IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Имер Селмани формира нова партија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Имер Селмани формира нова партија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 18:45
na MAkedonija i se potrebni partii na narodot i od povecenacionalen karakter .... site ostanatite se banditski zdruzenija za podelba na vlasta i grganje na NARODOT голема%20насмевка
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 18:49
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

na MAkedonija i se potrebni partii na narodot i od povecenacionalen karakter .... site ostanatite se banditski zdruzenija za podelba na vlasta i grganje na NARODOT голема%20насмевка


Aj da se nadevame deka Selmani ke ima doblest da ja razbije taa CRNO -BELA slika vo MAKEDONIJA.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 19:25
i mislam deka treba da veruvame .... nekoj mora da gi pokrene rabotite od mrtva tocka ..........
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 20:27
Имер Селмани почувствува што значи приматот во функцијата на политиката. Затоа човекот си е умен и млад, па ќе си формира партија и одма ќе коалицира со власта. Подобро здравје.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 21:15
Originally posted by orlov orlov напиша:

Имер Селмани почувствува што значи приматот во функцијата на политиката. Затоа човекот си е умен и млад, па ќе си формира партија и одма ќе коалицира со власта. Подобро здравје.

Реплика Сакам да ти реплицирам дека Имер Селмани не се знае дали ке оди во власта и дали ке доние некоја функција.А дали ке формира партија допрва ќе се види
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 21:23
Originally posted by mileg mileg напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Имер Селмани почувствува што значи приматот во функцијата на политиката. Затоа човекот си е умен и млад, па ќе си формира партија и одма ќе коалицира со власта. Подобро здравје.

Реплика Сакам да ти реплицирам дека Имер Селмани не се знае дали ке оди во власта и дали ке доние некоја функција.А дали ке формира партија допрва ќе се види


РЕПЛИКА:
Сигурно е дека ќе формира (односно дека веќе е одржана коститутивна седница) Партија од причина што веќе Поднесокот за регистрација  е даден и има и свој архивски број.
За коалицијата, исто така е договорено да коалицира. А, тоа не значи дека мора да добие и министерско место. Можеби постои друг договор.
Сепак Селмани и Талат се блиски.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 23:54
РЕПЛИКА:Сигурно е дека ќе формира (односно дека веќе е одржана коститутивна седница) Партија од причина што веќе Поднесокот за регистрација  е даден и има и свој архивски број. За коалицијата, исто така е договорено да коалицира. А, тоа не значи дека мора да добие и министерско место. Можеби постои друг договор. Сепак Селмани и Талат се блиски.[/QUOTE]

Господине селмани излегува од партијата бидејќи не му се допаѓа оваа партија.Сакам да ти кажам уште нешто дека кога беше Селмани министер сите му се смеевте а сега сте сериозни бидејќи ја напушта опозиционата ДПА.Благодарам
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 00:24
Господине селмани излегува од партијата бидејќи не му се допаѓа оваа партија.Сакам да ти кажам уште нешто дека кога беше Селмани министер сите му се смеевте а сега сте сериозни бидејќи ја напушта опозиционата ДПА.Благодарам[/QUOTE]

Реплика Милег не си во право Селмани му се јавил на Тачи и му рекол дека ќе излегува од неговата партија.
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 00:30
Originally posted by odtamu odtamu напиша:

Господине селмани излегува од партијата бидејќи не му се допаѓа оваа партија.Сакам да ти кажам уште нешто дека кога беше Селмани министер сите му се смеевте а сега сте сериозни бидејќи ја напушта опозиционата ДПА.Благодарам


Реплика Милег не си во право Селмани му се јавил на Тачи и му рекол дека ќе излегува од неговата партија.[/QUOTE]
Kako ne sum vo pravo toa go slu[nav na vesti.
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 00:36
Te molam prestani da si replicirash sam na sebe...i odberi so koj nik ke prodolzhish...game over...!!!
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 09:31
И дефинитивно Селмани го напушти Тачи. Ќе формира нова партија. Името се договара. Изборниот дебакл, нарушената комуникација со меѓународниот фактор, носењето одлуки во тесен круг ја прелеа чашата, вели сега екс потпретседателот на ДПА.

Се заситивме, вели, од политика која создава конфликти. Кој се ќе направи партиски трансфер, имиња не открива, но има и актуелни и екс пратеници, министри од редовите на ДПА, директори, бизнисмени. Пратеничка група, вели ќе има.

Еден од најомилените министри на Груевски вели не ја создаваме партијата за да биде дел од Владата, но не кријат - целта е да имаат влијание и да носат одлуки.

„Се разбира дека целта на формирање на политичката партија е да се има влијание, а влијанија се има кога се има мнозинство во Парламентот и кога имате Влада, меѓутоа апсолутно не ни е целта сега веднаш да бидеме составен дел на Владата. Еден ден да бидеме, меѓутоа не утре“, изјави Имер Селмани.

Меѓународниот фактор благонаклоно гледа на секој демократски потег, вели Селмани, кој денеска имаше средби со амбасадорите.

„Не застануваат поддршките, меѓутоа политиката на поддршка ние треба да ја докажеме“, рече Селмани.

Од екс сопартијците порака за Селмани.

„Ние не му спориме на господинот Имер Селмани да мисли поинаку и да делува поинаку, но сепак мислиме дека во овој момент таквиот потег е голема грешка“, вели Бесим Догани, ДПА.

Граѓаните заслужуваат партија која ќе промовира вредности, соживот, напредок, инвестиции, одговара Селмани. Новиот политички субјект е отворен и за симпатизери на ДПА и на ДУИ.

Селмани политички претпазливо откри малку детали. Се ќе биде познато, вели за неколку дена.

Кон врв
DJAKONDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Султанот на Феникс

Регистриран: 28.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 15052
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DJAKONDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 09:45
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

e pa ako Ahmeti zboruva na makedonski, togas nie obicnite gragani albanci, nema ni zbor da prozborime na abanski
treba toa da go sfatite


Ova definitivno ne go razbiram.

A za Ahmeti ne se sekiraj i da saka neznae da prozbori na makedonski, zatoa vo narednite nekolku godini ke imate odlicen primer kako " NE " se pocituva drzava i nejziniot jazik.

Izgleda zatoa i go sakate tolku mnogu, za razlika od SELMANI koj e sprotiven primer, i kolku poveke glasovi za nego tolku podobar sozivot megu site nas koi ziveeme vo MAKEDONIJA.
 
 
e pa zatoa rekov  "treba toa da go sfatite" a ne rekov "treba toa da go razberete"
 
a deka me sfakash, me sfakash
 
bidi iskren, priznaj
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki

Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 09:53
Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

e pa ako Ahmeti zboruva na makedonski, togas nie obicnite gragani albanci, nema ni zbor da prozborime na abanski
treba toa da go sfatite
Ova definitivno ne go razbiram. A za Ahmeti ne se sekiraj i da saka neznae da prozbori na makedonski, zatoa vo narednite nekolku godini ke imate odlicen primer kako " NE " se pocituva drzava i nejziniot jazik. Izgleda zatoa i go sakate tolku mnogu, za razlika od SELMANI koj e sprotiven primer, i kolku poveke glasovi za nego tolku podobar sozivot megu site nas koi ziveeme vo MAKEDONIJA.

 

 

e pa zatoa rekov  "treba toa da go sfatite" a ne rekov "treba toa da go razberete"

 

a deka me sfakash, me sfakash

 

bidi iskren, priznaj


Jas mozam zamo da razbiram ili ne razbiram prijatele, zborot SVAKAS mi e nepoznat.

Taka da si ostanuvam na moeto deka ne te razbrav sto sakas da kazes.
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 11:31
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

И дефинитивно Селмани го напушти Тачи. Ќе формира нова партија. Името се договара. Изборниот дебакл, нарушената комуникација со меѓународниот фактор, носењето одлуки во тесен круг ја прелеа чашата, вели сега екс потпретседателот на ДПА.

Се заситивме, вели, од политика која создава конфликти. Кој се ќе направи партиски трансфер, имиња не открива, но има и актуелни и екс пратеници, министри од редовите на ДПА, директори, бизнисмени. Пратеничка група, вели ќе има.

Еден од најомилените министри на Груевски вели не ја создаваме партијата за да биде дел од Владата, но не кријат - целта е да имаат влијание и да носат одлуки.

„Се разбира дека целта на формирање на политичката партија е да се има влијание, а влијанија се има кога се има мнозинство во Парламентот и кога имате Влада, меѓутоа апсолутно не ни е целта сега веднаш да бидеме составен дел на Владата. Еден ден да бидеме, меѓутоа не утре“, изјави Имер Селмани.

Меѓународниот фактор благонаклоно гледа на секој демократски потег, вели Селмани, кој денеска имаше средби со амбасадорите.

„Не застануваат поддршките, меѓутоа политиката на поддршка ние треба да ја докажеме“, рече Селмани.

Од екс сопартијците порака за Селмани.

„Ние не му спориме на господинот Имер Селмани да мисли поинаку и да делува поинаку, но сепак мислиме дека во овој момент таквиот потег е голема грешка“, вели Бесим Догани, ДПА.

Граѓаните заслужуваат партија која ќе промовира вредности, соживот, напредок, инвестиции, одговара Селмани. Новиот политички субјект е отворен и за симпатизери на ДПА и на ДУИ.

Селмани политички претпазливо откри малку детали. Се ќе биде познато, вели за неколку дена.


Сакам да ти реплицирам дека Селмани ја напушта ДПА бидејќи се скарал со тачи.Од каде знаеш дека дефинитивно ја напушта?

Изменето од mileg - 05.Септември.2008 во 11:31
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,265 секунди.