IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Секс со женет човек
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Секс со женет човек

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 75>
Автор
Порака
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2005 во 13:42
Originally posted by Sara_t Sara_t напиша:

NE MOZAM PROBLEMOT E STO ZAEDNO RABOTIME - POKUSAVAM DA NE MU PRAVAM MUABET AMA DJABE SAMO MI ISPRAKA PORAKI NA MOBILEN
СМЕНИ БРОЈ ОД МОБИЛЕН
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Sara_t Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 02.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 182
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sara_t Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2005 во 13:44

AH, MAJA DA NE SI VO MOJA KOZA NEMAS PRESTAVA KOLKU SE POKAJUVAM STO IZLEGOV SO NEGO !!!! TOLKU DA SE VLJUBI ZENET COVEK SE USTE NA MENE NE MI JASNO MISLEV DEKA SAMO SE ZEZA SO MENE AMA NE E TAKA

Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2005 во 13:44
Originally posted by maja maja напиша:

Originally posted by Sara_t Sara_t напиша:

NE MOZAM PROBLEMOT E STO ZAEDNO RABOTIME - POKUSAVAM DA NE MU PRAVAM MUABET AMA DJABE SAMO MI ISPRAKA PORAKI NA MOBILEN
СМЕНИ БРОЈ ОД МОБИЛЕН

има опција на мобилните која автоматски го игнорира повикот ако ти го имаш наведено тој број.
Кон врв
Sara_t Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 02.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 182
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sara_t Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2005 во 13:45
MA TOJ E LUD BRE ON GI CUVA PORAKITE JAS STO MU GI IMAV ISPRATENO I ON STO MI GI IMA ISPRATENO, KOLKU PATI SUM MU VIKALA DEKA KE I KAZAM ON MI VIKA DEKA USLUGA KE SUM MU NAPRAVELA
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2005 во 13:46
понекогаш  пали и ако ја смениш тактиката. почни и ти да му се јавуваш нон стоп особено кога ќе е дома покани го него и женаму кај те*е на гости или у град на кафе,почни да се спријателуваш со женаму....нешто од ова ќе запали.
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2005 во 13:47
Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

Originally posted by Sara_t Sara_t напиша:

JAS MU VIKAM NE AMA TOJ SE PONASA KAKO DA E VO BUBERTET
NON STOP MI SE JAVUVA MI PRAKA PORAKI SE MRDNUVAM VEKE OD NEGO GO
IZBEGAVAM KOLKU MOZAM A DEKA MOZES LESNO DA SE ZALJUBIS VO ZENET COVEK
JAS MISLAM DEKA ODGOVOROT E NE,

а што викаш да му запретиш дека ќе и кажеш на женаму и дека ги чуваш
сите негови пораки.колку толку можеби ќе има некакоф ефект тоа?Тој самиот нека разбере, нека разговараат отворено за се.Тој е човек со обврски и треба да се ПОВЛЕЧИ.Што да се потресува жена му ако тој дома е одличен сопруг,зашто таа да се вметнува во оваа игра од негова страна.А ако бракот не му е ОК е ова е друга тема

[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2005 во 13:50
Originally posted by Sara_t Sara_t напиша:

MA TOJ E LUD BRE ON GI CUVA PORAKITE JAS STO MU GI IMAV ISPRATENO I ON STO MI GI IMA ISPRATENO, KOLKU PATI SUM MU VIKALA DEKA KE I KAZAM ON MI VIKA DEKA USLUGA KE SUM MU NAPRAVELA

тоа можеби му е тактика како да тин покаже дека уствари не би му било сеедно. пробај малце да се вмешаш во неговиот живот ама вклучија и жена му измисли забава прослава неркој повод а за да се осигураш дека ќе ја повика ти биди таа што ќе ја викне па тогаш ќе пресудиш дали има нешто тука или он само сака да те одвлеше в кревет
Кон врв
KDEKOVSKI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 563
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KDEKOVSKI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2005 во 13:50

Niedna ljubov ne e vechna, pa taka i ljubovta vo brakot ne e vechna. Istata treba da ja neguvash i transformirash so godinite. Edno e avanturata a drugo e vljubuvanjeto vo druga osoba nadvor od brachnata zaednica.

Nitu menuvanjeto broj na mobilen nitu ignoriranjeto ne go reshava problemot.

Resenieto na problemot lezi vo razgovor i otkrivanje na vistinskata prichina poradi koja nekoj (nekoja) luduva po tebe (nego).

Ako stanuva zbor za bezrezervna privlechnost i ljubov koja e vozvratena obostrano togash nema zlo da se prekine brakot i da se prodolzi ponataka vo zaednichki zivot. No ako stanuva zbor za monotonija vo brakot (seksualna monotonija) i deka tipot saka da te fascinira so toa shto kje ti pokaze kolku te ljubi i kolku e on zaljuben samo so edna cel sex, togash prezemaj merki za distanciranje. Nemoj samo da prevzemash radikalni chekori, pravi go toa chekor po chekor i so taktika. Otkri gi slabite negovi strani... i tuka kje bidesh neprikosnoven vladatel...

Veruvaj deka samo toa e patot...

 

Shto da napisham.... Vo momentov sum tapa so idei, aj sleden pat!!!
Кон врв
Sara_t Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 02.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 182
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sara_t Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2005 во 13:51
JAS JA ZNAM ZENAMU , AMA TOJ NEMA GAJLE MILION OPCII PROBAV I NE MI PALI MI VIKA SAMO USLUGA KE MI NAPRAVIS POBRZO DA SE RAZVEDAM
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2005 во 13:52
ПРЕКРАСНО КАЖАНО КДЕКОВСКИ
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2005 во 13:52
Originally posted by maja maja напиша:

Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

Originally posted by Sara_t Sara_t напиша:

JAS MU VIKAM NE AMA TOJ SE PONASA KAKO DA E VO BUBERTET
NON STOP MI SE JAVUVA MI PRAKA PORAKI SE MRDNUVAM VEKE OD NEGO GO
IZBEGAVAM KOLKU MOZAM A DEKA MOZES LESNO DA SE ZALJUBIS VO ZENET COVEK
JAS MISLAM DEKA ODGOVOROT E NE,

а што викаш да му запретиш дека ќе и кажеш на женаму и дека ги чуваш
сите негови пораки.колку толку можеби ќе има некакоф ефект тоа?Тој самиот нека разбере, нека разговараат отворено за се.Тој е човек со обврски и треба да се ПОВЛЕЧИ.Што да се потресува жена му ако тој дома е одличен сопруг,зашто таа да се вметнува во оваа игра од негова страна.А ако бракот не му е ОК е ова е друга тема


муабетот е само него да му се запретти а на жена му е тој кој ќемора да каже а не некој друг сето друго е само тактика како он да се исплаши
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2005 во 13:54
Originally posted by KDEKOVSKI KDEKOVSKI напиша:

Niedna ljubov ne e vechna, pa taka i ljubovta vo brakot ne e vechna. Istata treba da ja neguvash i transformirash so godinite. Edno e avanturata a drugo e vljubuvanjeto vo druga osoba nadvor od brachnata zaednica.

Nitu menuvanjeto broj na mobilen nitu ignoriranjeto ne go reshava problemot.

Resenieto na problemot lezi vo razgovor i otkrivanje na vistinskata prichina poradi koja nekoj (nekoja) luduva po tebe (nego).

Ako stanuva zbor za bezrezervna privlechnost i ljubov koja e vozvratena obostrano togash nema zlo da se prekine brakot i da se prodolzi ponataka vo zaednichki zivot. No ako stanuva zbor za monotonija vo brakot (seksualna monotonija) i deka tipot saka da te fascinira so toa shto kje ti pokaze kolku te ljubi i kolku e on zaljuben samo so edna cel sex, togash prezemaj merki za distanciranje. Nemoj samo da prevzemash radikalni chekori, pravi go toa chekor po chekor i so taktika. Otkri gi slabite negovi strani... i tuka kje bidesh neprikosnoven vladatel...

Veruvaj deka samo toa e patot...

 



Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2005 во 13:54
Originally posted by Sara_t Sara_t напиша:

JAS JA ZNAM ZENAMU , AMA TOJ NEMA GAJLE MILION OPCII PROBAV I NE MI PALI MI VIKA SAMO USLUGA KE MI NAPRAVIS POBRZO DA SE RAZVEDAM

А зашто ти да му направиш услуга.Па што тој ако е ПРАВ МАЖ не повлече потег???Или јасно ќе му е дека може без двете да остане,ОД ОВА ДА НЕ СЕ ПЛАШИ???
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
KDEKOVSKI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 563
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KDEKOVSKI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2005 во 13:54
Sara_t Nikoj ne moze da te natera da napravish neshto nadvor od svojata volja. Ako si iskrena prema svoite chuvstva i ako chuvstvuvash neshto prema nego postavi si takva cel i realiziraj si ja (zivotot e mnogu kratok i brz) a ako e sprotivnoto povtorno napravi strategija i realiziraj si ja. Nemoj samo zaludno da gubish vreme, vremeto e opasen sparing partner....
Shto da napisham.... Vo momentov sum tapa so idei, aj sleden pat!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 75>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.