IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - ЗБУНЕТОВА ТЕМА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗБУНЕТОВА ТЕМА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6162636465 137>
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2008 во 20:36
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

...легни ме Тања мила тивко ми шепкајќи додека рани ми превиваш, оние од твојот гнев створени поради верност и невиност докажана и многупати проверена, но сепак наново тестирана со секој нов ден како да проверуваш дали сеуште птичката ги пее истите песни наменети за тебе што те буди наутро стоејќи на прозор чекајќи да му ги посветиш своите трошки внимание што ќе му овозможат и тој ден да лета високо.  Се е онака како и првиот ден кога на раме ти слета на увце да ти пее додека мислеше дека нема птица што може да ти влее надеж дека ќе ти ги разбуди оние чувства за кои не беше сигурна дека воопшто ги имаш, оние кои беа потиснати заради лицето што те штити од оние валканите со алчен поглед.
Те гледам како само птица може онака како кога е восхитена,ти се отвараш и се плашиш, а со тоа и мене ме плашиш. Како може птица да те повреди со песните што ги пее за тебе ? И кому си единствено безбедно место каде може да слета и зар птицата умее да го сруши своето гнездо ?
Шепкај ми тивко и запеј ми ја онаа песна која никогаш не си ја запеала никому, онаа на себе посветена, само за тебе зачувана.Знам дека јазикот ти игра во тактот на таа мелодија, желна да ја запееш, а јас желен да додадам уште некоја строфа ...

аплаузголемо%20гушкање
големо%20гушкање
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 12:53
do

zbunet

bidejki gledam ja zatvorile temata "TEGLA" koja nudese dosta kreativen pristap i razmisluvanje,i doprva kje se razvivase..Drug pat site onie idei koj gi imas vo vid na temi otvaraj gi ovde,za da ne bideme uskrateni od Zbunet-ovoto nekonvenc. razmisluvanje.
Dole uniformi! Dole Mary Poppins!
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 13:10
  смеење   големо%20гушкање   смеење 
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 15:36
... ocekuvav deneska tuka... da procitam... ama gledam... miloto moe zbuneto...nema napishano... ama utre... utre so utrinskoto kafe... големо%20гушкање
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 20:44

cc e brao be ama romani

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 02:28
...се сеќавам на нештата кои ме водеа кон непознат пат заради нејасно ветување, на утрото со геврек започнато и меѓу непознати со молк познат на сите, додека пејсажите минуваа брзо и еднолично повремено туркајќи ме во прегратките на сонот иако исправен зошто целта беше пред очите сакајќи со сите сили ветувањето да биде вистина. Само повремено ќе ми проструеше мисла дали воопшто подарокот беше наменет за мене или за некого на кого многу потсетувам. Минав како дух незабележан од новите обичаи со поинаков сјај во очите заради цели само ним познати, а јас бев благодарен што воопшто никој ништо и не ме праша зошто сум тргнал заради некое нејасно ветување.Патот и сонот меѓусебно измешани ми правеа коктел на паралелени доживувања заради кои јасноста и употребната вредност ја изгубија својата цел и потреба. Беше важно само движењето и бегањето од спорото умирање  на исто место зошто држење исто расположение подолго време како и живеење на исто место секого прави мртов кој заборава дека живеел се додека не заборави да дише.
Остана само мал дел од колачот на ветувањата, сонот за последен пат ме посети и се нагости со мојата душа што очекува, а потоа пејсажот застана за да излезам пред него и ме запознае со новиот воздух од кој ноздрвите почнаа да ми работат како правосмукалака.
Погледите незаинтересирани, љубопитни или прозирни само минуваа со брзината на интересот се до ветувањето што се материјализира во бело како што прави и секој ангел и помислив навистина дека се се состои од вербата...
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 03:14
...state of mind...

...prekrasno i  veruvaj...големо%20гушкање
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 10:31
ZBUNETTTTTTTTTT.... NO COMMENT FOR YOU
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 10:56
zbunet kaj si be ?
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 11:11
...како некој сите дрва да ги исекол, до каде поглед допира се простира чистината на стерилноста, а утринското кафе без шеќер ме подготвува за текот на секојдневните повторувања, мутави персеверации со бледи опсервации како подлога н стабилни декаденции и сето тоа со горчлива жица поклонувајќи се на богот на пивото кој не чека на крајот од деновите исполнети со пот и желба за дружење на луѓе кои се потрошиле уште во првите денови од животот, а не беа винивни зошто воладеросите си набраа човечки души од кокошарникот заради обилен доручек надевајќи се дека денес гостите ќе си заминат. Болести ги закачуваа нивните животинки мајмунски, не знаејќи дека по некоја животинка одбиваше да биде така третирана, како кога волчјакот ни седна на возачко седиште, одбивајќи го со презир гепекот од караванот, ни предизвика само гласно смеење, никој од нас не разбра дека во тој момент покажа душа поголема од било кој од нас, воладеросите не го сакаа волчјакот, разбраа само дека не е добра храна како кога ловецот пцуе под брада нишанејќи по еленот кој само подрипнуваше заради кој не можеше да постигне чиста цел за трофејот со кој долго ќе се фалеше, нишанот го помести по другиот кој мирно си пасеше, како да се прашуваше дали е подобро да му ја разнесе главата или ногата чекајќи крвникот да го искасапи додека се гледаат очи во очи као заљубени во тие последни моменти кога му ја префла сета онаа доблест што ја стекна....
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 11:14
lelel zbunet kaj gi vadis ovie referti ?
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 11:17
zbunet so zakute be ??
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 11:19
tuka sum mor  големо%20гушкање
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 11:23
pa so prais beeeeeeee ??големо%20гушкањеголема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6162636465 137>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.