IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Влада на Република Македонија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Влада на Република Македонија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Влада на Република Македонија
    Испратена: 20.Септември.2008 во 21:28
Можеби ова што сакам да го наметнам како тема можеше да се смести и во некоја од веќе отворените теми.

Сепак за подобро актуелизирање се одлучив да биди посебна тема.

Мислам дека доста подолго време не е одржана седница на Владата на Македонија.

Ако не е така или ако грешам поправете ме.
Не знам и не би можел да кажам колку долго време не е одржана седница - но изгледа постои некој проблем во функционирањето на Владата.

Дали е тоа условување од страна на ДУИ?
Дали министрите од оваа партија не му доаѓаат на седница на Премиерот?
Дали има врска со признавањето на Косово?

или можеби е нешто друго во прашање?
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 21:37

sto i da e , edno e sigurno ..... " vladata " ima golem problem ....

kako i na koj nacin da se spravi so ajvarot i varenjeto rakija .....

a kako vtoro , kako da se spravi so kariesot kaj naselenieto

koj ocigledno kje pretstavuva golema precka za vleguvanje vo eu газење%20од%20смеење

SELO BEZ KUCINJA ............
Кон врв
Blue Magic Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 15.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Magic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 21:49
А бе вие од СДС се јавивте. Значи вистина е дека сите членови на СДС добија наредба да пишат се и сешто за владата. По форуми, да коментираат по он лајн весниците, на веб страните на телевизиите, дури и во парковите кај со се берат пензионерите. Намерата е да створат искривена слика за иднината на Македонија за да после мај се појави Бранко како спасител.
Пред некој ден еден пријател член на СДС се испијани и се си кажа.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 21:52
sosema razbirliv stav za odbrana na " ispravnosta " na  partijata koja svoite neuspesi pocna da gi brani preku " napatenite " egejci голема%20насмевка
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 21:55
vo vreme koga istite pocnaa na golemo da podnesuvaat baranje za grcko drzavjjanstvo  do koe moze da se ednostavno .... so potpis deka se otkazuva od seto ona sto glupiot gVujo go bara nazad ..... a za kogo ??? смеење 
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 21:57
neka zivee gruevski
toj e lek za site srbomani
covekot si vodi svoja politika...ama bas ic ne gi ferma srbite
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:08
Originally posted by Blue Magic Blue Magic напиша:

А бе вие од СДС се јавивте. Значи вистина е дека сите членови на СДС добија наредба да пишат се и сешто за владата. По форуми, да коментираат по он лајн весниците, на веб страните на телевизиите, дури и во парковите кај со се берат пензионерите. Намерата е да створат искривена слика за иднината на Македонија за да после мај се појави Бранко како спасител.
Пред некој ден еден пријател член на СДС се испијани и се си кажа.

... nikoj ne moze da negira deka pocetocite na ovaa vlada bea dobri... so pokacuvanjeto na platite...penziite...dobrata socijalna politika... bajagi promeni vo obrazovanieto preku implementacijata na raboti koi na zapad se sekojdnevie... no isto taka e realnost deka i ovaa vlada pravi greshki... ta ne se bezgreshni... fakt e deka mnogu ministri preteraa... deka nekoi zakoni gi krshat osnovnite covekovi prava... deka nekoi "sproveduvaci" na odredeni zakoni vo zelba da im se ulizat na nadredenite zabeguvaat do nenormalnost... banalen pr. Upis na prvacinja... zakonot dozvoluva da se zapishat site deca rodeni  zaklucno so 31.01. 2003, no nigde ne stoi deka ne moze da se zapishat deca so pomala vozrast dokolku pokazuvaat intelektualna zrelost koja ja odreduva Zavodot za mentalno zdravje... odnosno ova proizleguva od tamu shto ucilishnite sluzbi...odnosno nastavnikot odlucuva dokolku nekoe dete e intelektualno zrelo... da premine vo povisoko oddeleni... Podracnite od lokalnata vlast...naznaceni na ovie mesta samo so edinstvena kvalifikacija -partiska knishka... a od obrazovanie i funkcioniranje na upisnata politika znaat kolku i magare za rok muzika... decidno ne dozvoluvaat upis na pomali deca za mesec, dva... a se intelektualno zreli...iako toa instituciite toa go dokazale, roditelite baraat...a ovie moknici ne dozvoluvaat... koj e kriv... narodot... Vladata... shto ne gi razreshi po kratka postapka... Zoshto? zatoa shto pokazuvaat samovolie, nepismenost...a i gi rushat zakonite koi vladata gi nosi. I nie site treba da molcime, da ne ne narece nekoj sdsmovci... da vikame cini...koga neshto ne cini...
Кон врв
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:21
Почетоците беа исти и како на владата на Георгиевски и тој на почетокот ги зголеми пензиите па ја намали цената на бензините што претставуваше невидена сензација за тоа време
Кон врв
Blue Magic Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 15.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Magic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:23
Никој не рече дека се безгрешни. А тоа со децата помали од 5 години и 8 месеци,не ми е јасно кој бара помало дете да се запиши на училиште порано. Имам дете кое не го исполни условот за еден месец а знае да пишува дури и латиница и да го користи компјутерот за основни работи а мене не ми е гајле баш ич за тоа дека ќе оди покасно на училиште. Тие родители што сакаат да ги пуштат децата порано на училиште не им помагаат на децата туку сакаат да си ја нахранат суетата и да докажуваат колку вредат како родители. Демек малиот е генијалец и јас сум најзаслужен за тоа.   
Кон врв
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:27
Originally posted by Blue Magic Blue Magic напиша:

А бе вие од СДС се јавивте. Значи вистина е дека сите членови на СДС добија наредба да пишат се и сешто за владата. По форуми, да коментираат по он лајн весниците, на веб страните на телевизиите, дури и во парковите кај со се берат пензионерите. Намерата е да створат искривена слика за иднината на Македонија за да после мај се појави Бранко како спасител.
Пред некој ден еден пријател член на СДС се испијани и се си кажа.


ЗА ТВОЈА ИНФОРМАЦИЈА МОЈАТА ПАРТИЈА Е ЛДП.(ЛДП во Јапонија владее 50 години!Добро де, не е нашава!)

Да, за наредбата си во право -наредба имало,има и ќе има,тука и било каде наредбата е јасна и борбата е исконска.Борбата е ОПОЗИЦИЈА vs. ПОЗИЦИЈА.
Во случај да не знаевте,се друго што сакате и како сакате да владеете се вика ДИКТАТУРА а на секоја ДИТАТУРА еден ден и иди КРАЈОТ.
За моја жал,а на општо добро Вашиот крај не се вика ЈОВО ама се вика БРАНКО.(ЈОВО ќе биди тука до него,покрај него.)Е потоа вие ќе бидите ОПОЗИЦИЈА и ќе имате НАРЕДБА.(да се борите против власта)
Ова ви е ПОЧЕТОК НА КРАЈОТ

Изменето од trnar - 20.Септември.2008 во 22:29
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:31
Originally posted by Blue Magic Blue Magic напиша:

Никој не рече дека се безгрешни. А тоа со децата помали од 5 години и 8 месеци,не ми е јасно кој бара помало дете да се запиши на училиште порано. Имам дете кое не го исполни условот за еден месец а знае да пишува дури и латиница и да го користи компјутерот за основни работи а мене не ми е гајле баш ич за тоа дека ќе оди покасно на училиште. Тие родители што сакаат да ги пуштат децата порано на училиште не им помагаат на децата туку сакаат да си ја нахранат суетата и да докажуваат колку вредат како родители. Демек малиот е генијалец и јас сум најзаслужен за тоа.   

...ova e tvoj stav i nikoj ne ti go negira... zatoa ne negiraj go ni ti stavot na drugite...pravo e na roditelot...ne sueta ... da bara shto e najdobro za svoeto dete...zatoa shto segashnoto prvo odd. e nekogashnoto zabavishte...decata ne ucat bukvi... ucat po programa za zabavishte...a od sekogash se primale deca so pomala kalendarska vozrast... shto znaci mizerno e so ovie raboti da se bavta ministerot... fleksibilnosta vo sproveduvanjeto na zakonite treba da bide zadaca na sekoj sluzbenik-administrativec...a ne da se odnesuva kako konj so uzengii... takvite gi rushat dobrite potezi na vladata... takvite pravat narodot da e nezadovolen... a se del od politikata na vladata i zakonite...
Кон врв
Blue Magic Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 15.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Magic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:32
Originally posted by trnar trnar напиша:

Почетоците беа исти и како на владата на Георгиевски и тој на почетокот ги зголеми пензиите па ја намали цената на бензините што претставуваше невидена сензација за тоа време


Ајде ајде поматете ја водата уште малку, само не заборавајте дека гласачката машинерија од 94 се изумрени. На сцена дојдоја дечки кои се родени во државата Македонија и не знаат што е Југославија и социјализам и помила им е Македонија одколку изреката ,, ех како се живееше кога бевме Југославија,,
Кон врв
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:36
Originally posted by Blue Magic Blue Magic напиша:

Originally posted by trnar trnar напиша:

Почетоците беа исти и како на владата на Георгиевски и тој на почетокот ги зголеми пензиите па ја намали цената на бензините што претставуваше невидена сензација за тоа време


Ајде ајде поматете ја водата уште малку, само не заборавајте дека гласачката машинерија од 94 се изумрени. На сцена дојдоја дечки кои се родени во државата Македонија и не знаат што е Југославија и социјализам и помила им е Македонија одколку изреката ,, ех како се живееше кога бевме Југославија,,



ЕЕЕЕЕЕ,за жал,во Југославија навистина се живееше подобро,искрено жалам ако си бил мал или аконе си стигнал да ја почувствуваш разликата во квалитетот на животниот стандард во Југославија кој се однесува на Македонците.(Словенците и тогаш и сега живееа и живеат поубаво)

Изменето од trnar - 20.Септември.2008 во 22:36
Кон врв
Blue Magic Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 15.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Magic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:36
(ЗА ТВОЈА ИНФОРМАЦИЈА МОЈАТА ПАРТИЈА Е ЛДП.(ЛДП во Јапонија владее 50 години!Добро де, не е нашава!)

А бе исти сте вие и ЛДП и СДС само сте се заебале гадно дека ќе се врати 94.



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.