IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Опседнати куќи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Опседнати куќи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 18>
Автор
Порака
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 21:24
Da, da. Jas sum ti spasitel i Angel Cuvar (dve vo edno). Ajde i drugite pisete na temata oti jas i Ani razvivme opst mabet.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 21:35
Ajt da prodolzime nie nasiot muabet nikoj ne saka da pisuva na temata. Ajde Ani ti si na red da me prasas nesto ili da mi odgovoris.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 22:49
Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Da, da. Jas sum ti spasitel i Angel Cuvar (dve vo edno). Ajde i drugite pisete na temata oti jas i Ani razvivme opst mabet.


баш супер што имам ваков пријател до мене!
ем спасител ем ангел чувар
иии каде бевме бе? аа да во опседнати куќи, па еве една тема опседната со постови од нас двајца!
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 23:02
Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Da, da. Jas sum ti spasitel i Angel Cuvar (dve vo edno). Ajde i drugite pisete na temata oti jas i Ani razvivme opst mabet.


баш супер што имам ваков пријател до мене!
ем спасител ем ангел чувар
иии каде бевме бе? аа да во опседнати куќи, па еве една тема опседната со постови од нас двајца!

Kako sto duhovite gi plasat lugeto sto odat vo tie kuki, taka nie ke gi plasime site sto doagaat na nasata tema. Иш уш, форумџии.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 23:14
Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Da, da. Jas sum ti spasitel i Angel Cuvar (dve vo edno). Ajde i drugite pisete na temata oti jas i Ani razvivme opst mabet.


баш супер што имам ваков пријател до мене!
ем спасител ем ангел чувар
иии каде бевме бе? аа да во опседнати куќи, па еве една тема опседната со постови од нас двајца!

Kako sto duhovite gi plasat lugeto sto odat vo tie kuki, taka nie ke gi plasime site sto doagaat na nasata tema. Иш уш, форумџии.


па затоа немало форумџии бе!
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 23:17
Super stom ja opsednavme. Ajde da si prodolzime so muabetot. Si videla li nekoj duh dosega i dali si slusnala za nekoja slicna prikazna.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 23:25
дух? не али приказни да ито многу!
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 23:27
Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

дух? не али приказни да ито многу!

Epa raskazi nekoja, sega ke odam za 20 min. se vrakam, pa i jas ke napisam nekoja. Samo nemoj da zaspies.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 00:00
Ej se vrakam i gledam Ani e ofline, a i ne napisala nitu edna prikazna za duhovi. Epa ajde jas ke napisam edna za dobra nok za Ani.
Vo USA ne znam tocno vo koj grad vo 18 vek ziveele tatko i kerka. Kerkata se vlubuva vo eden meksikanec, koga tatko i doznava ne i dozvoluval da se gleda so Meksikanecot. Devojceto mu kazuva na decko i i sekoja vecer toj ke dojdel ke svetnel 3 pati so fenerot i devojceto izleguvalo so nego . Koga tatko i doznava za toa go pretepal momceto i toa edvaj prezivealo. Otkoga zazdravelo momceto otislo vo kukata i gi ubilo tatkoto na devojceto, devojceto i se samoubil. E sega vo denesni dni sekoj sto ke odi kaj kukata i ke svetne 3 pati so fener ili so svetlata na kolata izleguva duhot na tatkoto i gi goni site sto se tamu. Pozdrav i dobra nok na Ani ako veke legnala da spie.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 09:34
Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Ej se vrakam i gledam Ani e ofline, a i ne napisala nitu edna prikazna za duhovi. Epa ajde jas ke napisam edna za dobra nok za Ani.
Vo USA ne znam tocno vo koj grad vo 18 vek ziveele tatko i kerka. Kerkata se vlubuva vo eden meksikanec, koga tatko i doznava ne i dozvoluval da se gleda so Meksikanecot. Devojceto mu kazuva na decko i i sekoja vecer toj ke dojdel ke svetnel 3 pati so fenerot i devojceto izleguvalo so nego . Koga tatko i doznava za toa go pretepal momceto i toa edvaj prezivealo. Otkoga zazdravelo momceto otislo vo kukata i gi ubilo tatkoto na devojceto, devojceto i se samoubil. E sega vo denesni dni sekoj sto ke odi kaj kukata i ke svetne 3 pati so fener ili so svetlata na kolata izleguva duhot na tatkoto i gi goni site sto se tamu. Pozdrav i dobra nok na Ani ako veke legnala da spie.


баш си одбрал приказна за добра ноќ нео
интересна приказна! епа ај и јас една да ви кажам сега!
вака...
кај нас подалеку малце од маалото каде што живее една моја другарка има една стара куќа, па речиси и е распадната, и навечер кога ќе врнело тие се подсобирале таму,или пак за миженка таму се криеле(ми расжваше другарка ми),и таа ноќ за коледе било се собрале некои деца, па си зеле свеќи за да не биде темница! и сега едно од децата прашало кој живеел во таа куќа, па тоа детето (машко иначе Стефан се вика ), знаел поке за куќата, епа во таа куќата живееле двајца старци, имале една керка но таа умрела за нејзината свадба но од ништо не боледувала, и така нејзините родители (двајцата старци-маж и жена) се затвориле во куќата и никој не сакале да примат! како што кажваше тоа детето и другите слушале, потоа тие двајцата старци ненадејно исчезнале од куќата, а све било внатре и алишта се, само во кујната имало нож со крв и фустанот од нивната керка бил ставен во пакет и имало неколку дамки од крв, а старците ги немало!
И така тоа детето за коледе им ја раскажше приказната, сите биле заинтересирани,но и уплашени зошто всушност седеле во куќа која крие многу тајни, потоа како што мене ми раскажваше другарка ми некоја ноќ таа на ѕидот како да забележала сенка од жена со фустан, јас прво не и вервав но после кога ме однесе во куќата ствано се заплашив, како да ми се причинуваше нешто но јас мислам дека тоа е од страв што сум се уплашила од приказната!
не знам

Изменето од Ani4ka_xxxxxxxx - 28.Август.2008 во 09:39
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 12:30
Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

Баш си одбрал приказна за добра ноќ нео
интересна приказна! епа ај и јас една да ви кажам сега!
вака...
кај нас подалеку малце од маалото каде што живее една моја другарка има една стара куќа, па речиси и е распадната, и навечер кога ќе врнело тие се подсобирале таму,или пак за миженка таму се криеле(ми расжваше другарка ми),и таа ноќ за коледе било се собрале некои деца, па си зеле свеќи за да не биде темница! и сега едно од децата прашало кој живеел во таа куќа, па тоа детето (машко иначе Стефан се вика ), знаел поке за куќата, епа во таа куќата живееле двајца старци, имале една керка но таа умрела за нејзината свадба но од ништо не боледувала, и така нејзините родители (двајцата старци-маж и жена) се затвориле во куќата и никој не сакале да примат! како што кажваше тоа детето и другите слушале, потоа тие двајцата старци ненадејно исчезнале од куќата, а све било внатре и алишта се, само во кујната имало нож со крв и фустанот од нивната керка бил ставен во пакет и имало неколку дамки од крв, а старците ги немало!
И така тоа детето за коледе им ја раскажше приказната, сите биле заинтересирани,но и уплашени зошто всушност седеле во куќа која крие многу тајни, потоа како што мене ми раскажваше другарка ми некоја ноќ таа на ѕидот како да забележала сенка од жена со фустан, јас прво не и вервав но после кога ме однесе во куќата ствано се заплашив, како да ми се причинуваше нешто но јас мислам дека тоа е од страв што сум се уплашила од приказната!
не знам

Interesna prikazna. Eve ti uste edno iskustvo povrzano so natprirodnoto. Ajde i jas ke raskazam uste edna prikazna. Nekoja devojka resila da se omazi na Petok 13-ti. Koga doslo vreme veke da se vencaat se kacile na kocija i trgnale, no bidejki crkvata bila na drugiot kraj na seloto trebalo da pominat preku pruga. Koga stignale kaj prugata kocijata se zaglavila i vozot gi pregazil zetot i nevestata. I dvajcata umrele, no na nevestata i padnal prstenot. Prikaznata veli deka na sekoj Petok 13-ti devojkata odi kaj prugata i so go bara prstenot. Nekoe dete malo pred 25 godini ja videlo, a taa bila celosno sosecena i deteto (sega vozrasen maz) odtogas nisto ne prozborelo. Koj saka moze da odi da proveri, pa ke ni raskaze informacii od prva raka.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 12:35
мн интересна приказна морам да признаам , акое село е тоа? леле сакам да појдам!
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 12:47
Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

мн интересна приказна морам да признаам , акое село е тоа? леле сакам да појдам!

Samo nemoj da te fati strav. Ako sakas ke odime vo Nova Maala, tamu ima sekoja vecer duhovi. Ajde ke ja raskazam prikaznata i za Nova Maala. Pred 200 godini za vreme na turskoto vladeenje, nekoi Makedonci pravele svadba. Dosle turcite i gi ubile site Makedonci koi bile na svadbata, a nevestata bila obezglavena. Sekoja vecer se pojavuvaat duhovite na umrenite od svadbata.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 12:50
леелеее е ај да не ме фати страв бе нео!
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.