IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Жените дефинитивно одат по парите!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Жените дефинитивно одат по парите!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 22>
Прашање: Дали е така
Одговор Гласови Статистика
56 [50,45%]
55 [49,55%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 14:14
Originally posted by fragola fragola напиша:

Denes site mislat deka e dovolno da imas pari za da ja dobies bilo koja,vekje ne se obrnuva vnimanie na drugite vrednosti...pa taka,tie sto imaat ubedeni se deka im se dovolni za da ja dobijat koja ke posakaat,a tie sto nemaat veruvaat deka koga bi stanale bogati bi ja dobile onaa sto ja sakaat...zatoa ljubovta se pomalku ja ima,nikoj vo nea vekje ne veruva!


ja bi rekol poinaku, posto ima uste milion picki koi ete ripat po pari i se davat lesno i samite ne gledat na tie od tebe spomnati drugi vrednosti, jasno togas deka takvo mislenje ke stane opsto,iskoristeno i se primenuva
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 23:03
Da zborime realno, treba da si romanticen...ama treba i pari za da dokazes deka ne si jak samo na zborovi
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 23:32
Ne mu zaviduvajte na tie shto odat za pari so mashki!!! Samo za toa gi biduva... a sto ke vi se takvi
 
Jas imav 16 godini, a mojata drugarka 19. Chupevo sretna eden Avstralijanec makedonec i majka i pochna da ja tera da se omazela so nego. Duri i mene mi veleshe da sum i velela. Jas togash ne se razbirav od tie raboti, dechkovci i sl. Nishto ne i rekov, ama taa si imashe drugarki od svojata vozrast koi znaeja poveke od mene. vo meguvreme taa se fati so nego (grd i bil, ama aj ke se zasakala). Arno ama drugarkive doznele deka bil nekoj tezok narkoman pa bil tuka malku da zaboravel na toa drogata.
 
Koga drugarkite i rekoja taka, taa se skara so niv. Veleshe deka i ljubomorele i sl. I koga mi go kaza toa i jas taka zakluchiv (a jas shto znaev togash - nishto). Toj si zamina Avstralija a pred da zamini se dogovorija da se venchaat.
 
I prakashe pari i taa samo kupuvashe obleka i se novo ( epten ochigledno beshe). Devojchevo se ispozaljubi!!!!
 
I dojde toj pak MK po edna godina, nabrzina se venchaa, taa brgu brgu bremena da ne i izbega i taka zaminaa Avstralija.
 
E, tamu cirkuz se sluchilo... Pochnala da mu najduva droga po dzebovite, chovekov ne se vrakal cela vecher.... TRAGEDIJA NEVIDENA... Taa so bebe kaj da odi... imala nekoja tetka i kaj nejze ziveeshe otkako se razvede...
 
Ete shto mozi da ni se sluchi ako se zabludame vo toa parite... TRAGEDIJA...
 
Ne ja obvinuvam tolku drugarka mi... Taa iako povozrasna od mene ne beshe nekoe ¨otrakano¨ devojche pa da se snajdi... Ne beshe fer toa sto i se sluchi...тага
 
Najmnogu mi e zal za devojcheto sto go ima so nego... KOga ednash si dojde, srcence nevideno... eve i sega mi se plach za chupeto nejzinoплачење. Vo momentov nejzinot bivsh lezi vo zatvor za storeno ubistvo...
 
Pa videte sega vie... Jas izvlekov pouka od ova...
 
Zatoa gledajte... Ottogash imam fobija od makedonci od stranstvo... GI MRAZAM sto idat tuka da baraat devojchina... Sekogash me potsetuva na sluchajot so mojata drugarka...
 
 
 
 
Прилепчанка
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 16:28
na siromasi ne treba da im se dozvoli da se zenat, tuku treba da se istrebat
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 17:17
A koj ne saka da go brkaat za parite neka ne se fali i rasfrla tolku so niv
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 17:52
аплауз ...i ja taka bi igral...kako princot vo nekoja bajka sto se prepravil kako obicen selanec dodeka ne nasol nekoja sto ke go saka zaradi nego samiot 
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 17:54
ZBUNET IMA EDNA PRIKAZNA OD BRAKA GRIM SE VIKA SHESTMINATA POMAGACI SO TAA TEMATIKA SHTO JA SPOMNA...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 17:55
...e ako de...vazna e idejata
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2008 во 18:28
....da i jas se sl*gam so ovaa konstatacija...................no i bi dodala.............deka ima i mnogu mazi sto trcaat  po nekoj dobro situirani gospogi.......................taka da toa e edno te isto,.................
Кон врв
Lisa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lisa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2008 во 20:01
глупости! како можат у глобала да зборат за сите жени?! има и жени на кои парите не им се битни!иако,да се признае,ги има малце,али капа им симнувам на таквите.тоа се жени со цврст карактер,а не лабилни и расипани створења како овие другите
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2008 во 20:03
Originally posted by bibce bibce напиша:

....da i jas se sl*gam so ovaa konstatacija...................no i bi dodala.............deka ima i mnogu mazi sto trcaat  po nekoj dobro situirani gospogi.......................taka da toa e edno te isto,.................




..ti bibce...imas kamen?

Изменето од zagor - 12.Јули.2008 во 20:03
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2008 во 22:23
Cenam koga nekoj e direkten i ke si prasa: Ti,bogata si?
Ima i takvi...sto e super,barem site takvi otvoreni da bea
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2008 во 22:28
A ti bogata si ?
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2008 во 16:16
Ne po parite...
Mili moi...
Po mokta sto ja davaat PARITE....
A ne li e toa isti k*rac...

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 22>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.