IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Франција ја поддржува Атина во спорот со Скопје
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Франција ја поддржува Атина во спорот со Скопје

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 18:43
Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Муслимани на светот задолжени за менување на етничкиот состав на Европа и создавање на Еурабија.Ете тоа се




Муслимани ама знаеш дека Муслиманите стигнале до Шпанија на времето, па имаше еден будала папа кој нареди да се исчистат сите до еден....
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 18:45
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Муслимани на светот задолжени за менување на етничкиот состав на Европа и создавање на Еурабија.Ете тоа се




Муслимани ама знаеш дека Муслиманите стигнале до Шпанија на времето, па имаше еден будала папа кој нареди да се исчистат сите до еден....




До Франција до Поатје
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 18:45
NEMOGUCHE голема%20насмевка zarem eden taka " civiliziran i miroljubiv " soj na covekovata vrsta ???????????
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 18:47
Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Муслимани на светот задолжени за менување на етничкиот состав на Европа и создавање на Еурабија.Ете тоа се




Муслимани ама знаеш дека Муслиманите стигнале до Шпанија на времето, па имаше еден будала папа кој нареди да се исчистат сите до еден....




До Франција до Поатје


Да, во право си..
Кон врв
Blue Magic Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 15.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Magic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 18:48
Па и да се смени етничката карта на Европа, тоа ќе биде природна селекција. Посилниот и помногубројниот надвладува.Само вие Србите се најдовте најпаметни и ќе ја растурате зелената трансверзала која патем вие ја измисливте за да ги истребите босанците и косоварите.
Можеби и затоа официјално во Србија се откажавте од Дарвиновата теорија. И ние македонците сме за нигде ама вие србите одамна имате муфла во главата.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 18:49
Originally posted by Blue Magic Blue Magic напиша:

Па и да се смени етничката карта на Европа, тоа ќе биде природна селекција. Посилниот и помногубројниот надвладува.Само вие Србите се најдовте најпаметни и ќе ја растурате зелената трансверзала која патем вие ја измисливте за да ги истребите босанците и косоварите.
Можеби и затоа официјално во Србија се откажавте од Дарвиновата теорија. И ние македонците сме за нигде ама вие србите одамна имате муфла во главата.





Види мајката босанци
Кон врв
Blue Magic Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 15.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Magic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 18:59
Вака им се смееа и на Кирил и Методиј, чии потомци сте патем и вие па видете до каде се стигна да се пишува на нивниот јазик. Само болен ум, сака ама не може да го спречува човекот да се декларира како сака и како што се чувствува. Ја почитувам нивната волја да се декларираат како такви а за вас србите да не ме чуди зошто цел свет е против вас, кога имаме и читаме тука на форумов , какви зеленковци имаме за соседи.   

Изменето од Blue Magic - 20.Септември.2008 во 19:00
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 19:02
Originally posted by Blue Magic Blue Magic напиша:

Вака им се смееа и на Кирил и Методиј, чии потомци сте патем и вие па видете до каде се стигна да се пишува на нивниот јазик. Само болен ум, сака ама не може да го спречува човекот да се декларира како сака и како што се чувствува. Ја почитувам нивната волја да се декларираат како такви а за вас србите да не ме чуди зошто цел свет е против вас, кога имаме и читаме тука на форумов , какви зеленковци имаме за соседи.   




Кој им се смеел на Кирил и Методиј сиротињо?Папа во Рим?
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 19:05
Originally posted by Blue Magic Blue Magic напиша:

Вака им се смееа и на Кирил и Методиј, чии потомци сте патем и вие па видете до каде се стигна да се пишува на нивниот јазик. Само болен ум, сака ама не може да го спречува човекот да се декларира како сака и како што се чувствува. Ја почитувам нивната волја да се декларираат како такви а за вас србите да не ме чуди зошто цел свет е против вас, кога имаме и читаме тука на форумов , какви зеленковци имаме за соседи.   
 
a za ostanatite sosedi imas samo ubavi zborovi ... neli ? .... osobeno za onie koi 2001 - ta so oruzje vo raka se obidoa da ti e rasturat drzavata .... ili , mozebi i ti si eden od niv pa toa voopsto ne ti preci ?????
Кон врв
Blue Magic Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 15.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Magic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 19:07
Тие што велеа дека само грчкиот и латинскиот јазик се дадени од Господ, баш како вас србите кои мислите дека сите околу вас се срби и вие сте најважни.
П.С. Најважни сте, ама за складирање на осиромашен ураниум и главно чергиче за бришење на калливите чевли на русите.

Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 19:10
Грузија е чергиче за Русија.Србија во 9ти век не постоела како држава,лупаш глупости
Кон врв
Blue Magic Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 15.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Magic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 19:11
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

Originally posted by Blue Magic Blue Magic напиша:

Вака им се смееа и на Кирил и Методиј, чии потомци сте патем и вие па видете до каде се стигна да се пишува на нивниот јазик. Само болен ум, сака ама не може да го спречува човекот да се декларира како сака и како што се чувствува. Ја почитувам нивната волја да се декларираат како такви а за вас србите да не ме чуди зошто цел свет е против вас, кога имаме и читаме тука на форумов , какви зеленковци имаме за соседи.   

 

a za ostanatite sosedi imas samo ubavi zborovi ... neli ? .... osobeno za onie koi 2001 - ta so oruzje vo raka se obidoa da ti e rasturat drzavata .... ili , mozebi i ti si eden od niv pa toa voopsto ne ti preci ?????


Немам и за нив убави зборови, баш напротив. И кажи ми која е разликата помеѓу нив и србите во 90 тите. Ги ценам Албанците од Јужните делови на Албанија кои кога беше војната во 2001 застанаа на страната на македонците и признаа дека проблемите не се решаваат со оружје.
Кон врв
Blue Magic Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 15.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Magic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 19:14
Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Грузија е чергиче за Русија.Србија во 9ти век не постоела како држава,лупаш глупости


Грузија е чергиче на САД а вие сте на Русија и кога ќе го добие Русија тоа што сака на Кавказот ќе го признаат Косово а вас србите ќе ве фрлат во ВЦ шоља за да им се затни одводот на европјаните.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 19:14
interesno e sto obvinuvas bez pritoa da kazes dali iimas voopsto svoj stav ...... ili i tvojot stav e istiot kako onoj na prizrenskata liga ? ..... a dokolku si Makedonec ili Makedonka , cisto se somnevam deka voopsto znaes sto zboruvas .... i so kogo voopsto zboruvas ... so satelitite mozebi ???? ..... ili , sekoj eden stav , na sekoj eden Makedonec koj ne se poistovetuva so tvoite frustracii vo odnos na eden narod , po avtomatizam istiot toj e srboman ? ..... pateticni ste site vie ( ova uslovno ) , VELIKOMAKEDONCI koi ste proevropski nastroeni .... mozebi od srbija cevlite gi brisat Rusite , medjutoa od NAS MAkedoncite gi izbrisa i se uste gi brise sekoja edna bitanga od " prijatelskite " zemji na eu .... vprocem , Rusite kolku sto znam , ne pobaraa od srbija da go smeni imeto kako sto od nas toa go baraat nasite " prijateli " ......
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.