IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Македонија го призна Косово
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонија го призна Косово

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 46>
Автор
Порака
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 11:54
Така е и јас се согласувам со тебе.Оваа мораше еден ден да се случи и дојде тој ден на признавање на Република Косово
Кон врв
Равногорац_2 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Равногорац_2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 11:55
@ Djakondo, ма не грешиш бре, Косово и Македонија ќе бидат најдобри партнери, ќе соработуваат на сите полиња, не за џабе не споредуваат со Косово
Кон врв
DJAKONDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Султанот на Феникс

Регистриран: 28.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 15052
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DJAKONDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 11:55
Originally posted by fiks fiks напиша:

Originally posted by nema sto nema sto напиша:

ne se raduvam jas sto makedonija ja priznala kosovo...sekogas sum vi rekol i pak ke vi recam: golema rabota ako makedonija ne ja priznae nezavisnosta kosovo(sega republika)...i taka ne e nekoj golem faktor...se cudam od tebe zosto vednas pominuvas na tema koja nema vrska so ovaa...zosto ne ides u kosovo???prasanje li e ova ???lici li na covek od 21 vek???se razbira deka ne lici...jas sakam da ziveam,rabotam u ovaa drzava zatoa sto ja smetam za svoja ... (za fiks)
 


e pa taka i odnesuvaj se nema shto,ako ja sakash ovaa drzava kade shto ziveesh misli prvo za nea a posle za drugi livadi koi ne se tvoi i so koi nemash ama nikakva vrska....
a vo vrska so vcerashnoto priznavanje nie kako drzava mislam deka nema da imame ama nikakva korist,nekoj rece ke bilo korisno za nas ke se zgolemel biznisot so kosovo,gluposti se toa,biznisot ke si tece kako i do sega
dodeka odnosite so srbija mislam deka nema mnogu da se narushat,osvem nekoj diplomatski demarash shto ke stasa od srbija kolku da ja zadrzat formata....
a za negativnite posledici za drzavava nasha koi eventualno bi se slucile ne znam,moze samo opozicijata da go iskorisi za dnevno politicki marketing za svoja korist,i se so cel da ja ocrni vlasta,demek ako beja tie na vlast ova nemashe da se sluci....
i na kraj bi dal edno mislenje svoe,ako dokolku kosovo ne ja priznae makedonija pod ustavno ime vednash da se raskine ili kako odi toa,priznavanjeto na kosovo...
 
 
pishman adzija
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki

Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 11:56
Blaze si ni ako pochnaa i so Kosovo da ne sporeduvaat.... голема%20насмевка Ne znam dali da placham ili da se smeam....
Прилепчанка
Кон врв
DJAKONDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Султанот на Феникс

Регистриран: 28.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 15052
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DJAKONDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 11:57
Originally posted by Равногорац_2 Равногорац_2 напиша:

@ Djakondo, ма не грешиш бре, Косово и Македонија ќе бидат најдобри партнери, ќе соработуваат на сите полиња, не за џабе не споредуваат со Косово
 
 
e malku so polinjata ke bide problem, izgleda kosovarive se alergicni na piramidi vo svoi polinja голема%20насмевка
se sheguvam
 
 
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki

Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 11:57
Originally posted by biljana.madrid biljana.madrid напиша:

Blaze si ni ako pochnaa i so Kosovo da ne sporeduvaat.... голема%20насмевка Ne znam dali da placham ili da se smeam....


Плачи по Србија....најпаметно ќе ти биде.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 11:58
Originally posted by moira moira напиша:

Кои се интересите на Македонија, и што тоа сметате дека се добива и што се губи со признавањето на Косово од наша страна?
    

Македонија не го призна Косово...   Македонија призна дека може низ светот терористи да се отцепуваат од држави кога ќе им текне...   ИСТАТА СУДБИНА ЌЕ СЕ МОЛАМ И НАС ДА НЕ ЗАДЕСИ...!!! АМИН!!! Зошто ако си играш со огин има шанса да се изгориш...
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 11:58
za dzakondo

oti be pishman?
koga sum bil jas za priznavanje na livada?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Равногорац_2 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Равногорац_2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 11:59
завчера ти ги тргаат пограничните камења, вчера носиш одлука за признавање. који се тоа говна бре, политичари, полтрони, еден ден се ќе наплатиме, со камата
Кон врв
Равногорац_2 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Равногорац_2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:00
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:


Originally posted by biljana.madrid biljana.madrid напиша:

Blaze si ni ako pochnaa i so Kosovo da ne sporeduvaat.... голема%20насмевка Ne znam dali da placham ili da se smeam....
Плачи по Србија....најпаметно ќе ти биде.


не си достоинствен да го споменеш зборот Србија
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:01
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Originally posted by moira moira напиша:

Кои се интересите на Македонија, и што тоа сметате дека се добива и што се губи со признавањето на Косово од наша страна?
    

Македонија не го призна Косово...   Македонија призна дека може низ светот терористи да се отцепуваат од држави кога ќе им текне...   ИСТАТА СУДБИНА ЌЕ СЕ МОЛАМ И НАС ДА НЕ ЗАДЕСИ...!!! АМИН!!! Зошто ако си играш со огин има шанса да се изгориш...



...премногу бес имаш во себе кој е штетен и ирационален по самиот тебе...ќе се молел...за што ке се молиш и каде воопшто живееш ти...?...кај припаѓаш...?
Кон врв
DJAKONDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Султанот на Феникс

Регистриран: 28.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 15052
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DJAKONDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:01
Originally posted by fiks fiks напиша:

za dzakondo

oti be pishman?
koga sum bil jas za priznavanje na livada?
 
 
pa sto ne izlezes da protestiras
 
ke cekas izbori (2012) za da go iskazes svoeto nezadovolstvo
 
Gruevski imase rejting od 38%, neviden rejtoing dosega vo Makedonija
ako se izzeme Kiro Gligorov
 
aj simnete go nego najdete nekoj pameten i li nekoj mudonja
 
eve formiraj ti partija, jas za tebe ke glasam, pa da te vidam sto ke prais
 
 
 
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki

Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:01
Originally posted by Равногорац_2 Равногорац_2 напиша:

Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:


Originally posted by biljana.madrid biljana.madrid напиша:

Blaze si ni ako pochnaa i so Kosovo da ne sporeduvaat.... голема%20насмевка Ne znam dali da placham ili da se smeam....
Плачи по Србија....најпаметно ќе ти биде.


не си достоинствен да го споменеш зборот Србија



...малку да ја смиреше топкат и да припазиш на комуникација о останатите членови не ќе е на одмет...!!!
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 12:02
Originally posted by Равногорац_2 Равногорац_2 напиша:

Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:


Originally posted by biljana.madrid biljana.madrid напиша:

Blaze si ni ako pochnaa i so Kosovo da ne sporeduvaat.... голема%20насмевка Ne znam dali da placham ili da se smeam....
Плачи по Србија....најпаметно ќе ти биде.


не си достоинствен да го споменеш зборот Србија


Имаш право..... е претерав.....ајде Белградски Пашалак.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 46>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.