IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Корпа
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Корпа

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
hanna4ever Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hanna4ever Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Корпа
    Испратена: 24.Септември.2008 во 19:30
Da da tocno procitavte..temata se vika korpa, ama ne onaa vo koja go frlame gjubreto ili ja koristime za alista , tuku onaa koja nikoj od nas ne ja posakuva.
Eh sto me natera da pisuvam na ovaa tema.. pa vaka dosega kolku neverojatno i da zvuci ne sum dobila "korpa". No kako sto rekol nekoj pameten covek za se ima prvpat, pa eve i mene mi se sluci
Znaci podelete so forumot nekoe svoe iskustvo i na koj nacin ste ja dobile korpata.
Eve da go skrsam mrazot ke spodelam so forumot kako mene mi se sluci (se uste ne mozam da poveruvam deka me otkaci tip koj vsusnost i ne mi bese tolku privlecen )
Izlegovme na sostanok..vecera, vino, dolgi razgovori. Duri pomisliv-pa dobro vistina tipot ne e Antonio Banderas, no super si pominuvame zaedno, zosto da ne mu dadam sansa. Vecerta pomina za mig i od razgovorite zakluciv deka imame mnogu zaednicki raboti, a i Toj mi dodeli nekolku komplimenti, duri za vreme na vecerata mi ja zema rakata i ja drzese vo negovata. Vo eden casot go zatvorija restoranot i moravme da si odime. Dodeka izleguvavme od tamu, niz glava mi se vrtea kup misli, deka konecno sum nasla nekogo koj mi odgovara vo se, kako e vnimatelen, kulturen, pameten, itn. Vo stomakot cuvstvuvav peperutki, zosto znaev deka koga ke zamineme od restoranot, ke se sluci prviot baknez. Otidovme na parkingot kade bese parkirana kolata, Toj mi ja otvori vratata kako prav gentlemen i sedevme vo kolata i razgovaravme dodeka Toj mi ja drzese rakata. Posle izvesno vreme predlozi da odime na Vodno, a jas pomisliv, sigurno saka malku romantika i ubav pogled za da go skrsi mrazot i da me bakne    .
Stignavme na Vodno i parkiravme (odamna ne sum bila tamu no primetiv deka imase mnogu zamagleni stakla ). Na CD-to vo kolata bea pusteni nekoi glupavi pesni od 80-tite, no voopsto ne gi ni slusav, bev premnogu nervozna vo iscekuvanje na prviot baknez. I taka sedime nie i zjapame vo svetlata na Skopje i zboruvame za nekoi nevazni temi, koga Toj me pogledna vo oci. OK si velam sega e momentot koga ke me bakne . I togas Toj mi ja zema rakata i mesto mene ja bakna nea . Sedevme tamu na Vodno dodeka drugite okolu na veliko prakticiraa baknezi i mnogu poveke, a nie samo zboruvavme .
Posle dva casa, me isprati doma, mi kaza kako si pominal super i zapoznal prekrasna dama i ottogas ne se javi
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 19:37
KORPA SE SUPER RABOTA
DENES MNOGU SAKAM DA SE SEKJAVAM NA MOITE KORPI
ZNACI BEV HEROJ
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 19:45
Едно време многу корпи летаа низ град... чаршија полна девојчиња, дечки и туку ќе ти пријде некоја будала: „Девојче, поим немам како се викаш, ама она детено сака да се фати со тебе... “ и после се чудат на корпите... Немам приоѓано прва, па не ми се десило нешто вакво ама сигурна сум дека кога би била похрабра би ми се случило.... Ништо страшно хана
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 19:46
I ni koga te isprati ne se obide da te bakne??????      Dali razmisli sto e pricinata??? Dali mozebi ti se obide da mu se javis ( toa veke vo denesno vreme ne e nisto sramno), za da ti bidne jasno.....
Кон врв
hanna4ever Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hanna4ever Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 19:47
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Едно време многу корпи летаа низ град... чаршија полна девојчиња, дечки и туку ќе ти пријде некоја будала: „Девојче, поим немам како се викаш, ама она детено сака да се фати со тебе... “ и после се чудат на корпите... Немам приоѓано прва, па не ми се десило нешто вакво ама сигурна сум дека кога би била похрабра би ми се случило.... Ништо страшно хана


Ne sum ni jas tolku hrabra da prijdam prva na nekogo, vsusnost ne zapoznaa zaednicki prijateli i taka se sluci sostanokot .. Ostanatoto veke go znaete
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 19:49
Originally posted by hanna4ever hanna4ever напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Едно време многу корпи летаа низ град... чаршија полна девојчиња, дечки и туку ќе ти пријде некоја будала: „Девојче, поим немам како се викаш, ама она детено сака да се фати со тебе... “ и после се чудат на корпите... Немам приоѓано прва, па не ми се десило нешто вакво ама сигурна сум дека кога би била похрабра би ми се случило.... Ништо страшно хана


Ne sum ni jas tolku hrabra da prijdam prva na nekogo, vsusnost ne zapoznaa zaednicki prijateli i taka se sluci sostanokot .. Ostanatoto veke go znaete


Па добро, ова не ни било типична корпа, не дека си побарала нешто па тој ти рекол да одбиеш, баш фино си реагирала... окапи го, има други што ќе молат за бакнеж
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
hanna4ever Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hanna4ever Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 19:53
Originally posted by smizla smizla напиша:

I ni koga te isprati ne se obide da te bakne??????      Dali razmisli sto e pricinata??? Dali mozebi ti se obide da mu se javis ( toa veke vo denesno vreme ne e nisto sramno), za da ti bidne jasno.....


Toj dva casa na Vodno ne pokusa da me bakne, pa za edno isprakanje ke se zamacuva Mu pisav poraka posle dva dena, go prasav kakvi mu se vpecatocite od vecerta i Toj povtorno mi odgovori kako sum bila prekrasna i kako vecerta bila super i ottogas ni traga ni glas od nego
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 20:05
korpa, da mi se sluci ednash vo sredno beshe ... sramoj zivi bev
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 21:08
Da ne e zenet???
da ne ima kompleks???
Mozebi nesto go maci???
      
Batali go ejj!!!
Кон врв
hanna4ever Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hanna4ever Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 21:10
Ne mi ostanuva drugo osven da go batalam Deka ne e zenet znam A sto se slucuva vo negovata glava toa samo on si znae, ama ne kazuva
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 21:35
Najpametno e da pretcuvstvuvas deka sledi korpa i prv da ja udris

Изменето од fragola - 24.Септември.2008 во 21:35
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 00:50
Јас корпи лапам секојдневно...судбина.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 01:03
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Јас корпи лапам секојдневно...судбина.

И КАКВО Е ЧУВСТВОТО..........СЕКОЈ ДЕН?
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 01:08
Originally posted by smizla smizla напиша:

Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Јас корпи лапам секојдневно...судбина.

И КАКВО Е ЧУВСТВОТО..........СЕКОЈ ДЕН?


Абе за греови сум....судбина......
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.