IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Македонија го призна Косово
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонија го призна Косово

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 46>
Автор
Порака
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:21
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

jas licno te molam da napises povtorno




не може....ти не си модератор.....ако дозволи модераторката ќе напишам.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:21
ne sum ama ti kako moj DRUGAR kje napises
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:22
Originally posted by Равногорац_2 Равногорац_2 напиша:

еве само еден пример за мојата довчерашна лојалност кон Македонија, до 91 8 години по ред сум летувал во Грчка, од тогаш до ден денешен не сум ни помислил да се понижувам, кога би биле сите како мене се би било поинаку, но можеби и тоа не го правев од патриотски побуди, едноставно неможам да дозволам некој да ме понижува, а вчерашната постапка на Македонија ( само еден глас против ) мене ми го скрши духот кој го градев 18 години - Србин лојален на Македонија и Македонците. Епа доста ми е веќе.



Абе скапо ти било, за тоа не си одел.
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:23
Originally posted by Равногорац_2 Равногорац_2 напиша:

Originally posted by moira moira напиша:


Која ситуација...што ви е на вас?Зошто волкава патетика?Вака да дискутиравте на темата за Името среќни ке бевме...но тоа е наш македонски проблем, проблем со Име и идентитетот кој сакаат да го избришат...но, ние имаме други, поважни приоритети...чувај Боже...Повеќето од вас кукаат а не кажуваат ЗОШТО!?


Разбери ја реалноста дека поголемиот процент Македонци Србија ја гледаат како своја држава.


Е, тука пријателе мој си во ГООООООООООЛЕМА ЗАБЛУДА!!!


...можеби тие како тебе, но не и оние како мене, а не има МНОГУ...!!!

И те молам немој да ми го навредуваш и потценуваш НАРОДОТ и ДРЖАВАТА!!!


Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:23
Originally posted by moira moira напиша:


Која ситуација...што ви е на вас?Зошто волкава патетика?Вака да дискутиравте на темата за Името среќни ке бевме...но тоа е наш македонски проблем, проблем со Име и идентитетот кој сакаат да го избришат...но, ние имаме други, поважни приоритети...чувај Боже...Повеќето од вас кукаат а не кажуваат ЗОШТО!?

Затоа што ова е првиот чекор-мене не ми е гајле за Србија,ама владата направи нешто што велеше дека нема да го направи-а владата исто така рече дека нема да го менува името...
Ова е најсилниот доказ дека не се луѓе од збор-а со оглед на ова промената на името е само прашање на време...
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
DJAKONDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Султанот на Феникс

Регистриран: 28.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 15052
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DJAKONDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:24
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

Originally posted by mileg mileg напиша:

Сакам да го прашам нема што бидејќи тој е иницијатор на темата:Дали Косово ќе се подели или ќе остане така како што си е сега?Сакам тој лично да ми одговори.
 
 
 
na mesto toj licno, ke ti odgovoram jas ulicno
 
 
vo narednive 50 godini, sigurno ne
 
isto kako i makeodonija vo narednive 35 godini sigruno ostanuva vo ovie granici
 
 
 
 
 
vo narednive 50 godini  ... kolku utesno zvuci ..........osobeno delot kade opisuvas deka vo narednive 35 godini ostanuva vo ovie granici ... a za posle , e posle  , posle газење%20од%20смеење
 
ke nemaat nikakvo znacenje granicite, nema ni da se razmisluva za pomestuvanje na granici a kamo li da se zboruva ili da se prezemat konkretni cekori za nivno prekrojuvanje
 
ova ke vazi barem za EU, a barem dotogas ke vlezeme i nie  
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:24
Originally posted by Равногорац_2 Равногорац_2 напиша:

Originally posted by moira moira напиша:


Која ситуација...што ви е на вас?Зошто волкава патетика?Вака да дискутиравте на темата за Името среќни ке бевме...но тоа е наш македонски проблем, проблем со Име и идентитетот кој сакаат да го избришат...но, ние имаме други, поважни приоритети...чувај Боже...Повеќето од вас кукаат а не кажуваат ЗОШТО!?


Разбери ја реалноста дека поголемиот процент Македонци Србија ја гледаат како своја држава.


e ova ti beshe mnogu smeshno.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:25
Сакам да му кажам на Мирослав дека не читам научна фантастика и дека тоа го предвидуваат експерти.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:25
ne se ludje od zbor ... kako i mozat da bidat koga se samo MARIONETI збунетост
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:29
Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

Originally posted by moira moira напиша:


Која ситуација...што ви е на вас?Зошто волкава патетика?Вака да дискутиравте на темата за Името среќни ке бевме...но тоа е наш македонски проблем, проблем со Име и идентитетот кој сакаат да го избришат...но, ние имаме други, поважни приоритети...чувај Боже...Повеќето од вас кукаат а не кажуваат ЗОШТО!?

Затоа што ова е првиот чекор-мене не ми е гајле за Србија,ама владата направи нешто што велеше дека нема да го направи-а владата исто така рече дека нема да го менува името...
Ова е најсилниот доказ дека не се луѓе од збор-а со оглед на ова промената на името е само прашање на време...


Зарем ти веруваш во се што ќе каже Владата?


Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:30
NA LAZGOVCI NE IM SE VERUVA
Кон врв
Равногорац_2 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Равногорац_2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:30
Originally posted by moira moira напиша:


Originally posted by Равногорац_2 Равногорац_2 напиша:

Originally posted by moira moira напиша:


Која ситуација...што ви е на вас?Зошто волкава патетика?Вака да дискутиравте на темата за Името среќни ке бевме...но тоа е наш македонски проблем, проблем со Име и идентитетот кој сакаат да го избришат...но, ние имаме други, поважни приоритети...чувај Боже...Повеќето од вас кукаат а не кажуваат ЗОШТО!?


Разбери ја реалноста дека поголемиот процент Македонци Србија ја гледаат како своја држава.
Е, тука пријателе мој си во ГООООООООООЛЕМА ЗАБЛУДА!!!...можеби тие како тебе, но не и оние како мене, а не има МНОГУ...!!!И те молам немој да ми го навредуваш и потценуваш НАРОДОТ и ДРЖАВАТА!!!


се гледа каква држава направивте, алал да ви е, квази патриотчиња и полтрончиња, вие сте брука за името на Александар Македонски, вие сте нули
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:31
e molam moderatorkata da ne gi brise postovite so slicna sodrzina kako onoj na kosowar ........ sepak , se raboti ne za razmisluvanje tuku za nesto sto e FAKT .... i najposle , treba ednas za sekogas da e sogledame i na idninata da i pogledame vo oci ...............

Изменето од miroslav_g8 - 10.Октомври.2008 во 12:32
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:33
taka e miroslav vo pravo si
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 46>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,113 секунди.