IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Има ли некој жив бе дечки?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Има ли некој жив бе дечки?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5253545556 113>
Автор
Порака
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 10:06
e pa mamicke multietnicka drzava stanavme i sea ja ke praam multietnicka svadba...
1.mladozenec jas-makedonec
2.nevesta nekoja-etnikum ne odreden
3.kum-tetovcanec(ova ne e etnikum,soj poseben nekoj)
4.kuma-vlainka(izleat ti si mamicke,ama i da ne si,ke te naprajme )
5.starosvat-mijak ke baram nekoj
6.deverce pomlado-imam eden turcin kolega ne e zenet nego go klavam

i na kraj ushte po nekoe sveshteno lice od site religii vo makedonija sho ke ne vencavaat

svadba u picku majcinu ke bide,brakot od pocetok propas
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 11:52
nishto ne sum pishal dva dena,hm abe nisho ne mi tekvit
ko da imam blokada na mozok,a moze i imam,ne znam...vo umov mi e se prazno ko prazen ploshtad ko ke imat miting za vreme na predizborna kampanja nekoja gajtan partija ili koalicija vo nashava majcicka makedonija....vidi sea majkata pocna da mi idat nekoi misli...
abe cudna rabota mame mu e*am,a se spomna politika se neshto site znaeme sho treba sho ne treba,pa mojme da gi zaebeme ovie nashive politicki analiticari,demek tie znaat nesho,a siroti tie ne znaat doma po koj pat da si zaminat,ako ne znaja kaj se naogaat ovie televiziive nashi ne ke go znaja ni ova fakeno skopje,sekoj den a pushti televizor da gledah nesho kolku da ti zaminit vremeto,ke se pojavit nekoja dzukela i odma pocinat da solit pamet na gledaci..plus ova televiziive se namnozija
ko pecurki posle dozd,i sea aj probaj da se odmorish so gledanje televizija,ke ti se ebit majkata od politicki emisii i raznorazni dzukeli,koi drobat kromid na tv so izjavi od tipot deka se tie znaat i se naispravni vo gledanjeto na rabotite,a samo ja gledaat debelinata na svojot dzep,alooo bezrbetnici,abe narodov ne se debili site ko sho mislite,za da mozesh da izlazesh treba iskustvo da imash vo taa rabota i plus treba da imash vujko vladika sho ke te mavat so kloci po gazot sekoj pat ko ke zaglavish vo trnje,a ovie nashive mnogu vreme od zivotot go imaat pominato vo trnje,isto ko magarinjana
ko ke gi ostajsh pokraj nekoi kapinje abe ke se skinat od jadenje od niv,i ako nemat voda bistra da se napijat vo blizina ne pijat mame im e*am nivno...abe mnogu pametno zivotince ti e magare,samo jebi ga imale grda sudbina,cel zivot nesho tegalat na grbot,ama cesno si ja vrshat rabotata i nikogo ne lazat i ne kradat..sea se malce inaetlii,ama i to e ubo nekoj pat,ama nekoj pat i ne e...tuku dumata mi beshe sho prajme so ovie nashive magarinja sho ne mozat svojot tovar da go iznosat,sho se nedonoseni i neddoeni od nivnite majki,abe ko nikoj cel zivot da ne gi gushnal osvem nekoi zabludeni dushi po televizii i zabegani personi po mitinzi...ednash na malite ekrani vidov kako edna baba od 80 godini i celivashe raka na shekershe ko ovaa ceckalicava da e nekoja bozica,a shekernava beshe nasmeana ko zena na 8 mart,abe ko da imashe nekoj konstanten grc na liceto,si mislev da ne ima nekoj shlog dobieno od vozbuda...abe komedija beshe neshtoto...poseta na zatucano selo vo nekoja si vukojebina sho bi rekle severni ni sosedi...demek tamo se ebaale samo volcite...uba izreka mame im e*am nivno,polni se so takvi kovanici,izleat vuk karadzic im gi kazal oti bil vo srodstvo so volcite...
ama sea ovie nashive magarinja(politicari,gradonacalnici,politikolozi,analiticari)se poloshi i od advokati i sudii,mnogu be gi mrazam ovie sho se zanimavaat so pravdina,pogolemi krvopijci i od pijavici se,imaat zaborajno deka volkot ako go fatit magareto mojt da go izejt,ama samo ako e vo glutnica...
e to ni valit nas,vo glutnica da se sobereme i da gi izejme ovie magarinjava,abe od niv samo kopitata da ostanat,a mojme i po nekoja hiena da vikneme oti hienite ke gi lapnat i kopitata,tie se jadat,taka da od nashive magarinja ne ke ostanit nishto,traga da nemojt nikoj da im najt.....alo osvestetese ako mojte be volcinja,jas sum osvesten ama nemam mok,sam sum...mi treba glutnica oti sam ne mozam da gi izedam magarinjata koi mameto ni go ebaa,i nemozat da go iznosat svojot tovar....moze mnogu se svesni ama razedineti..da se sobereme trebit,da gi ponishtime ovie magarinja i sami da si go nosime tovarot,oti nash si e toj.....
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 12:00
голема%20насмевкаfiks ti romani napisa
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 11:39
cel zivot bev bezznacaen.
ne se cuvstvuvav takov.takov bev.

lele ova kolku ubavo sroceno,ne mi izleguva od glava.
mnogu jaka misla...nosi golema poraka vo sebe....
toj shto go kazal ova aval da mu e...premnogu iskrena i vistinita misla....realna za mnogu personi....upm bomba..
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 11:44
Originally posted by fiks fiks напиша:

cel zivot bev bezznacaen.
ne se cuvstvuvav takov.takov bev.

lele ova kolku ubavo sroceno,ne mi izleguva od glava.
mnogu jaka misla...nosi golema poraka vo sebe....
toj shto go kazal ova aval da mu e...premnogu iskrena i vistinita misla....realna za mnogu personi....upm bomba..
 
 
....a segaзбунетост........намигнување
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 11:46
mislata ne e moja marija ja procitav vo eden film..
the extra se vika....mnogu me stavi vo duma,mnogu mokna spored mene..
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 11:54
..pa normalno.....çovek e takov kako sto samiot sebe se gleda.....ili ne bese takaох.......голема%20насмевка
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 11:56
kako sakash zemi..isto ti se faka....
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 18:00
                      pcuenje

denes slushnav mnogu ubo pcuenje,abe merak beshe pcovkata,tolku konstruktivna i socna pcovka do sega nemam cueno vo zivotov moj.covekot shto ja kaza ocigledno ili mnogu ja mislel ili negoviot revolt kon likot shto go pcueshe beshe mnogu golem a go pcueshe sinot svoj roden.pcovkata odeshe vaka...
da ti e*am sveta p**kata od majka ti!!!!!!!!!!!!!
wow...sea demek p**kata od majkamu na sinot t.e zenata da tipot e sveta p**ka....vidi majkata imalo i sveta pipi
sea ne sum vernik ama da ne bogohulam mnogu i da go vregam cel zenski rod,ja ko shto znam sveta pipi moze da bide od zena svetec sho e proglasena od crkva....znaci zenamu od pcujacov sho taka socno i go stegna e svetica ili spored crkva ili spored nego....sea ima i izreka edna pri golem broj ogovaranja sho se koristi,ko ke rece nekoj za nekoja aj neka ne mi se prajt taa svetica..ova ko pogovorka nekoja narodna,demek ako bila nekoja svetica
proglasena od crkva,go zasluzila toa,a ovaa se prajla deka e svetica..obicno ova se spomnuva vo rabojke od seksualna priroda ili slicno koga sakash nekoja da ja naprajsh podolu od mrsul ili gomno za primer...
sea posho ja poznavam zenamu od tipov sho ja pcueshe licno bi konstatiral odma bez gram somnez deka ne e svetica proglasena od crkva,a i plus ko shto znam crkvata proglasuvat svetici posle smrtta nivna i trebalo nekoe cudo na naprajt za vreme na zivotot,znaci tipkava nemat shansi za to,sea moze prajt cuda ama ja ne sum izvesten......nejse...sea ostanujt taa da si e svetica proglasena od mazo,sho mojt da bidit deka e tocno....inace kolku sho ja znam ja,zenata si e mnogu dobra po karakter,odnesuvanje,nemat pogana usta i slicno.
abe mojt taa da si bidit svetica,ako e toa nekoja golema rabota,moze i hram ke i dadat so ime nejzino...ama i ko ke razmisla pojke ne mojt be,aj nemat vrska.....vazno pipi nejzina sho ja ebavashe tipot vo pcuenjeto ne e sveta....ama mnogu me interesirashe od kade mu dojde toa pcuenje i go prashav....abe i mene me ispcu taka mamiceto negovo,se iznervira sho su go prashal...aj se smiri koga vide deka ne izreagirav nishto i mi rece deka go pcuel sinot oti ovaj ne go slushal ic i sakal da go skrshi od cotek ko porano ko bil mal,sea porasnal i mu begal i mu ostanalo da go pcue samo....od kade pcovkata i samiot ne znaeshe,ama jas znam deka pcue ko kocijash po site od familijata i teshko na zenamu oti ima tri deca i site se mashki,i site go nerviraat i po site pcue
da ti e*am sveta p**kata od majkati.....sea ili zenamu e najsrekna vo svetot,ako go sproveduet pcuenjeto ili pak ic ne mu stanujt i zato si ebavat vo mislite.....inace nie makedoncite vo celost pcueme mnogu,abe p**karame se zivo i divo a posebno ubo i kvalitetno se pcue vo istocna makedonija(sea nemoj da se navredite vie od istokov sho ke citate)..ednash bev vo kavadarci kaj eden coek so drugar moj..i sedevme i ko ke go prashavme za decata neshto,primer kerka mu koja imashe 16 godini,sho uci dejcevo,toj odgovori abe nishto ne uci da ja e*am,za nishto ne ja biduva da ja e*am....nezgodno mi padna mnogu
ili zeno donesi tri kafinja da te e*am,zeno ova donesi da te e*am,abe rezil beshe u picku materin.....abe za stramota beshe,propadnavme v zemja nie dvajca od stram,a na nego toa mu beshe ko dobar den.....strashna rabota...
sea i ja so drugarite se pcujam ama to ti e od milost ama ne velam za brat mi ovaj mi e brat da go e*am,ili mamo donesi pivo da te e*am,abe moze i cojkov pcueshe od milost ama beshe mnogu grdo to,a i strashno da si gi pcuesh decata.....zato pcuete po malu ili ic,stramno e be
site ke ve slushaat i ke vi se smeat....
a ja licno mnogu pcujam i vo nekoi momenti mi bilo mnogu grdo,a nikako ne moze da se odviknam,se ke mi se pushti po nekoja pcovka nekogash,a i nekogash e po ubo da ispcuesh neshto ili nekogo oti ke ti pomine lutinata,oti poubo da ispcuesh nekogo ili neshto oti da krshish i da se tepash....samo so usul pcuete,i mislete malu kogo go pcuete,nemojte bliski,sho ne znajte nakogo stegnete mu go slobodno.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 22:38
Што од истоков што од западов... исто е секаде....
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 22:40
ti ne zabeguvaj ... vrakjaj se nazad na tema газење%20од%20смеење
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 22:43
ти ме следиш?
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 16:42
        vremeplov


gi zatvoram ocite i pak gledam
sega so mislite mi idat sliki
od pominati raboti i slucki
po koi zalam i gi mrazam
nekoi dobri,nekoi loshi
no site se spomeni
za minato vreme
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 18:40
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5253545556 113>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.