IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Македонија го призна Косово
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонија го призна Косово

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 46>
Автор
Порака
kosowar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kosowar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:52
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:



E Kosovec da te prasam, sega koga vi ja priznavme drzavata ke si odite li vo Kosovo, dosta vi bese gostoprimstvo od nasa strana.



jas ne sum kosovec i nikogas ne sum bil gostin tuka , ova e mojata tatkovina , jas sum tuka pred da se sozdavat i svetot i rajot i pekolot.

Изменето од moira - 10.Октомври.2008 во 22:02
Zivella, Zivella, Kosovska Drzava
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:53
Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Култузин сега уште толку ќе ти се населат


Ne veruvam ,objasni ja logikata.

Изменето од kultuzin - 10.Октомври.2008 во 14:55
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:54
Originally posted by kosowar kosowar напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:



E Kosovec da te prasam, sega koga vi ja priznavme drzavata ke si odite li vo Kosovo, dosta vi bese gostoprimstvo od nasa strana.



jas ne sum kosovec i nikogas ne sum bil gostin tuka , ova e mojata tatkovina , jas sum tuka pred da se sozdavat i svetot i rajot i pekolot.


Ako si makedonski albanec togas toa ne se odnesuva na tebe, mene trn u oko mi se kosovskite albanci koi ni napravija milion sranja vo drzavata.

Изменето од moira - 10.Октомври.2008 во 22:03
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:55
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Култузин сега уште толку ќе ти се населат


Bi bi najsreken na svetot koga toa bi se slucilo a veruvaj mi i Srbija koga bi se isselile od Juzna Srbija.



Зашо бе Култузин кога има 100.000 македонци со српско потекло?
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:57
Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Култузин сега уште толку ќе ти се населат


Bi bi najsreken na svetot koga toa bi se slucilo a veruvaj mi i Srbija koga bi se isselile od Juzna Srbija.



Зашо бе Култузин кога има 100.000 македонци со српско потекло?


Sakav da kazam bi bil najsreken koga Kosovcite bi se vratile na Kosovo.

Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:58
Сега уште толку ќе ти се населат ќе видиш
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:59
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:



Sakav da kazam bi bil najsreken koga Kosovcite bi se vratile na Kosovo.

    

Јас би бил најсреќен кога сите сега би дошле тука и би се населиле околу тебе да имаш такво ДИВО ПЛЕМЕ за комшии... И да си живеете среќно и весело...

Изменето од DelijaSkopje - 10.Октомври.2008 во 14:59
Кон врв
kosowar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kosowar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 15:00
ne znam zosto ama mnogu sum sreken , a znaete zosto , bidejki srbija zaeba , i toa se zaeba do usta, hahaha
Zivella, Zivella, Kosovska Drzava
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 15:02
Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Сега уште толку ќе ти се населат ќе видиш


Pak ke prasam kazi mi ja logikata.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 15:04
Гејтс: Има само еден пат до членство во НАТО

Гејтс: Потребна е едногласна согласност на сите членки на Алијансата


На самитот на министри за одбрана од ЈИЕ, гостин беше американскиот државен секретар за одбрана Роберт Гејтс, што му дава посебна тежина. Исто така, како што се очекуваше, спорот околу името со Грција и меѓународните НАТО операции во фокусот на разговорите на Гејтс со македонскиот државен врв.


Ova e gospodinot koj gi donese instrukciite na Amerika, za nas i za Crna Gora nie samo storivme ona sto ni bese dirigirano.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 15:04
Пошо немаат веќе место на Косово и Метохија да се размножуваат а им течат лиги за западна македонија
Кон врв
naemnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 658
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naemnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 15:06
Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Пошо немаат веќе место на Косово и Метохија да се размножуваат а им течат лиги за западна македонија


za zhal potpolno tochno


Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 15:06
Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Пошо немаат веќе место на Косово и Метохија да се размножуваат а им течат лиги за западна македонија



Toa treba da se regulira so zakon a boga mi i za onie sto dojdoja za vreme na Kosovskata kriza.
I pred toa, nema logika veke da bidat tuka.
Sto se odnesuva do razmnozuvanjeto neka si go regulirat i toa , se razmnozuvaa za da go dobijat onaa sto go sakat, sega mislam deka treba da namalat tempo.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 15:07
@DelijaSkopje
 
Како бе не ти е срам???... Оди ова пишувај си го на српски форуми, доста тука лечиш комплекси! Темата не е Србија туку Македонија го призна Косово... Ако си македонец, што не си, ќе кажеше збор - два за признавањето, но од аспект на Македонија... Мене ме интересира Србија колку што и таа се интересира за мене, значи ич...
Одете таму на српските форуми па плукајте по нас колку сакате, тука сте на македонски форум и престанете веќе еднаш со таа Србија... Аман!


Изменето од moira - 10.Октомври.2008 во 22:46
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 46>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,137 секунди.