IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Никола Г. најдобар или најлош премиер?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Никола Г. најдобар или најлош премиер?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 77>
Автор
Порака
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 12:56
hehe
skleroza druze tito

Изменето од BACHIOS - 13.Август.2008 во 12:56
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 13:01
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

hehe
skleroza druze tito
 
 
 
Ne e skleroza druzeeee nego gledas ke se ubijat od pljukanje po covekot ...ama eve i od ovie so gi imame katanga premieri site do eden nema da priznaat deka ovoj iako e katanga od niv e podobar etoa e rabotata ne e skleroza...голема%20насмевка


Изменето од KUKOC7 - 13.Август.2008 во 13:01
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 13:18
zboram za miro
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 13:31
da be ... koga mackata e nema , glufacite oro vijat , a  смеење ... nema vrska , se seguvam .... jas kazav .... i ce povtoram ... ne e nisto podobar od svoite prethodnici ... a od partiski pioni i poslusnici , ne ocekuvam nikakva poddrska vo moite tvrdenja ....... danke ...... ende ..... niks gud ....


Изменето од miroslav_g8 - 13.Август.2008 во 13:32
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 13:31
znaes sto Kukoc , koga ke zemes da krecis doma, ako ja iskrecis prvo dnevnata i hodnikot, ke gi iscistis i sredis, a posle spalnite.... pak ke ja isprljas dnevnata o otkoga ke gi zavrsis spalnite, uste ednas ke treba da si ja krecis dnevnata... a toa e nepotreben trosok i trud ... pa sega razmisli malku, ne samo da digame dva prsta za sve
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 13:33
i da gi arcime jazicite na lepenje posteri so likot na premierot ... a mozebi toa i te pali ... da mu se oblizuvas na premierot ? трепкање
Кон врв
BALON4E Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BALON4E Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2008 во 01:10
Ni ednite cinat ni drugite.Site samo kradat.Vo mojot grad barem 10 ekstra dobri fabriki se zatvorija.Ama zatoa grcistata se tuka so tekstilnite fabriki da gi malteretiraat zenite za 5000. plata Kakov odmor,kakvi pridonesi kakvi slobodni denovi kakvi crni kamenja. Eh da moze da vidam kako tie luge sto mislat za narodot bi se spravile so 5,6 pa i 10.000 den plata so 4 cleno semejstvo. Se bi dal da mozam toa da go vidam. Pa zosto lugeto kupuvaat BG pasosi i begaat vo stranstvo? Zosto PRERODBATA PRODOLZUVA

Изменето од BALON4E - 15.Август.2008 во 01:12
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2008 во 00:55
Си ја работи работата.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2008 во 07:44
...ako baba laze ..trap ne laze...
prezemeno od Utrinski...

Невработеноста продолжува да паѓа
За шест месеци од годинава регистрирани за 12,5 илјади помалку невработени лица
Тенденцијата на намалување на бројот на лицата без работа, забележана од стартот на годинава, придонесе на крајот на јуни во Агенцијата за вработување да се регистрираат за 12,5 илјади помалку невработени. Според податоците, додека на крајот на јануари имало 360.738 регистрирани лица без работа, по шест месеци нивната бројка достигна 348.222. Од нив, активно бараат работа 274.701 лице.На што се должи намалувањето на бројот на невработените, дали на тоа што дел од нив ја исполниле старосната граница за пензионирање или, пак, е резултат на порастот на вработеноста што го евидентира Агенцијата, чии бројки не се за занемарување? Дали намалувањето на невработеноста е резултат можеби на активните политики на Владата за вработување или, пак, добар дел од невработените се избришани од списоците поради нередовно пријавување? Од Агенцијата не можеше да се добие одговор на овие прашања поради отсуство на директорката.

... ne se malku...ne se mnogu. no neshto odi... poleka...



Изменето од mamamd - 16.Август.2008 во 07:44
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2008 во 14:36
Ја не ги сакам ни Грујо ни Бранко, ама најдобар некако беше Бучковски :D
Што де, во негово време добивме покана за ЕУ а и не беше нешто лош
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 00:01
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

...ako baba laze ..trap ne laze...
prezemeno od Utrinski...

Невработеноста продолжува да паѓа
За шест месеци од годинава регистрирани за 12,5 илјади помалку невработени лица
Тенденцијата на намалување на бројот на лицата без работа, забележана од стартот на годинава, придонесе на крајот на јуни во Агенцијата за вработување да се регистрираат за 12,5 илјади помалку невработени. Според податоците, додека на крајот на јануари имало 360.738 регистрирани лица без работа, по шест месеци нивната бројка достигна 348.222. Од нив, активно бараат работа 274.701 лице.На што се должи намалувањето на бројот на невработените, дали на тоа што дел од нив ја исполниле старосната граница за пензионирање или, пак, е резултат на порастот на вработеноста што го евидентира Агенцијата, чии бројки не се за занемарување? Дали намалувањето на невработеноста е резултат можеби на активните политики на Владата за вработување или, пак, добар дел од невработените се избришани од списоците поради нередовно пријавување? Од Агенцијата не можеше да се добие одговор на овие прашања поради отсуство на директорката.

... ne se malku...ne se mnogu. no neshto odi... poleka...





И, после ова некој ќе каже дека Груевски не си ја работи работата, Срамота. Зар и на овој човек му најдовте мана?

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 08:31
prasanje e dali se tie lica vraboteni ili samo otpisani od zavodot za vrabotuvanje.

mene licno mi se ima sluceno da bidam izbrisana od zavodot za vrabotuvanje " poradi pad na sistemot" a ne bev edinstvena togas.
site koi rabotat , a ne se prijaveni, namesto da go kaznat gazdata i da go nateraat da gi prijavi neprijavenite, tie go kaznuvaat onoj sto raboti, a pokraj kaznata 1 god. go brisat od evidencijata na nevraboteni.

taka da....namaluvanjeto na brojot na evidentirani nevraboteni ne znaci deka tie lica se vrabotile.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 08:32
И, после ова некој ќе каже дека Груевски не си ја работи работата, Срамота. Зар и на овој човек му најдовте мана?


Gruevski odlicno si ja raboti negovata rabota, samo od negovata rabota, nie , obicnite lugje nemamme nikakvo podobruvanje tuku samo zgolemeni davacki.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 09:17
... se sekavam na eden takov slucaj, beshe vo vremeto koga premier beshe Vlado Buckovski. Ne veruvam deka Gruevski bi ja prifatil takvata "becka shkola"
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 77>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.