IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - FENIX-5
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

FENIX-5

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 12251226122712281229 1553>
Автор
Порака
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 11:14
mojata sefica e amerikanka fiks...i e mnogu porazlicna od nasive makedonski sefovi i sefici...taa mi e kako najdobra drugarka...vo sekoe vreme mozam za bilo sto da razgovaram so nejze...znam deka ke me sfati...a i ne e mnogu postara od mene, samo 5 godiniголема%20насмевка
Ponekogas se slucuva da mi bide licen psihijatar koga imam problemнамигнување
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 11:19
amerikanka velish...wow...ti znaci fille imash mnogu prijatna rabota bez stres i pritisok od nadredeni...super togash...mnogu moze da sonuvaat takvo neshto....velish psihijatar...znaci deluva vrs tebe kako apce za smiruvanje....prekrasno....a znae li makedonski da govori?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 11:29
Pa nejziniot makedonski se podobruva sekojdnevno...minatata godina jas i bev profesorka nejze i na mazot i, i na nekoj nacin taka i pocnav da rabotam za niv...
No od oktomvri, pak ke i bidam profesorka i tamam ke moze da go usovrsi makedonskiot..



Inaku, da, rabotata ne mi e mnogu stresna od sefovite...sepak ovie luge se vospituvani na malku poinakov nacin od nas...
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 11:38
pa taka odi toa fille...splet na nastani...ako bi se vratila na nazad ke zabelezish deka neshto sosema slucajno vo daden moment i mnogu malecko slucuvanje moze da izmeni se.....ima razlika golema vo mentalitetite megu niv i nas....jas sum nemal prilika da sretnam edni tipicni amerikanci no mozam da zamislam kako poinaku se odnesuvaat i kolku porazlicno gledaat na rabotite...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 11:40
mozebi nekogas, ako ima prilika, ke te zapoznaam so moite sefoviнамигнувањеsoprugot na seficata e pomal do tebe...samo edna godina e postar od mene...prekrasni se i dvajcata...navistina nemam zborovi da gi opisam
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 11:46
pa ako se javi prilika zoshto da ne fille...znaesh nie makedoncite imame nekoja mnogu pogreshna predstava za amerika i tamoshnite tipicni amerikanci....primer ziveeme vo vreme koga USA se odnesuva kako svetski policaec i mnogu od nas mislat deka i zitelite na taa drzava se skloni kon kako da kazam takvo odnesuvanje sprema drugiot del od svetot.....
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 11:46
Inaku, tocno e, nekoi raboti se slucuvaat so pricina...Ke ti raskazam nekogas kako dojdov vo kontakt so niv...Ednostavno, Gospod si gi naredi rabotite kako sto trebase da bidatголема%20насмевка
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 11:48
ne se site isti Fiks...so godini zapoznavam amerikanci, so godini rabotam so niv, i sum videla i zapoznala sekakvi...ni tie ne se cveke za mirisanje no morame da priznaeme deka i kaj nas ima, da ne recam, izrodi...Ima nekoi koi ja podrzuvaat politikata na Bush, a nekoi koi ja osuduvaat...isto kako i ovde
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 11:55
se ima svoj tek fille...sega dali nekoj upravuva so toj tek...e toa e prashanje bez konkreten odgovor....a za amerikancite mislam deka i samiot bush i negovata politika na izmama deka irak ima nuklearno oruzje koe se pokaza kako najgolema laga imashe najgolemo vlijanie za omraza od drugiot del na svetot kon bush a sledstveno i kon tamoshnite ziteli ....megu koi ima sekako negovi golemi protivnici...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 12:03
Originally posted by la fille la fille напиша:

mozebi nekogas, ako ima prilika, ke te zapoznaam so moite sefoviнамигнувањеsoprugot na seficata e pomal do tebe...samo edna godina e postar od mene...prekrasni se i dvajcata...navistina nemam zborovi da gi opisam


....Hello...големо%20гушкање


...ako gi zapoznavash, osobeno sheficata na fille trgaj toa komjuteri, printeri...opasno vlijae na niv...газење%20од%20смеење
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 12:06
zdravo moira......a kako vlijae sheficata na elektronika....da ne ispushta elektromagneten puls kako posle atomska eksplozija i gi unishtuva site elektronski aparati vo odredena oblast
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 12:07
...tokmu taka fiks...jas imam dvojno iskustvo...negativno sekako...a otkako ke si odi, se raboti normalno...смеење
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 12:08
ne te razbira madam....sega sum zbunet ...
JAZBUNET.COM.MK...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
DJAKONDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Султанот на Феникс

Регистриран: 28.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 15052
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DJAKONDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 12:10
Originally posted by moira moira напиша:

...tokmu taka fiks...jas imam dvojno iskustvo...negativno sekako...a otkako ke si odi, se raboti normalno...смеење
 
 
dvojno iskustvo, na turski: iki kejf
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 12251226122712281229 1553>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,516 секунди.