IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Индивидуи на изминатите 2 милениуми
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Индивидуи на изминатите 2 милениуми

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 172173174175176 217>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2008 во 12:09
CRKVA NA SV. VASILIJ

среќа



Изменето од anakin - 03.Февруари.2009 во 02:16
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 02:21
SEX i GRADOT
среќа
















Изменето од anakin - 03.Февруари.2009 во 02:16
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 21:26
navidum idiotska idea
среќа



Изменето од anakin - 03.Февруари.2009 во 02:17
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2008 во 01:22
ps, no sega se setiv deka postoi e reciprocitet

navidum dobra da nekazam genijalna idea stanuva idiotska

NIKOGAS NE SE RADUVAJTE GENIJALNA IDEA MOZEBI E  SAMO NAVIDUM


Изменето од anakin - 19.Јуни.2008 во 01:23
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2008 во 12:24
РАДИН МОСТ

среќа






Изменето од anakin - 03.Февруари.2009 во 02:18
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2008 во 02:26
Ориген, Мани, поп Богомил, Хилдегард Бингенска, Мајстор Екхарт, Јохан Себастијан Бах, Емануел Сведенборг, Јакоб Лорбер...
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2008 во 02:33
aham голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2008 во 09:46
SAMARAS andonis
среќа



Изменето од anakin - 03.Февруари.2009 во 02:18
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2008 во 11:33
Blagodarnost na Henri Charriere

i
ndividua koj resil da preraskaze

The%20image%20“http://www.donrearic.com/papi2.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.


In 1970 “Papillon” was published and set the world on fire. It is the autobiography of Henri Charriere, a man sentenced to life imprisonment in French Guiana, in the 1930’s, for a crime he did not commit. The graphic accounts of the misery and inhumanity of the French penal system were a sensation and the book sold millions, becoming one of the best sellers of all time.

Изменето од anakin - 21.Јуни.2008 во 16:17
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 00:24
OLOVEN vojnik

среќа






Изменето од anakin - 03.Февруари.2009 во 02:18
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 00:47
PROVOKACIJA/PROVOCIRANJE
 
Ima pojse vrsti na provokacija, no jas sakam za 2 sosema razliciti da vi kazuvam голема%20насмевка
 
Zenska provokacija
 
sekoj od nas ja znae i ja doziveel! Sekoja zena sigurno ednas barem ima provocirano so nejzinoto zensko "oruzje".... kratka suknja, dekolte, struk, kosa, usni,pogledi,zborovi...toa e "oruzjeto" na zenata(barem po moe mislenje) a ni edno masko ne moze na zenskata provokazija da se odbrani,vo toa epten se slabi трепкањеголема%20насмевка
Zenata go pravi toa instktivno... ako i se dopaga nekoe masko ili ako saka da se poigra malce, zenata moze epten opasna da bide...i ako maskoto misli deka TOJ ja vodi taa provokativna igra , nikogas ne e taka... tie igraat sekogas vo vtora liga плазење
 
MASKO PROVOCIRANJE
 
Posto "bitkata" vo vrska so zenskata provokacija ja gubat, maskite mislat deka imaat duga samo "nivna"igra kade sto mozat da provociraat...jasaki se vo vrska so koli i brza voznaj... ako mislat deka mozat na avto pat da te provociraat deka si zena koja vozi...
tie toa po obicaj vaka go pravat... prvo te preticuvaat i ako ti kako zena veke vozis na avto pat 140 na saat...potoa ti se prestrojuvaat pred dete i probuvaat brzinata da e smanjat za da gi preticas, koga ke bides na nivna linija, davaat gas i ne sakaat da te pustat da preticas...no posto i zenite znaat da vozat, presaltuvaat vo 4ta, ja dodavaat gas i gi ostavaat maskote provokanti zad sebe... i taka pak i ovaa provokativna bitka ja gubat намигнување
 
 
 
 
 


Изменето од seka - 22.Јуни.2008 во 10:48
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 01:34
BAJAGA......PSSSSSTT...TISHINA....
CELA PESNA EDEN....

http://uk.youtube.com/watch?v=CLpLUOcczno


Mrak se skupio u kap,rano jutro kao slap,
ulazi u sobu.
Dal' si ikad pitala,tamne senke zidova,
ujutro gde odu?


Oci su ti sklopljene,usne su ti umorne,
ne ljubi me njima.
Nisu cvorci pevali,dok je iznad krovova,
svirala tisina.

Hajde Boze budi drug,pa okreni jedan krug,
unazad planetu.
Noc je kratko trajala,a nama je trebala,
najduza na svetu.


U mom oku samo hlad,u mom srcu samo stud,
inje i prasina.
Nisu cvorci pevali,dok je iznad krovova,
svirala tisina.


U cik zore zvizdi voz,njime odlazim u Oz,
necu da se vratim.
Sto god tebi napisem,pocepam i obrisem,
al' ti moras znati....
Nisi se probudila,zato nisi videla,
igrale su sene.
Nek te dobri duhovi,i kraljevski orlovi,
cuvaju od mene.


Hajde Boze budi drug,pa okreni jedan krug,
unazad planetu.
Noc je kratko trajala,a nama je trebala,
najduza na svetu.


U mom oku samo hlad,u mom srcu samo stud,
inje i prasina.
Nisu cvorci pevali,dok je iznad krovova,
svirala tisina.



Изменето од mamma - 22.Јуни.2008 во 01:41

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 12:53
7 samurai
среќа




Изменето од anakin - 03.Февруари.2009 во 02:18
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 13:12


zdravo anakin prijatele ...

kaj nas samuraite se vojvodite ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 172173174175176 217>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.