IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Индивидуи на изминатите 2 милениуми
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Индивидуи на изминатите 2 милениуми

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 177178179180181 217>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2008 во 02:22
Kolektivna svest i individua
среќа



Изменето од anakin - 03.Февруари.2009 во 02:23
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2008 во 09:20
KAL- vistina ili legenda
mamamd
Модератор
Модератор
Лик
Регистриран: 02.Ноември.2007 Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 2118
Цитирај mamamd Одговорbullet Испратена: Денес во 08:17
... kal...
...se custvuval osamen gospod... sakal drushtvo... i si sednal... ko decata na cas po likovno... i modeliral...ama mesto so  plastelin...so kal...i rabotel so tehnikata ...izvlekuvanje... bez dodavanje... si napravil dve isti figuri... i gi izlozil na izlozba... arno ama... ne zboruvale...
...i sega spored mazite...
... na dolniot del od glavata napravil edno malo dupce... koe pokasno se nareklo usta... i zatoa mazite pomalku zboruvaat... a na drugata figura... edno dupcishte ... ko peshtera... koe teshko se zatvora... i zatoa zenite usta zatoraat samo koga spijat...
... bidejki sakal malku da gi promeni... da bidat razlicni figurite...a i zatoa shto ne sakal da frla materijal... parceto shto go otkinal od ednata go zalepil dolu... megu noze kaj vtorata figura... ...
...samo shto gi oziveal... figurata na koja i beshe zemeno parceto... se pushtila po svojata sopstvenost... pa op ... vo usta... a ovoj mesto da se brani zagrglavil oci... se nalutil gospod... i otoril drugo gupce... za da moze ovaa prvata ako go ukrade parceto da go sokrie... arno ama... vo meguvreme... na figurata  so parceto i stanalo interesno ova krienje...kradenje...  pa pocnala pocesto da ja predizvikuva da igraat zaedno... pa so vreme gospod reshil da mu dari mok na pomiruvanje...na toa parce ... i taka svetot zapocnal so zemanje od edni... davanje na drugi.... so obidi za kradenje...pa pak vrakanje na ukradenoto... polnenje...praznenje....  igri bez granici...

IP IP логиран



SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2008 во 20:41
song 500 miles

среќа



Изменето од anakin - 03.Февруари.2009 во 02:24
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2008 во 23:00
EROTSKO FUDBALSKO FINALE Wien 2008

среќа


Изменето од anakin - 03.Февруари.2009 во 02:24
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2008 во 23:21
ZENA KAKO UMETNOST3--- sledi
Meditation
A



SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 16:39
da ne e zapustime tamava dodeka gospodinot anakin ne se odluci pak da pisuva голема%20насмевкаголема%20насмевка
 
Svajcarija
Schweizerische Eidgenossenschaft - na germanski
Confédération suisse - na francuski
Confederazione Svizzera - na italjanski
Confederziun Svizra - na retromanski
Confoederatio Helvetica - na latisni
 
ili jas kako e vikam zemnljata na cokoladoto, sirenjeto,bankite i satovite голема%20насмевкаголема%20насмевка
 
Svajcarija e evropska zemnlja bez izles na more! isto kako i R.Makedonijaголема%20насмевка. Svajcarija granici so Germanija na sever, Francija na zapadm Italija na jug, Avstralija i Lichtenstein na istok!
Taa zemlja e so vekovi neoutralna, politicki i vojno, no isto taka i na megunarodna sorabotka! Svajcarija e "sediste" na golem broj na internacionalni organisacii!
Glaven grad na Svajcarija e BERN, a ne kako skorio site sto mislat Zürich ( Zirih). Zirich e eden od najgolemite gradovi vo Svajcarija, sprema mene kazano i naj ubaviot, naj brziot i naj narkomanskiot grad голема%20насмевкаголема%20насмевка...
 
Patem, zenie i mazite ne se nesto posebno, odma se poznavaat deka se svajcarci, prostiцрвенеење smotani i epten zatvoreni... no kako vo sekoja drzava ima i tuka isklucoci!
No vo nekoi raboti nikoj na svetov ne im e raven голема%20насмевка toa e COKOLADO.........
sirenje
... banki...
... satovi..
 
isto taka vo Svajcarija se naogaat Alpite, ubavina sto da vi kazuvam, ne moze da se opise, mora da se ima videno
 
ah i za malce ke zaboravev, najkvalitetnite i najslozenite nozevi za vo dzeb doagaat od svajcarija
 
 


Изменето од seka - 01.Јули.2008 во 16:44
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 23:18
VODEN SVET

nasata planeta ima eden svet koj retko koi individui mozat da go tova vidat

tie se ludi, hrabri i srekjni so mozat da vidat svet koj e nash, no vo koj nepripajame , no mozat da ni go prikazat taka kako so go gledat zivotinkite koi disat voda

Tang%20Lei

A%20true%20clown%20fish%20from%20the%20Solomon%20Islands

Anemone%20partner%20shrimp



Glass%20Marbles%20Under%20Water.
Untitled



pred 70 godini , tie individua prv pat donele svetlina vo nego i pocnaa da go snimat - toj mig se zaprepastija koga vo toj temen svet otkrile najubavi boi vo site nijansi

se zaprasale- zasto se potrebni takvi boi vo toj temen svet

NIKOGAS NEMOZES DA ZNAES KAKO E NAVISTINA  ,,,DODEKA NE E CELOSNO OSVETLENO





Изменето од anakin - 02.Јули.2008 во 07:30
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2008 во 00:05
MILION LICA

http://image.orientaltrading.com/otcimg/9_482.jpg


covek za razlika od site na ova planeta ima milon lica
lice pred sakanite
lice pred prijatelite
lice pred neprijatelite
lice pred biznis partnesite
lice pred ogledalo
lice pred doktorot
lice pred lice na pravdata i progonot
lice pred carinata
lice pred i zad drugite lica

ubo e ,drugite ne prepoznavat toa e fakt, osim nas nie ne se prepoznavame cesto se zamenuvame so nekoj, nemozeme da se pronajdeme vo tolpata , se cudime cesko kade sme збунетост



ubavo e covek da zivee tamu kade so e potrebno samo edno lice za da ne se gubi cesto



Изменето од anakin - 03.Јули.2008 во 14:34
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 18:39
среќаPOJADOK VO TREVATAсреќа


Изменето од anakin - 03.Февруари.2009 во 02:25
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 21:46
BUMERANG

среќа


Изменето од anakin - 03.Февруари.2009 во 02:25
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 00:33
PC virus
среќа






Изменето од anakin - 03.Февруари.2009 во 02:26
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 02:22
tata mama pas i kravata

среќа



Изменето од anakin - 03.Февруари.2009 во 02:26
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 17:25
na ti go , daj mi go, na ti go.....
среќа







Изменето од anakin - 03.Февруари.2009 во 02:28
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 17:34
PRVIOT BAKNEZ

среќа

Изменето од anakin - 03.Февруари.2009 во 02:28
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 177178179180181 217>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,283 секунди.