IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Прилеп
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Прилеп

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4647484950 131>
Автор
Порака
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 10:52
Originally posted by blashka blashka напиша:

 
 
     Читам нешто......
      Секој петок ...мајтапи во прилепската чаршија
      кај споменикот на  Итар Пејо....
      А специјално жири составено од актери од Прилепскиот
      театар....ќе ги оценува и наградува...оригиналните изведби.....
 
      п.с.    Кај се изгуби ова ....црнооково девојче......големо%20гушкање
убаво ти си читаш...и јас нешто такво подразбрав...само  уште ништо немам гледано
 
инаку, тука сум тука...бев на одмор и баш вчера си дојдовсреќа
повели дојди и види...големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2008 во 10:45
јас сакав само да ве поздравам
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 20:44
Originally posted by blackeye blackeye напиша:

Originally posted by blashka blashka напиша:

 
 

     Читам нешто......

      Секој петок ...мајтапи во прилепската чаршија

      кај споменикот на  Итар Пејо....

      А специјално жири составено од актери од Прилепскиот

      театар....ќе ги оценува и наградува...оригиналните изведби.....

 

      п.с.    Кај се изгуби ова ....црнооково девојче......големо%20гушкање

убаво ти си читаш...и јас нешто такво подразбрав...само  уште ништо немам гледано

 

инаку, тука сум тука...бев на одмор и баш вчера си дојдовсреќа

повели дојди и види...големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање

Слушнав дека во тоа ќе учествувал и Џумерко само не знам дали како актер или како жири
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 21:50

добра ви вечер Прилепчани.уште една врела вечер,ама ќе издржиме

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 22:41
28/29/30/31 avgust na pivo fest srede Prilep
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 11:30
bice vojna
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 13:51
Хектор бе,па нели немаше да војуваш оваа година??Или-маж рекол,маж одреколголема%20насмевка
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 13:58
море пуста краста мора да ја исчешам , ама нема да зајдувам многу многу , плус на пиво не сум мераклија
за мене вино ракија треба , ако сакаш да напрајме по еддно пиво
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 14:00
 
 
  Прилепчани...спремајте се....и не...да има војна...туку да има
  ...мерак.......намигнување      голема%20насмевка
                                                             
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 14:01
голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаke ima ke ima....golem merak...ama zavisi koj za kakov merak e pojce
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 14:04
 
 
  Еве јас ви испраќам....Скопско ...од Скопје...за...предзагревање...
   големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
 
 
  
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 14:05
Originally posted by hektor hektor напиша:

море пуста краста мора да ја исчешам , ама нема да зајдувам многу многу , плус на пиво не сум мераклија
за мене вино ракија треба , ако сакаш да напрајме по еддно пиво
ај не се зарекувај...колку ќе ти се пие,толку.па ќе честиш едно пивцеголема%20насмевка
абе Блашке ние ќе водиме војна со кралот алкохол...мислам...после мерацитесреќа
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 14:10
ангелино ке пиеме да знаеш и две ке частам не само едно , другио четврток почнува , а за тоа војна јас си викам кога седнувам да пијам , со другарите викаме : ќе има борба вечерва , утакмица , народноослобиделна војна итн итн
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 14:28
Originally posted by hektor hektor напиша:

ангелино ке пиеме да знаеш и две ке частам не само едно , другио четврток почнува , а за тоа војна јас си викам кога седнувам да пијам , со другарите викаме : ќе има борба вечерва , утакмица , народноослобиделна војна итн итн
i nekolku bitki da mu dades prednost, pak nema da te pobedat vo taa" vojna"намигнувањеznam...голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4647484950 131>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.