IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Веронаука!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Веронаука!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 34>
Автор
Порака
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 13:03
opshto znaenje be mamamd se dobiva so toa...opshto znaenje koe mozesh samo na shkolo da go nauchish so posrednik profesor...dodeka za biblija moze da naucish i preku citanje na istata i nishto poveke...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 13:04
bez opshto znaenje ke bidesh kako slepec koj moze da go dopre rabotite a da ne gi vidi...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
polval Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 23.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polval Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 13:11
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

..ej ajde sega da gledame obratno...shto ke mu e fizika...hemija...nekomu koj  cel zivot ke se bavi so opshtestveni nauki... sredina mora da se najde... 
 
A sto kje mu e nekomu veronauka ako nema da bide svestenik ili teolog vo zivotot?
Кон врв
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 13:27
Originally posted by polval polval напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:

..ej ajde sega da gledame obratno...shto ke mu e fizika...hemija...nekomu koj cel zivot ke se bavi so opshtestveni nauki... sredina mora da se najde...


A sto kje mu e nekomu veronauka ako nema da bide svestenik ili teolog vo zivotot?


.ej ajde sega da gledame obratno...shto ke mu e fizika...hemija...nekomu koj cel zivot ke se bavi so opshtestveni nauki... sredina mora da se najde...

LELE kakvo razmisluvanje PA mozda nekomu NISTO NE E VAZNO od naukite.... ali sto bi bilo ako NISTO NE UCEVME ??? c c c me iznenadi so ova prasanjevo. Ti ako ne sakas da ucis prirodni nauki ili obratno NIKOJ ne te prisiluva ...ODI na uciliste i ne fakaj kniga. ALi toa se nauki koj Proucuvaat OPsto za svetot i za raboti KOI STO eden covek treba da gi znae od opsta kultura.

ili PAk ubavo vika polval... t.e: prasuva. Sto ke mu e na nekoj veronauka??? Ali ubavo e OD se da se UCI a toa ....so sto ke se bavi vo idnina ... toa e druga rabota.
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 13:43
a be ,..lalva vero....hahaha,..sto pati li da kazam,...nema vrska toa so,....opshto znaenje,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 13:45
VERO-nauka ... nema vrska so opstoto znaenje. ALi naukive sto gi nabrojuva mamamd i celataa recenica sto ja pisuva... mislam deka NEMAAT SMISLA za da se napisani smesno e
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 13:47
mamand,..obichno e ,..vo pravo,...samo,...ne znam ,..shto ja spopalo da bara sredina,...koj saka popovi...neka si odi vo,....crkva!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 15:32
Originally posted by brza brza напиша:

mamand,..obichno e ,..vo pravo,...samo,...ne znam ,..shto ja spopalo da bara sredina,...koj saka popovi...neka si odi vo,....crkva!

...jas popovite ama IC ne gi sakam..ustvari sum nivni najgolem kritizer... i sum protiv tie da predavaat... zatoa sum po nakloneta kon Istorija na religiite... ama ...aj sega nemoj da mi se nalutiteголема%20насмевка...IC ne gi sakav...more si imav maka deka ne gi razbirav... fizikata i hemijata...od taa pusta hemija...ednash za malku i ke se samoubiev od zaseda...koga za da iscistam eden kamenac od edna plocka...ispomeshav solna kiselina... so nekoj si drug hemiski rastvor...cadeshe do 5 sprat... a na plockata ne ostana ni traga od boite i dezenite...
...I konecno NELIнамигнување... da se prashuvam jas... bajagi raboti bi se promenile... ni 1/4 od segashnive predmeti ne bi se ucele, ni 1/4 od segashnive formi i metodi ne bi se primenuvale...ama bidejki ne se prashuvam... jas sama si kazuvam...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 15:38
ne si sama,..ima polno shto sami ,..si kazuvaat,...намигнување

inache,...ne bi imal nishto protiv popovi ,...ama, koga ke vidam pop so ,..djip,...mi se temni,...
za mene pop e samo ,..star pop,...site drugi se,...paraziti,...na koishto im kliknalo ,..kako da ziveat ubavo ,...a, bez nekoj pogolem trud,...


Изменето од brza - 05.Септември.2008 во 15:38
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 15:40
...gleda gornion...gi gleda shto pravat... ke im plati...samo shto koga im plaka na niv...malku so zracite ne podgoruva i nas... голема%20насмевка...ne popovite...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 15:46
eh,...mori mamand (vaka samo mamma ja vikam,..valjfda nema da mi zameri,..намигнување),...mene mi e vazno,..samo,..jas shto gledam,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 15:51
...eh more brzaголемо%20гушкање... na popot mu e vazno da go slushame...da ne go gledame shto pravi...a najmalku da mu gi gledame dzipovite... eden od popovite koj mi e komshija...se mi tvrdi deka dzipot e donacija za crkvata...ama toj go vozi da ne rgosa... e bash taka...da ne rgosa...голема%20насмевка... zatoa veronaukaнамигнување...ke gi nauci decata deka gospod kazal da ne se lazi...da ne se kradi... 
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 15:57
газење%20од%20смеење,....kazi mu na "tvojot" pop,...deka moze da mu ostane "chitav" djipot,..i bez da go vozi,...inache,...ako go vidam pred mene ,.pred semafor,...ke zaraboti nekoja sochna,."......"....od mene,..намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 16:03
...nemoj ne greshi dusha... cel komshiluk...mu tera...majka..shajka...i zgodna zena... nego ...zborot beshe..veronauka vo V odd. srekjna sum shto moite izbraa Istorija na religiite...pa ke im predava nivnata nastavnicka po istorija...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 34>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,438 секунди.