IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Македонија го призна Косово
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонија го призна Косово

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 46>
Автор
Порака
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:10
Македонскиот амбасадор во Белград прогласен за персона нон грата

Амбасадорот на Република Македонија во Белград Александар Василевски е прогласен за „персона нон грата“ и во најкраток рок треба да ја напушти Србија, потврди македонското МНР.

Oдлуката на српската Влада да му го ускрати гостопримството на македонскиот амабасадор по одлуката на Македонија да го признае Косово, на Василевски му била соопштена денеска во МНР на Србија.

Претходно српскиот амбасадор во Скопје Зоран Поповиќ на заменик-шефот на македонската дипломатија Зоран Петров му достави протестна нота во која се бара Македонија да ја преиспита одлуката за признавање на независноста на Косово. Признавањето е против Резулуцијата 1244 на ОН и меѓународното право, а Косово е неотуѓив дел од Србија, стои во протестната нота.

Засега нема најави и сознанија дека српскиот амбасадор Поповиќ ќе биде повлечен од Македонија, ниту оти Белград ќе ја преиспита одлуката за употреба на уставното име на Република Македонија во билатералната комуникација, како ни за евентуално други санкции.



Mislam deka Srbija ke si go povlece Ambasadorot, ke preti nekoe izvesno vreme i posle ke si legne na Brasnoto.Site sosedni zemji go prznaa Kosovo, a sam ne se zivee.

Kako i da e , podnesoa zalba do megunarodniot sud i mislam deka najpravedno e taka.

Nie ne sme im krivi sto ja gubat bitkata.
Sakaa Golema Srbija , sega im se vraka, se karaa so site, so nas so Hrvatite, zatoa im se vrati seto nazad.

Neka ova im bide pouka.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:11
Originally posted by kosowar kosowar напиша:

caru gresis, albanija e prvata drzava koja ja prizna makedonija kako drzava, a isto vreme srbite duri i kablite za struja gi izpokradoa od kasarnite vo makedonija za da ne im stavat nisto na maliot brat, vie srbite ste katastrofa narod , ajmo napred VOJVODINA


Albanija uste ne ja priznala MAKEDONIJA pod ustavnoto ime, pogresno si informiran.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:12
Ма ќе ви опне визи и ете вија изолацијата од која што се плашевте
Кон врв
kosowar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kosowar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:12
kulturizm ako ambasadorot vo beligradskiot pasalak e personan non grada da si siguren deka vo Republika Kosova ke bide Persona so grada
Кон врв
kosowar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kosowar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:13
neka opne viza bre , eve preku kosovo vo crna gora pa bosna hrvatska slovenija avstrija i ete evropa ke vidime bez da stapneme vo taa  zemlja

Изменето од moira - 10.Октомври.2008 во 22:09
Zivella, Zivella, Kosovska Drzava
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:13
Originally posted by kosowar kosowar напиша:

caru gresis, albanija e prvata drzava koja ja prizna makedonija kako drzava, a isto vreme srbite duri i kablite za struja gi izpokradoa od kasarnite vo makedonija za da ne im stavat nisto na maliot brat, vie srbite ste katastrofa narod , ajmo napred VOJVODINA




Турција прва ја призна македонија,но сваќам дека толку е вашиот интелектуалниот капацитет.
Кон врв
kosowar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kosowar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:15
barem nie so nasiot intelektualen kapacitete ne gubime sekogas koga ratuvame , nema da ni ostane samo tirana kako sto ostana samo beligrad, hahahahaa
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:15
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Македонскиот амбасадор во Белград прогласен за персона нон грата

Амбасадорот на Република Македонија во Белград Александар Василевски е прогласен за „персона нон грата“ и во најкраток рок треба да ја напушти Србија, потврди македонското МНР.

Oдлуката на српската Влада да му го ускрати гостопримството на македонскиот амабасадор по одлуката на Македонија да го признае Косово, на Василевски му била соопштена денеска во МНР на Србија.
   

Па фала Богу... Да не сакаш да го тинтраат...???

Изменето од moira - 10.Октомври.2008 во 22:08
"ОСУМ ИПОУ ИУЈАДИ ВУЃЕ..."
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:16
Originally posted by kosowar kosowar напиша:

barem nie so nasiot intelektualen kapacitete ne gubime sekogas koga ratuvame , nema da ni ostane samo tirana kako sto ostana samo beligrad, hahahahaa



Белград самиот е поголем од цела албанија А кога сте ратувале вие?Бегавте ко пизди 1999 и 2001

Изменето од Царевић - 10.Октомври.2008 во 14:16
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:16
Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Originally posted by kosowar kosowar напиша:

caru gresis, albanija e prvata drzava koja ja prizna makedonija kako drzava, a isto vreme srbite duri i kablite za struja gi izpokradoa od kasarnite vo makedonija za da ne im stavat nisto na maliot brat, vie srbite ste katastrofa narod , ajmo napred VOJVODINA




Турција прва ја призна македонија,но сваќам дека толку е вашиот интелектуалниот капацитет.


Albanija seuste ne ja priznala MAKEDONIJA pod ustavnoto ime.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:16
Originally posted by kosowar kosowar напиша:

barem nie so nasiot intelektualen kapacitete ne gubime sekogas koga ratuvame , nema da ni ostane samo tirana kako sto ostana samo beligrad, hahahahaa
    


ИНТЕЛЕКТУАЛЕН КАПАЦИТЕТ...!!!    Од сета мака денес ставрно овој "интелектуалецов" ме изнасмеа...
Кон врв
kosowar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kosowar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:17
 vazno pobedivme, a be narodot ne vika za dzabe , KOJ GUBI IMA PRAVO DA SE LJUTIIIIIII


SAKAM TE CARU

Изменето од moira - 10.Октомври.2008 во 22:08
Zivella, Zivella, Kosovska Drzava
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:18
Originally posted by kosowar kosowar напиша:

pizdi ama vazno pobedivme, a be narodot ne vika za dzabe , KOJ GUBI IMA PRAVO DA SE LJUTIIIIIII


SAKAM TE CARU
   

Така е... Само немој да се љутиш кога ќе ти дојде тебе редот...
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:19
Originally posted by kosowar kosowar напиша:

pizdi ama vazno pobedivme, a be narodot ne vika za dzabe , KOJ GUBI IMA PRAVO DA SE LJUTIIIIIII


SAKAM TE CARU



Не победивте не е завршено тек сега станува интересно
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 46>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.