IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Кој е Груевски?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој е Груевски?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 100>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 12:11
BUDALIOT e pameten edinstveno i samo koga molci  смеење
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 12:44
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

АКО ОДИДЕ И ЗБОРЕЛ шо на мајкаму дојдеако недошол и незборел шо на најмаку не дојдеси дошол и кажал, а ................ но коменттага


Ima mesta kaj na politicarite ne im e mesto , a koncertot ne bese definitivno mesto za politicari.

Samo privatno mozebi.


mu pisuelo na celo PREMIER????
pa i da pisuelo nie narod sme izbrale
tocno e ima glupavi lugje
no glupav narod ne postoi


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 12:48
Не му пишуваше на челото Премиер, нема потреба,  знаеме дека е премиер, и беше најавен како Премиер, но треба малку да има осет и општа култура, да држи до себе за да знае кога треба а кога не треба да искача на биби со говори. 
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 12:51
ok
jas sum del od narod i mene mi se dopadna
pa ako prajme anketa sme fifti fifti
голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 13:02
Originally posted by anakin anakin напиша:

okjas sum del od narod i mene mi se dopadnapa ako prajme anketa sme fifti fiftiголема%20насмевка


Ne e bas fifti fifti kolku sto gledam sam si prijatele.
Verojatno ne ti preci i Crkvata so e do koska ispolitizirana i sekoja institucija ne ti ni precese ni koga Branko kako predsedatel povtoruvam PREDSEDATEL go otvarase trgovskiot centar vo Strumica.

Koncertot bese HUMAN i bese za najgolemiot HUMANITAREC megu nas ko pak ke recam bese APOLITICEN , a Gruevski kolku sto znam bil isfiran, sto samo po sebe govori deka ne mu bilo mestoto na taa bina.

Изменето од kultuzin - 07.Октомври.2008 во 13:13
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 13:05
mi precat lugje koi od obicna muva pravat slon prijatele kultuzin
mi precat seirdzii na koi niso ne im cini
i koi duri i od Dobar den , kje najdat pole za kritika
kje ti priznam inventivno e toa
no sme poznati kako inventiven narod
ene i za nas eden orden



Изменето од moira - 07.Октомври.2008 во 13:06
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 13:09
Nema vrska znam na sto mislis i voopsto ne sum protiv Gruevski megutoa izleguvanje na bina nema nikakva ETIKA,Logika nitu potreba.
I samiot treba da bide svesen za posledicite, i kako toa on e zasluzen da drzi govor, na tolku kolegi i luge koi tesno sorabotuvale so Tose ako nekoj trebase da govori togas toa e negovata Menadjerka i negovite kolegi, te molam ova e nevideno vo svetot i ne sme nie takov narod ova da se desese nekade vo razvieniot svet sigurno ke imase pogolema kritika od javnostva.
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 13:10
Originally posted by anakin anakin напиша:


mi precat lugje koi od obicna muva pravat slon prijatele kultuzinmi precat seirdzii na koi niso ne im cinii koi duri i od Dobar den , kje najdat pole za kritikakje ti priznam inventivno e toano sme poznati kako inventiven narodene i za nas eden orden

Инвентивен народ
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 13:11
mal si da glasas uste
taka da ne znaes

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 13:13
..."inventiven narod"...
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 13:15
инвентивен (лат. inventivus)пронаоѓачки, творечки;
Научиго ова ќе ти треба
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 13:23
Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

инвентивен (лат. inventivus)пронаоѓачки, творечки;
Научиго ова ќе ти треба


ma Zajdi zajdi na napisa makedonec ne englezголема%20насмевка

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 13:47
... kje komentiram...iako znam deka kje pretrpam kritiki...
...na denot na ucitelite govorot na premierot od povekjeto prosvetni rabotnici beshe dozivean kako napravena cest... a servilnosta na Cvetanovski e negov minus...ne na premierot... zboruvanjeto na profesor Prendzov...ili popularniot Prendzata...ne go prekina premierot... nego voditelot koj ocigledno po protokol...ne odvoil mesto za govor na obicniot ucitel...
...za koncertot... Gruevski imal pravo da se pojavi kako obicen gragjanin... toa shto se kacil na bina...i drzel govor e vina na onie koi mu dodelija plakjeta... Zoshto? Ako ne se pojaveshe ...kje beshe ne se pojavi...se pojavi... ima komentari...zoshto se pojavi... za  servilnosta na nekoi ne e kriv toj na koj  mu se servilni... neka se prashaat tie zoshto se takvi...

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 13:52
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

... kje komentiram...iako znam deka kje pretrpam kritiki...
...na denot na ucitelite govorot na premierot od povekjeto prosvetni rabotnici beshe dozivean kako napravena cest... a servilnosta na Cvetanovski e negov minus...ne na premierot... zboruvanjeto na profesor Prendzov...ili popularniot Prendzata...ne go prekina premierot... nego voditelot koj ocigledno po protokol...ne odvoil mesto za govor na obicniot ucitel...
...za koncertot... Gruevski imal pravo da se pojavi kako obicen gragjanin... toa shto se kacil na bina...i drzel govor e vina na onie koi mu dodelija plakjeta... Zoshto? Ako ne se pojaveshe ...kje beshe ne se pojavi...se pojavi... ima komentari...zoshto se pojavi... za  servilnosta na nekoi ne e kriv toj na koj  mu se servilni... neka se prashaat tie zoshto se takvi...



големо%20гушкањеete ne sum sam kultuzin
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 100>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.