, плачам темнино зато што сум измамена од првата љубов, зато што сум измамена од првата љубов...Љуби ме љуби, не ме заборави, јас ќе те љубам вечно вечно дури до гроба"
"Ааај ај беше месец мај, ааај, ај за нас дојде крај...ко војник бројам денови, денови ли се денови, ах моите маки големи, тие маки љубовни"
"Либе мое либе, веќе не боли, има денои не знам кај да се оди, ај либе мое либе веќе не боли, само рани на срцево ти ми остави"
"Јас веќе не сум она што си бев, не сум дете, не сум цвеќе, не сум повеќе. Моиве очи езера се две, без вода, со тага, тие полни се..А сега, сама сама изгревам, сама заоѓам, тебе сонувам, чувај се чувај ти за некој друг"
"Гледај плачам, како жална врба скршена за нашта љубов недовршена. мене нема кој порти да ми отвори, мене нема никој златен збор да прозбори, ајде дали знаеш, длаи паметиш кога ќе те видев себе не гледав, а сега сликите твои не чувам, чеизот за нас двајца веќе не редам"
"Каде да те барам, в кои градови, мојто срце црно бело да пее. Срцево мое црно бело не пее, кога нашта младост срца изгоре..."
"Кој ли ме ѓавол тера да ти верувам, годините ти ги криеш, јас проверувам, кој ли ме ѓавол тера и во добро и во лошо да претерувам...Ај пролет лето есен зима, брзо брзо, брзо проаѓа, а триесетта година кај мене доаѓа"

и за крај, најубавата изведба, за најсовршената песна
"Само жена сум, жена без љубов е несреќна жена, ти бегај, бегај од мене...Бегај од мене, птицо малечка, бегај на време, не сум за тебе, бегај од мене, ПТИЦО МАЛЕЧКА, бегај на време, не сум за тебе! "

__________________
по феноменалниот концерт, КАРОЛИНА ГОЧЕВА станува почесен конзул на Организацијата на Црвен Крст во Битола и во почетокот на 2009, нов медиумски БУМ со новите поп рефрени
Кон врв
Pejik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pejik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2008 во 23:02
Originally posted by kiki1005 kiki1005 напиша:

Originally posted by Pejik Pejik напиша:

Се согласувам дека Каролина е самобендисана и арогантна личност,но своите негативни црти на карактерот ги надокнадува со својата физичка убавина.

Првин запознај ја па после коментирај каква е личност и какви црти на карактерот има како можеш да зборуваш за некој со кој не си направил ни едно здраво а да кажуваш каков е ...
Па од едно здраво и не може многу да се просуди за карактерот!Интересно е тоа што вие во вашето излагање неме ни демантиравте. За јавните личности не џабе се вика дека се"под лупа"-од јавноста и средствата за информирање. А кога би ја запознал лично,се плашам дека не би имал храброст тогаш  да ги откријам деталите.

Изменето од Pejik - 20.Декември.2008 во 06:29
Кон врв
Martina_3 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Martina_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 22:07
devojkata ima dobri pesni ne nesto naj naj ali vo nasava siromasna muzicka scena i toa e nesto ona sto kaj nea mnogu mi se dopaga e dobroto odnesuvanje ne e nekoja raspustena pa da ne znae da se nosi
Кон врв
kiki1005 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kiki1005 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 11:45
Originally posted by Pejik Pejik напиша:

Се согласувам дека Каролина е самобендисана и арогантна личност,но своите негативни црти на карактерот ги надокнадува со својата физичка убавина.

Првин запознај ја па после коментирај каква е личност и какви црти на карактерот има како можеш да зборуваш за некој со кој не си направил ни едно здраво а да кажуваш каков е ...
Кон врв
Јордан Шумарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Јордан Шумарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 04:21
невиден шмек имат... нарочито е шмекеста грчката ......................

Изменето од anastea - 20.Декември.2008 во 01:14
Кон врв
Pejik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pejik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 02:14
Originally posted by Majkl Majkl напиша:

Karolina ima fantasticen glas, no smetam deka e nasocena kon pogresen vid muzika. Nejzinite izvonredni glasovni moznosti mnogu povece bi dosle do izraz vo na pr. Rock, duri i hard rock tip na muzika. Generalno nejzinite pesni mi se nekako prosecni, no za toa odgovornosta ja ima AVALON produkcija vo prv red.

Ne znam sto e toa sto go rekla za Tose(a se secavate li sto rece Tose za ukrainkata Ruslana neposredno po nejzinata pobeda na Evrovizija???), nekoj nakratko spomna deka ne placela koga rekla deka zali za smrtta na Tose... za mene toa e znak na stabilnost i iskrenost i ne gledam nisto loso vo toa. Ne znaci deka Tose site treba da nè voodushevuva . Sekoja cest, izvonreden talent bese covekot, no mnogu e loso da se terame sebe si so sila da cmizdrime ako ne se cuvstvuvame taka.

Ubedlivo najdobra pesna na Karolina i bese "Ajde da letame" so bendot Novogradska. Mislam deka bi trebalo povece takvi pesni da snima.
Мене највеќе ми се допадна 1-та верзија на песната "Oд нас зависи"Не знам дали ќе се сложиш,но песната има некој hard&heavy шмек.
Кон врв
Pejik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pejik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 01:38
Се согласувам дека Каролина е самобендисана и арогантна личност,но своите негативни црти на карактерот ги надокнадува со својата физичка убавина.
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 15:03
НИШТО, за мене ништо не и фали
само одмереност, умереност, скромност, добрина и талент ја красат
Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 17:18
sto i fali na devojceto
Кон врв
rus mkd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Max Arena Admin

Регистриран: 13.Март.2007
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 232
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rus mkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2008 во 05:57
банирајте ја Каролина од форумов и среден проблем...


Не зборам за КАРОЛИН. туку за самата Каролина. голема%20насмевка
Heaven wouldn't be so high i know, if the times gone by hadn't been so low, the best laid plans come apart at the seams, shatter all my dreams...
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2008 во 10:44
аплауз ...............
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2008 во 10:24
ne ja sakam
ne ja mrazam
samo sum slusala nejzini intervjua
devojkata e so mnogu nisko IQ
a i me nervira sto od tolku
ubavi i pametni decki
taa odbra secen лутина
apce
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 23>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.