IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Индивидуи на изминатите 2 милениуми
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Индивидуи на изминатите 2 милениуми

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 175176177178179 217>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 15:18
cvikeri vikas a???

газење%20од%20смеење
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 16:06
ISPIT
 
E ovaj individum sekoj od nas go znae koj bi ucenikголема%20насмевка ili koj polagal za vozacka!
 
Znaci, prvo odis da ucis! Odis vo skolo i nekoj/a individum (masko/zensko) ti predava! Na tebe e dali ke slusas ili ke gledas niz prozorce (ako imas mesto kaj prozorot) .
 
Koga ke dojde vreme za ispit, ti sve trebas da znaes лутина... tuka se prasuvam zosto tolku treba da znaes koga ni 10% od toa sto si go ucel ne ti doaga na toj ISPIT? I sugurno bas toa ke te ispituvaat sto ne si naucil, sekogas e taka!
 
ISPITOT e vazen, so toa te proveruvaat dali si naucil ili ne.... NO ima nekoi individui koi se mnogu pametni ( barem tie toa go mislat ) i si prepisuvaat, tie ne kapiraat deka toa nisto ne im vredi, sto deka ke dobie 5ka (tuka 6ka голема%20насмевка) koga sepak nisto nema da znae, duri ni na pamet da racuna....toa se za mene lazgi so opaski, sam sebe se laze...
 
No najgolemiot problem e vo lugeto koi stvarno naucile a imaat strav od ispiti... da, da i toa postoi...e tie togas se kako muvi bez glavi, koga ke go vidat ispitot kako prvo sto ke si recat... GOTOVO padnav, e utnav rabotata, no sepak ke napisat kolku tolku, i dodeka pisuvaat im se tresat racete do tolku sto samite ne si go prepoznavaat rakopisot (da, da i ova postoi, veruvajte mi)
 
Vo modernovo vreme mnogu ispiti se i na PC-to, posto togas ne drzat penkalce vo raka i ne pisuvaat so svoj rakopis, nastavnikot nema barem da pisuva na ispitot komentar kako "necitlivo", no problemot so tresenjete raci seuste ne e resen, racete se tresat, samo sto mesto so penkalce pisuvas so tastaturata, tuka e uste poloso... mesto di da napises MAIL, od tresenje nema I da e napises i ispaga MAL... ili pak... ili pak treba da napises VOLKOT a ti ke napises VOLOT... i taka uste mnogu stvari, na kraj ke ispadnes naj los od site i ako se si nauci!!!
 
 


Изменето од seka - 26.Јуни.2008 во 16:07
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 22:16
Индувидуа - КАМЕН и тоа не обичен камен, туку -

“КАМЕНОТ СО 12 АГЛИ”





Во Куско, древната престолнина на Инките, на едно од најнепристапните места високо на Андите, на територијата на денешен Перу, се наоѓа познатиот “Камен со 12 агли”... Вклопен во камените ѕидови од бедемите на престолнината, совршено налегнат на своите “соседи”, овој камен сé уште претставува чудо за денешните истражувачи и археолози за начинот на кој оваа стара цивилизација успеала со својата градежна техника перфектно да ги вклопи овие гранитни камени блокови. Рабовите на камењата се толку добро обработени и налегнати што меѓу нив не може да се стави ниту жилет.



Изменето од james dean - 14.Февруари.2010 во 13:52
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 23:48
POLITICKA PARTIJA
среќа










Изменето од anakin - 03.Февруари.2009 во 02:21
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2008 во 19:32
naj prekrasni individui na planetata

za niv nema mesto se' da se napise tuka na temata no ima mesto se da se prikaze , pa gledajte

The%20curtain
A%20Penny%20for%20Your%20Thoughts
Artistic
Bridie

Why?%20Desire.

Valley%20of%20thoughts



SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2008 во 21:35
ИДИВИДУА на ИДИВИДИ форумот број еден - Анакин.
1. Смисли убава и интерсна тема, во која реанимира на интересен и инвентивнен, на моменти и духовите начин еден куп заборавени индивидуи, затрупани во прашината на заборавот низ вековите.
2. Шампион во постови ( честит 10000 ти пост) а со брат му Микуш
повеќе од 60000.
3. Исто како и јас, кога ќе види дека со слеп не може да излезе на крај ја користи мојата омилена реплика од „„КО ТО ТАМО ПЕВА“ - Вооооооооооози Мишко!
4. Времето ќе каже...

Изменето од majstorce62 - 27.Јуни.2008 во 21:39
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2008 во 10:42
Martin Waldseemüller - индивидуата “виновник” за името на континентот Америка



Мартин Валдземилер (1470 – 1522) бил германски картограф. Тој во 1507 год., ја нацртал позната карта на Светот - Universalis Cosmographia, на која за прв пат на новооткриенaтa земја и го дал името АМЕРИКА, во чест на морепловецот Америго Веспучи..... По реакциите дека со тоа е направена неправда кон вистинскиот “откривач” на Америка - Колумбо, Владземилер се предомислил, но веќе било касно.... картата веќе била отпечетана во 1.000 копии и пуштена во јавноста, па така луѓето веќе го прифатиле името и повеќе немало враќање назад.....
За да се исправи направената неправда кон Колумбо, подоцна на многу области им е давано името Колумбија - Државата Колумбија во Ј. Америка, District of Columbia - познатата област на главниот град на САД(Washington D.C.), реката Колубија..... и уште илјадници други нешта.... но сето тоа "за џабе" кога целиот континент си се вика Америка......   

Е па така оваа индивидуа наречена Мартин Валдземилер ја “за*бала” работата и ние сега Америка си ја викаме Америка, а не Колумбија ....



Изменето од james dean - 14.Февруари.2010 во 13:52
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2008 во 10:51
UF JEBOTE
kako li kje kje se vikal kontinentot ako VESPUCI se vikal LAJOSH?????


Изменето од anakin - 28.Јуни.2008 во 10:51
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2008 во 14:18
USB STICK
среќа




Изменето од anakin - 03.Февруари.2009 во 02:23
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2008 во 19:14
VAZNA INFORMACIJA

moze da pagja grad denovive oti gradobijnite raketi se onesposobeni
od silen grad im se skrseni krilcata koga stoele na rampite za ispaluvanje

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2008 во 00:48
individua Zena kako umetnost

Untitled


sekoja zena si e umetnost sama za sebe i sama za site

toa do znae toj sto ja saka i toj sto znae da go prikaze

porano grcishtata se shardisaa i se finokisaa i prikazuvaa mazi goli i mislea deka e toa umetnost a bilo samo sovinizam i obratnost sto vprocem im e i svojstveno

no na srekja nasa ,,,civilizacija progleduva i uvide odamno deka umetnosta e vo oblinite na zenata

moda se menuva , oblinite ostanuvat , nekogas poizrazeni , ponekogas poblagi, no moda kako moda se menuva i na site im doagja redot


ZENA E UMETNOT SAMA ZA SEBE I SAMA ZA SITE



Изменето од anakin - 29.Јуни.2008 во 01:12
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2008 во 00:55
...abe aj...zena umetnost!!!..sea ce vidis sto e umetnost!..cekaj malku...!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2008 во 00:59
zagi ako go rasipes filingot za zena

kje te besam strelam  i trujam istovremeno големо%20гушкање



Изменето од anakin - 29.Јуни.2008 во 01:00
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2008 во 01:02
...aaaa,gotovo...nema vise ZAGOR,ZAGORISTE,ZAGI,ZAGORCE...ima vojna da izbie..!sega se grupirame... (pazi kako go procita ova ....)
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 175176177178179 217>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.