IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Македонија го призна Косово
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонија го призна Косово

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 46>
Автор
Порака
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 13:17
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Е Србијо, СРБИЈО... Оставаш да направат држава на твоја територија, а они пак ќе се свртат против тебе... А ќе бидат со оние кои никогаш не ги признале, кои никогаш не им ја дале Пиринска... Ти Србијо давај и пак по тебе ќе плукаат... Се срамам што сум Македонец...!!!!!!!!!!!!!!!!!



Ne si MAKEDONEC ic ne se sekiraj , nitu si bil nitu ke bides.
    

Од денес не ни сакам да сум...   Зар да се поистоветам со вас...???   НИКАД...!!!   FIROM сте и тоа ќе останете... Бар додека не ве преименуваат во ИЛИРИДА...!!!   
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 13:18
sega , na vase golemo zadovolstvo , kje ve ostavam da e razglabate opravdanosta vo ovoj kako i vo site prethodni i naredni predavnicki cinovi na ovoj za zal MOJ narod ..... vi posakuvam ubava diskusija i konstruktiven dijalog ... kojznae , mozebi i kje uspeete da UZIVATE ......  lesno prilagodlivi i adaptabilni se pokazavte ...... мафтање
 


Изменето од miroslav_g8 - 10.Октомври.2008 во 13:22
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 13:20
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Е Србијо, СРБИЈО... Оставаш да направат држава на твоја територија, а они пак ќе се свртат против тебе... А ќе бидат со оние кои никогаш не ги признале, кои никогаш не им ја дале Пиринска... Ти Србијо давај и пак по тебе ќе плукаат... Се срамам што сум Македонец...!!!!!!!!!!!!!!!!!



Ne si MAKEDONEC ic ne se sekiraj , nitu si bil nitu ke bides.
    

Од денес не ни сакам да сум...   Зар да се поистоветам со вас...???   НИКАД...!!!   FIROM сте и тоа ќе останете... Бар додека не ве преименуваат во ИЛИРИДА...!!!   


Padnaa mnogu maski, toa e pozitivno vo ovaa situacija , koja licno ne me raduva.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 13:21
Ќе паднат нечии глави во блиска иднина али не сум нострадамус
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 13:25
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:



Ne si MAKEDONEC ic ne se sekiraj , nitu si bil nitu ke bides.
    

Од денес не ни сакам да сум...   Зар да се поистоветам со вас...???   НИКАД...!!!   FIROM сте и тоа ќе останете... Бар додека не ве преименуваат во ИЛИРИДА...!!!    [/QUOTE]

Padnaa mnogu maski, toa e pozitivno vo ovaa situacija , koja licno ne me raduva.
[/QUOTE]    


Први ги симнаа маските нашите пробугарски политичари... И со самото тоа мене и на многу други фактички не натераа на ваков потег...:
Кажу да сам дивљак јер браним своју кућу,јер ценим часни крст и своју крсну славу,руке ми завезаше и на устима катанац ал се и даље поносим што сам Србин и Балканац...!!!

Изменето од DelijaSkopje - 10.Октомври.2008 во 13:26
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 13:46
Mnogi su ovde od svega odustali
Na nezavisnost Kosova pristali
Neki od nas se nece predati


Поздрав до сите кои непотклекнаа под америчко-шиптарскиот притисок
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 13:50

Inaku imam Breaking News: Onoj Marto Ahtisari sto donese mir na Balkanot im pomogna na albancite na si sozdadat drzavi kaj sto ke stignat i sto pomogna sega site da ziveeme vo mir i se sakame mnogu dobi NOBELOVA NAGRADA ZA MIR, bese soopsteno utrovoгазење%20од%20смеење

Прилепчанка
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:02
i dokolku ne se zdrebuvani , nema problem ... kje popustime uste pred nekoj pritisok i nema problem смеење
Кон врв
kosowar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kosowar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:03
barem nie vi se zablagodarivme za toa priznavanje i na stranicata www.kosovathanksyou ve narekuvavme makedonija a ne fyrom kako vasite braka srbi
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:05
da be ... samo kako privremena referenca ... do ILIRIDA смеење
Кон врв
kosowar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kosowar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:07
barem ednas ve narekovme MACEDONIA, e srbobinjite nikogas toa go nemat napraveno
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:07
Originally posted by kosowar kosowar напиша:

barem nie vi se zablagodarivme za toa priznavanje i na stranicata www.kosovathanksyou ve narekuvavme makedonija a ne fyrom kako vasite braka srbi




Србија меѓу првите ја призна Македонија под уставно име,а вие шиптарите ги имате признаено како БЈРМ
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:08
tokmu taka ... barem ednas смеење
Кон врв
kosowar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kosowar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 14:10
caru gresis, albanija e prvata drzava koja ja prizna makedonija kako drzava, a isto vreme srbite duri i kablite za struja gi izpokradoa od kasarnite vo makedonija za da ne im stavat nisto na maliot brat, vie srbite ste katastrofa narod , ajmo napred VOJVODINA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 46>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.