IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Македонија го призна Косово
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонија го призна Косово

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 46>
Автор
Порака
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:58
Mislam deka poveketo Makedonci vo momentov nemaat problem so toa DALI e priznaeno KOSOVO , tuku kako i koga?
Кон врв
Lilija7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8994
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lilija7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:58
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Mislam deka poveketo Makedonci vo momentov nemaat problem so toa DALI e priznaeno KOSOVO , tuku kako i koga?

со ова се сложувам.
ЧОВЕЧКИОТ МОЗОК Е КАКО ПАДОБРАН, ТРЕБА ДА БИДЕ ОТВОРЕН ЗА ДА МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:59
Originally posted by Lilija7 Lilija7 напиша:



Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

Originally posted by Царевић Царевић напиша:

2/3 oд популацијата ја гледа така,сеа вие сте другата третина

 

wow, mnogu be

 

pa samo albancite, turcite i bosnjacite se skoro 1/3 

od niv 995 ne bi sakale ova da e Srbija

 

nema li makedonci koi go sakaat ova parce zemja

pa na krajot na kraistata i ako ne ja sakaat Makedonija, mozebi nekoj saka druga drzava

sigurno egeec pre bi ziveel vo Grcija otkolku vo Srbija, da ne zboram za istocniot del

 
ако сака друга држава, нема што да бара во МАКЕДОНИЈА.





Пошо се благодарни што не се побунивме 1945 и ви ја оставивме јужна бановина за вас.Затоа така гледаат.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 13:01
Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Originally posted by Lilija7 Lilija7 напиша:



Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

Originally posted by Царевић Царевић напиша:

2/3 oд популацијата ја гледа така,сеа вие сте другата третина

 

wow, mnogu be

 

pa samo albancite, turcite i bosnjacite se skoro 1/3 

od niv 995 ne bi sakale ova da e Srbija

 

nema li makedonci koi go sakaat ova parce zemja

pa na krajot na kraistata i ako ne ja sakaat Makedonija, mozebi nekoj saka druga drzava

sigurno egeec pre bi ziveel vo Grcija otkolku vo Srbija, da ne zboram za istocniot del

 
ако сака друга држава, нема што да бара во МАКЕДОНИЈА.





Пошо се благодарни што не се побунивме 1945 и ви ја оставивме јужна бановина за вас.Затоа така гледаат.


Vi blagodarime za Juznata Banovina , koja patem postoela 20 Veka pred vas, koja ve opismeni i produhovi.
FAla mnogu, inace priznavanjeto na Kosovo sami si go zasluzivte so vasata arogancija i nacional sovinizam.

Изменето од kultuzin - 10.Октомври.2008 во 13:02
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 13:03
Originally posted by Lilija7 Lilija7 напиша:

Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

Originally posted by Царевић Царевић напиша:

2/3 oд популацијата ја гледа така,сеа вие сте другата третина
 
wow, mnogu be
 
pa samo albancite, turcite i bosnjacite se skoro 1/3 
od niv 995 ne bi sakale ova da e Srbija
 
nema li makedonci koi go sakaat ova parce zemja
pa na krajot na kraistata i ako ne ja sakaat Makedonija, mozebi nekoj saka druga drzava
sigurno egeec pre bi ziveel vo Grcija otkolku vo Srbija, da ne zboram za istocniot del
 

ако сака друга држава, нема што да бара во МАКЕДОНИЈА.
 
ova vazi za site istomislenici ? sega mi e jasno zosto se slucuva ona sto se slucuva a i kje se slucuva .......
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 13:05
ne uspeavte da se spravite so onie koi e RASTURIJA ovaa " DRZAVA" , pa barem rascistete so onie koi ne se istomislenici vo sramnite dela koi gi pravite ..... kje bide deka onoj koj go kazal toa bil vo pravo ....... AKO NE MOZES DA GO POBEDIS , PRIDRUZI MU SE ............... MOZEBI KJE MOZES DA UZIVAŠ .............

Изменето од miroslav_g8 - 10.Октомври.2008 во 13:08
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 13:06
Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Originally posted by Lilija7 Lilija7 напиша:



Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

Originally posted by Царевић Царевић напиша:

2/3 oд популацијата ја гледа така,сеа вие сте другата третина

 

wow, mnogu be

 

pa samo albancite, turcite i bosnjacite se skoro 1/3 

od niv 995 ne bi sakale ova da e Srbija

 

nema li makedonci koi go sakaat ova parce zemja

pa na krajot na kraistata i ako ne ja sakaat Makedonija, mozebi nekoj saka druga drzava

sigurno egeec pre bi ziveel vo Grcija otkolku vo Srbija, da ne zboram za istocniot del

 
ако сака друга држава, нема што да бара во МАКЕДОНИЈА.





Пошо се благодарни што не се побунивме 1945 и ви ја оставивме јужна бановина за вас.Затоа така гледаат.


ako tolku mnogu go sakaa kosovo srbite,zoshto se povlekuvaa od nego vo 1999?..a???zpshto?...tovareni vo kamioni vojskata maftashe so znaminja i izvikuvaa POBEDIVME..kogo go pobedija?....
a toa juzna banovina da si go vterash vo gazot,isto lajno si i ti ko tie vo belgrradski pashalak...

Изменето од fiks - 10.Октомври.2008 во 13:07
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 13:08
Originally posted by fiks fiks напиша:

Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Originally posted by Lilija7 Lilija7 напиша:



Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

Originally posted by Царевић Царевић напиша:

2/3 oд популацијата ја гледа така,сеа вие сте другата третина

 

wow, mnogu be

 

pa samo albancite, turcite i bosnjacite se skoro 1/3 

od niv 995 ne bi sakale ova da e Srbija

 

nema li makedonci koi go sakaat ova parce zemja

pa na krajot na kraistata i ako ne ja sakaat Makedonija, mozebi nekoj saka druga drzava

sigurno egeec pre bi ziveel vo Grcija otkolku vo Srbija, da ne zboram za istocniot del

 
ако сака друга држава, нема што да бара во МАКЕДОНИЈА.





Пошо се благодарни што не се побунивме 1945 и ви ја оставивме јужна бановина за вас.Затоа така гледаат.


ako tolku mnogu go sakaa kosovo srbite,zoshto se povlekuvaa od nego vo 1999?..a???zpshto?...tovareni vo kamioni vojskata maftashe so znaminja i izvikuvaa POBEDIVME..kogo go pobedija?....
a toa juzna banovina da si go vterash vo gazot,isto lajno si i ti ko tie vo belgrradski pashalak...




Исто како што во 2001 викавте вие дека победивте.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 13:09
i da znaes deka pobedija ..... ona od vcera e najubav pokazatel
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 13:09
Е Србијо, СРБИЈО... Оставаш да направат држава на твоја територија, а они пак ќе се свртат против тебе... А ќе бидат со оние кои никогаш не ги признале, кои никогаш не им ја дале Пиринска... Ти Србијо давај и пак по тебе ќе плукаат... Се срамам што сум Македонец...!!!!!!!!!!!!!!!!!
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 13:10
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

i da znaes deka pobedija ..... ona od vcera e najubav pokazatel


Konecno prizna deka si Srbin brat, neznam sto tolku se sramite da gi otkrete maskite.
Pa i Srbin da si ne e tolku loso,jebiga od vistina ne treba da se bega kolku i da e bolna.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 13:11
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Е Србијо, СРБИЈО... Оставаш да направат држава на твоја територија, а они пак ќе се свртат против тебе... А ќе бидат со оние кои никогаш не ги признале, кои никогаш не им ја дале Пиринска... Ти Србијо давај и пак по тебе ќе плукаат... Се срамам што сум Македонец...!!!!!!!!!!!!!!!!!



Ne si MAKEDONEC ic ne se sekiraj , nitu si bil nitu ke bides.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 13:14
i dokolku sum srbin , polojalen BEV na ovaa drzava za razlika od vas FORUM PATRIOTITE
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 13:15
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Е Србијо, СРБИЈО... Оставаш да направат држава на твоја територија, а они пак ќе се свртат против тебе... А ќе бидат со оние кои никогаш не ги признале, кои никогаш не им ја дале Пиринска... Ти Србијо давај и пак по тебе ќе плукаат... Се срамам што сум Македонец...!!!!!!!!!!!!!!!!!



Ne si MAKEDONEC ic ne se sekiraj , nitu si bil nitu ke bides.




Ако он не е македонец не си ни ти
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 46>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.