IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Можно ли е да се заљубиш за еден месец?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Можно ли е да се заљубиш за еден месец?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 28293031>
Автор
Порака Обратен редослед
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2005 во 10:49
Ништа није слатко ако не се љуби страсно!!!! Ти само терај си така и понатака!!!! Не е битен периодот, битна е личноста во која си се вљубила!!! И не е битно колку ти требало да се заљубиш туку колку ќе те држи таа состојба!!! 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2005 во 10:47
Originally posted by v i v i v i v i напиша:

more zakacuva i toa vo sekundata, prasanje e kolku ke trae taa zaljubenost....mene mi traat nekako dolgo....a na vas...
и кај мене е исто...
Кон врв
v i v i Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1338
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај v i v i Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2005 во 10:29
more zakacuva i toa vo sekundata, prasanje e kolku ke trae taa zaljubenost....mene mi traat nekako dolgo....a na vas...
tuka nekade....
Кон врв
mimi24 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 716
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimi24 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2005 во 10:11
I mnogu ti e eden mesec, sto si cekala do sega
Кон врв
kafka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kafka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2005 во 09:38
kakov mesec, dva tri dena mi se dovolni
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2005 во 09:37
Љубовта ти е чиста хемија!!!! Никогаш не знаеш кога и каде ќе те стрефи!!! Тоа си е спонтано!!! Може да се заљубиш во дел од секунда, а може и ич да не те стрефи!!! Си признавам мене знаело да ме закачи после 3-4 дена!!!! 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2005 во 17:12
можеш уште по првиот разговор да се вљубиш страсно... Тоа е како Цунами, кога ќе мавне, мава ненадејно и остава пустош во се*е доколку не си спремен за такво нешто...
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2005 во 14:23
za mesec NEMOZE
toa ti e dolg period
ili za 2 - 3 dena ili
nisto od rabotata
e ljubov nee predmet pa da se uci so nedeli za kolokvium
ili za ispit

Изменето од mikus
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2005 во 13:26
kompletno se slozuvam so komentarite na clenovite nad mene vo vs\rska so ljubovta
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2005 во 23:41
да се вљубиш за месец дена можеш,но тоа незначи дека е љубов!Љубовта може и воопжто да не се појави,може да остане како жарче кое полека згаснало или пак било згаснато од млазвода.
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2005 во 22:07
Уф да секогаш љубовта е болна.Особено кога ќе изгубиш дел од таа љубов, кога ќе го изгубиш саканиот.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2005 во 21:46

Тука сум од време на време знаеш обврски па шетање и така.

Но не се залажувајте со љубовта според статистика во 90% љубовта е болна па сега размислете колку ја има правата

Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2005 во 21:37
Здраво Boogie, не сме се сретнале на форум,нешто се изгуби:)

Да може да се вљубиш и на прв поглед, а дали е вистинска времето со тек ќе покаже.:)
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2005 во 21:33
Не само за еден месец јас верувам и во љубов на прв поглед(во миг од секунда) но внимавај да е вистинска 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 28293031>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.