IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Македонија го призна Косово
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонија го призна Косово

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 46>
Автор
Порака
DJAKONDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Султанот на Феникс

Регистриран: 28.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 15052
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DJAKONDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:46

moira e sekogas vo pravo, ama sepak ne treba sekogas so cekic nad glava da ni sedi

 
 
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki

Кон врв
DJAKONDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Султанот на Феникс

Регистриран: 28.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 15052
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DJAKONDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:47
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Овој датум ќе го запомнам... Бидејќи од овој ден веќе не сум лојален граѓанин на ова парче земја што се нарекува држава... Здравје догодина идам на летување во Грчка...
 
 
jedan delija manje голема%20насмевка
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki

Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:47
Originally posted by Равногорац_2 Равногорац_2 напиша:

Originally posted by moira moira напиша:


Која ситуација...што ви е на вас?Зошто волкава патетика?Вака да дискутиравте на темата за Името среќни ке бевме...но тоа е наш македонски проблем, проблем со Име и идентитетот кој сакаат да го избришат...но, ние имаме други, поважни приоритети...чувај Боже...Повеќето од вас кукаат а не кажуваат ЗОШТО!?


Разбери ја реалноста дека поголемиот процент Македонци Србија ја гледаат како своја држава.


Dobar vic, bas me nasmeja.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:48
2/3 oд популацијата ја гледа така,сеа вие сте другата третина
Кон врв
DJAKONDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Султанот на Феникс

Регистриран: 28.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 15052
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DJAKONDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:49

jas predlagam vaka da napraime

dens da dademe se od sebe, da se iskarame svojski
 
a od utre da pocneme da razmisluvame trezveno i da komentirame kako sto treba
 
 
vaka kako ste pocnale, se plasam da ne ja oborite vladata
 
a tolku mnogu ja sakam ovaa vladaплазење
 
 
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:50
sosema ispravno ...i jas bi ja sakal da sum ona sto si ti намигнување
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:53
Народот во Македонија не сакаше Косово да се признае... Тоа е факт... ГВујо како премиер незнам кого представува... Од народот немаше легитимитед да го признае Косово... Ќе дојде време кога пак ќе моли за да го изгласаат, ама тогаш...   ...   ...   Фала богу што не гласав на овие избори за него... Инаку ќе си ја отсечев раката...
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:54
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Vo vrska so priznavanjeto ne mi se jasni nekoj raboti.

Prvo mora da kazam deka moeto glediste e vodeno cisto od covecki aspekt i od interesite na nasata drzva.

.
 
kako samo mozes da tresnes vakva glupost ????????????? ...... kako e mozno da napises deka interesite se tesno povrzani so kosovo a zaboravas na site , absolutno site ekonomski pokazateli vo trgovijata i robnata razmena so srbija ????????????? a za drugo i da ne zboruvame ...
Кон врв
DJAKONDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Султанот на Феникс

Регистриран: 28.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 15052
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DJAKONDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:55
Originally posted by Царевић Царевић напиша:

2/3 oд популацијата ја гледа така,сеа вие сте другата третина
 
wow, mnogu be
 
pa samo albancite, turcite i bosnjacite se skoro 1/3 
od niv 995 ne bi sakale ova da e Srbija
 
nema li makedonci koi go sakaat ova parce zemja
pa na krajot na kraistata i ako ne ja sakaat Makedonija, mozebi nekoj saka druga drzava
sigurno egeec pre bi ziveel vo Grcija otkolku vo Srbija, da ne zboram za istocniot del
 
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:55
drugo vo stilot  ILIRIDA ......
Кон врв
Lilija7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8994
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lilija7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:56


Разбери ја реалноста дека поголемиот процент Македонци Србија ја гледаат како своја држава.[/QUOTE]

Е баш ова е нашиот проблем, проблемот на ,,Македонците,,....во голем процент некоја друга туѓа држава ја гледат како своја, жално нема што...а при тоа забораваат која е навистина нивната држава.

И затоа ни се случува тоа што ни се случува.

А јас да ги прашам ,,големите срби,, зошто не ја признаат автокефалноста на МПЦ???


ЧОВЕЧКИОТ МОЗОК Е КАКО ПАДОБРАН, ТРЕБА ДА БИДЕ ОТВОРЕН ЗА ДА МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:56
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Vo vrska so priznavanjeto ne mi se jasni nekoj raboti. Prvo mora da kazam deka moeto glediste e vodeno cisto od covecki aspekt i od interesite na nasata drzva. .

 

kako samo mozes da tresnes vakva glupost ????????????? ...... kako e mozno da napises deka interesite se tesno povrzani so kosovo a zaboravas na site , absolutno site ekonomski pokazateli vo trgovijata i robnata razmena so srbija ????????????? a za drugo i da ne zboruvame ...


Prvo procitaj go mojot komentar vo celost.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:57
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Vo vrska so priznavanjeto ne mi se jasni nekoj raboti.

Prvo mora da kazam deka moeto glediste e vodeno cisto od covecki aspekt i od interesite na nasata drzva.

Taka gledajki mislam deka cekavme mnogu vreme za da go priznaeme Kosovo vo najlos mozen period.

Vladata celo vreme trubese kako se vodeni od Drzavnite interesi i zatoa mislam deka e redno da objasnat zosto bas sega se desi priznavanjeto na Kosovo ili mozebi se uplasija od traktordjiite sto gi srusija granicnite kamenja.

Bedno e toa sto vo moment koga megunarodniot sud ke odlucuva za validnosta na edna drzava nie da se istrcuvame.

A makedonskite albanci cekale 6 meseci ke pocekaa uste nekoj dodeka ne se donese odluka na megunarodniot sud.

Isto taka pregovorite za imeto se vo klucna faza pa taka uste eden priblem mislam deka e premnogu.


I za kraj zosto sekogas nie sme tie sto pruzaat raka za sozivot na Albancite, da se nadevam samo deka posle nekoe vreme nema da dobieme noz vo grb, od istite na koi denes im priredivme mnogu pricini za slavje.


Citam vo Cair i bombi frlale od radost.


se slozuvam so tebe kultuzin deka mnogu losh tajming odbraa za priznavanje na kosovo,sea ili e napraveno po diktat od sad i eu ili neshto drugo e vo prashanje,samo vlasta si znae..
a albancite nikogash nema prvi da podadat raka,tie se nauceni prvo so pushka da maftaat,taka se zadoeni kultuzin,so oruzje i omraza mesto so majcino mleko,sekako so retki isklucoci...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Lilija7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8994
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lilija7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:57
Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

Originally posted by Царевић Царевић напиша:

2/3 oд популацијата ја гледа така,сеа вие сте другата третина
 
wow, mnogu be
 
pa samo albancite, turcite i bosnjacite se skoro 1/3 
od niv 995 ne bi sakale ova da e Srbija
 
nema li makedonci koi go sakaat ova parce zemja
pa na krajot na kraistata i ako ne ja sakaat Makedonija, mozebi nekoj saka druga drzava
sigurno egeec pre bi ziveel vo Grcija otkolku vo Srbija, da ne zboram za istocniot del
 

ако сака друга држава, нема што да бара во МАКЕДОНИЈА.


Изменето од Lilija7 - 10.Октомври.2008 во 12:57
ЧОВЕЧКИОТ МОЗОК Е КАКО ПАДОБРАН, ТРЕБА ДА БИДЕ ОТВОРЕН ЗА ДА МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 46>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.