IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Македонско-Албанско пријателство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонско-Албанско пријателство

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3637383940>
Автор
Порака
dani103934 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dani103934 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2008 во 01:06
ke ziveeme edni so drugi jas sum albanec i mislam deka ova zemja (makedonija)i nasa i vasa zatoa nema kade da odime edni od drugi, samo zaedno da rabotime ke stigneme da odime i vo evropska unija i vo nato.
A da te potsetam nesto so premier kako sto e gruevski samo mozeme da ja rasipneme i da ja delime makedonija fala
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2008 во 01:17
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

epa vidis, baranjata na uck ne projdoa.

ocigledno ne znaes sto zboris.
 
Baranjata na UCK bile jasni
sigurno si mlad i vo 2001 godina ne si pamtis nisto
 
za golema albanija povece barase vasiot ex premier otkolku UCK
 
zemi stari vesnici citaj pa posle pisuvaj za konfliktot 2001 zs nemas poim nisto
 
i ne e tema da diskutirame za konfliktot
 
cao
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2008 во 16:43
prikazni za mali deca. hahahaha....

taka li se tesite sto ne uspeavte da ja zemete z. makedonija? taka li vi macka oci uck, deka ne izgubil?

of sto se veruvate lugje...
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2008 во 21:22
Originally posted by moira moira напиша:


Делија добиваш два дена суспензија затоа што постојано и во секој пост и на секоја тема едно исто дискутираш и постојано ја насочуваш дискусијата кон Србија и за Србија и секако се оглушуваш на моите јавни опомени!!!

Поздрав!




Епа вака... Гледам сте се смилувале и сте ме пуштиле да зборам... Сакам да се обратам до Дудук и Мирослав...Можеби Моира ќе го избрише овој пост уште пред да го прочитате... тоа е нејзино право, но се надевам дека ќе остане доследна и ќе го остави... Држете се браќа, можеби јас веќе нема да пишувам... нема смисла веќе ова...Го изгубив еланот и вољата за пишување... Како да пишувам понатака незнам... Јас сум првиот и единствениот кој бил искључен не затоа што пцуел, некого вреѓал, зборел гнасни работи, се заканувал и слично...туку затоа што сум спомнувал една држава многу често??????? Пази стварно???
Кога некои ситни самобендисани Македончиња ќе почнат да вреѓаат луѓе, нации и држави, тоа не е ништо, а кога јас ќе застанев во одбрана, пазете... ВО ОДБРАНА на една држава во случајот баш онаа која несмеам да ја спомнувам ни бранам и која како таква им забада трн во око на сите нив, е тогаш си искључен... ПАЗИТЕ, ОНИ НАПАЃААТ, А ЈАС БРАНАМ и пак јас искључен...???!!! Ова ме потсеќа како автобусите што ги спасија терористите кои беа опколени во Арачиново и беа преместени на друго место од каде што повторно можеа да пукаат...
Јас бев искључен за да можат оние самонаречени и самобендисани Македончиња што повеќе да пљукаат и вреѓаат...
До Моира... Јас ја спомнував Србија во три или четири теми од можни стотина... и тоа во кои ако не во оние каде што треба или мора или е неопходно да се спомне... Во темата за Косово, во темата за Русија на Балканот и во темета за пријателството на Арнаутите со Македонците... Незнам кај ми е грешката, а само да видиш две три страни поназад како провоцираат со невистини некои ситни души... Јас несакам невистини и се борам против нив, па ако некој збори невистина и за ЗИМБАБВЕ јас ќе му вратам...
Можеби сум глуп, што искључувањето го сваќам премногу лично и премногу сериозно...но што да правам таков сум по природа... неправдата ме боли многу, било да ми е мене или на некој друг нанесена... И кога би продолжил да пишувам, го немам она потребното, а тоа е потребата да се обратам и да укажам на некои невистини, го немам еланот за пишување... Можеби ќе ми мине и ќе се вратам, а можеби не...штознам... Можеби би прифатил извинување од Моира за искључувањето, доколку има доблест да го стори тоа...

А до тогаш...   ...Моира, за да можеш овој пат со чиста совест да ме искључиш,      ќе ти олеснам...:


СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА -СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА -СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА -СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА -СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА -СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА -СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА -СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-.................
Кон врв
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2008 во 21:47
I "љубов" serbia!
You live only ONCE!
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2008 во 23:13
Originally posted by dani103934 dani103934 напиша:

ke ziveeme edni so drugi jas sum albanec i mislam deka ova zemja (makedonija)i nasa i vasa zatoa nema kade da odime edni od drugi, samo zaedno da rabotime ke stigneme da odime i vo evropska unija i vo nato.
A da te potsetam nesto so premier kako sto e gruevski samo mozeme da ja rasipneme i da ja delime makedonija fala


a so ali baba ke dojde raj a?

slusajte, vie siptarite mora da sfatite deka vo ovaa zemja ima MNOZINSTVO. i toa mnozinstvo se makedoncite. I MNOZINSTVO OD TOA MNOZINSTVO go izglasa gruevski i negovata politika za vlast.

ako ne vi cini, ima opoziciski partii, zaclenete se vo sdsm, sto da vi kazam. ili vo kraen slucaj, pravac tirana/pristina/bazel.
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 00:21
choveku,,shto bre si tolku frustriran???
zoshto sekogash pishuvash so agresija,,kako da ti si ni bil nekoj faktor vo drzhavata , pa "shiptarite" tebe ke te slushaat,,,

zoshto togash voopshto da se oddrzhuvaat izbori kaj albancite koga mnozinstvoto ke izbere so koja partija ke koalicira???, albancite, znaat najdobro komu mozhat da im gi doveruvaat nivnite nacionalni interesi,a nadvor od sekoja logika e tebe da te pretstavuva, nekoj koj ti nitu go stavash vo "krugot" na narodot...??

vmro mora da koalicira so dui...bidejki toa e najdobroto reshenie,,,taka site strani ke bidat soglasni, i ke "si zhiveeme happy forever"...

p.s sledniot pat, bidi malku polubezen i pishuvaj so malku posmiruvachki ton,,poshto zvuchish kako tvoja osnovna cel tuka e da se karash so site,,,a tuka sme za razmenuvanje na mislenja,,,za karanje imash "ring"...

Изменето од AlbanianGirl - 09.Јуни.2008 во 00:31
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 00:45
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

choveku,,shto bre si tolku frustriran???
zoshto sekogash pishuvash so agresija,,kako da ti si ni bil nekoj faktor vo drzhavata , pa "shiptarite" tebe ke te slushaat,,,

zoshto togash voopshto da se oddrzhuvaat izbori kaj albancite koga mnozinstvoto ke izbere so koja partija ke koalicira???, albancite, znaat najdobro komu mozhat da im gi doveruvaat nivnite nacionalni interesi,a nadvor od sekoja logika e tebe da te pretstavuva, nekoj koj ti nitu go stavash vo "krugot" na narodot...??

vmro mora da koalicira so dui...bidejki toa e najdobroto reshenie,,,taka site strani ke bidat soglasni, i ke "si zhiveeme happy forever"...

p.s sledniot pat, bidi malku polubezen i pishuvaj so malku posmiruvachki ton,,poshto zvuchish kako tvoja osnovna cel tuka e da se karash so site,,,a tuka sme za razmenuvanje na mislenja,,,za karanje imash "ring"...
-- Ne mora so DUI da koalicira zatoa sto ideologiite ne se isti DUI drugo misli VMRO epten drugo.. Naj ubo e so DPA da kolaicira.. Sega zaradi inaet ne moze da se koaicira so DUI. Zaradi toa albancite naj ubo e site do eden da se za DPA a ne za DUI.. REALNO TI KAZUVAMнамигнување

Изменето од xxll - 09.Јуни.2008 во 00:46
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 08:16
za siptarskoto devojce.

ne mi popuvaj za mojot stil na pisuvanje. moj problem.

okolu glasanjeto... vidi... SEKADE VO SVET imas partii koi nema da osvojat mnozinstvo od glasovite, koi nesomneno imaat golema podrska, nekogas duri i 40% od celoto glasacko telo, AMA PAK SEDAT VO OPOZICIJA.

toa sto vie albancite, pa i SITE DO EDEN ste glasale za nekoja partija, znaci samo vo najdobar slucaj 25% od prateniciite. Pravilata na demokratijata velat deka vie ste ili OPOZICIJA ili koalicionen partner, AKO pobednikot SAKA i ako se potcinite pod negovata politika.

zal mi e sto uste ne ste naucile sto e toa demokratija.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 11:08
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Originally posted by moira moira напиша:


Делија добиваш два дена суспензија затоа што постојано и во секој пост и на секоја тема едно исто дискутираш и постојано ја насочуваш дискусијата кон Србија и за Србија и секако се оглушуваш на моите јавни опомени!!!

Поздрав!




Епа вака... Гледам сте се смилувале и сте ме пуштиле да зборам... Сакам да се обратам до Дудук и Мирослав...Можеби Моира ќе го избрише овој пост уште пред да го прочитате... тоа е нејзино право, но се надевам дека ќе остане доследна и ќе го остави... Држете се браќа, можеби јас веќе нема да пишувам... нема смисла веќе ова...Го изгубив еланот и вољата за пишување... Како да пишувам понатака незнам... Јас сум првиот и единствениот кој бил искључен не затоа што пцуел, некого вреѓал, зборел гнасни работи, се заканувал и слично...туку затоа што сум спомнувал една држава многу често??????? Пази стварно???
Кога некои ситни самобендисани Македончиња ќе почнат да вреѓаат луѓе, нации и држави, тоа не е ништо, а кога јас ќе застанев во одбрана, пазете... ВО ОДБРАНА на една држава во случајот баш онаа која несмеам да ја спомнувам ни бранам и која како таква им забада трн во око на сите нив, е тогаш си искључен... ПАЗИТЕ, ОНИ НАПАЃААТ, А ЈАС БРАНАМ и пак јас искључен...???!!! Ова ме потсеќа како автобусите што ги спасија терористите кои беа опколени во Арачиново и беа преместени на друго место од каде што повторно можеа да пукаат...
Јас бев искључен за да можат оние самонаречени и самобендисани Македончиња што повеќе да пљукаат и вреѓаат...
До Моира... Јас ја спомнував Србија во три или четири теми од можни стотина... и тоа во кои ако не во оние каде што треба или мора или е неопходно да се спомне... Во темата за Косово, во темата за Русија на Балканот и во темета за пријателството на Арнаутите со Македонците... Незнам кај ми е грешката, а само да видиш две три страни поназад како провоцираат со невистини некои ситни души... Јас несакам невистини и се борам против нив, па ако некој збори невистина и за ЗИМБАБВЕ јас ќе му вратам...
Можеби сум глуп, што искључувањето го сваќам премногу лично и премногу сериозно...но што да правам таков сум по природа... неправдата ме боли многу, било да ми е мене или на некој друг нанесена... И кога би продолжил да пишувам, го немам она потребното, а тоа е потребата да се обратам и да укажам на некои невистини, го немам еланот за пишување... Можеби ќе ми мине и ќе се вратам, а можеби не...штознам... Можеби би прифатил извинување од Моира за искључувањето, доколку има доблест да го стори тоа...

А до тогаш...   ...Моира, за да можеш овој пат со чиста совест да ме искључиш,      ќе ти олеснам...:


СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА -СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА -СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА -СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА -СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА -СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА -СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА -СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА- СРБИЈА-СРБИЈА-СРБИЈА-.................


Ako te boli nepravdata treba da te boli i nepravdata sto ti i takvi kako tebe i ja nanesuvate na Makedonija a vikate deka ste MAKEDONCI , mnogu pateticno i sramno.
I jas ja sakam pravdata i sram mi e sto ima takvi kako vas, megutoa toa e vase pravo, vase pravo e da lutate bez identitet, bez gordost na toa sto ste i da ve primat kako slugi na nekoj povozviseni od vas.
Sramno e delija golem sram e za MAkedonija sto postojat takvi kako tebe.
Za zal ve imalo i ke ve ima uste nekoe vreme, ke mora da se navikneme na vas.
A za toa sto si isklucen na samo dva dena treba da i se blagodaris na moira ne da ja kritikuvas.
Gi rasipa definitivno site temi na koji se pojavi, meguto ti izgleda vo tvojata slepotija nemas kontrola i neznaes sto pisuvas, pa taka ni samiot ne si svesen deka od tebe mi se zgadi severniot sosed iako pred toa nemav nikakvi emocii kon niv.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 11:13
znaci , sporeds tebe i takvite etiketiraci , preduslov da bides Makedonec e kako prvo i osnovno da gi mrazis srbite I rusite  , se sto sodrzi prefiks srpkso i rusko ? ..... i togas si dokazan Makedonec .... vo sprotivno , ne bega etiketa ? .....
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 11:19
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

znaci , sporeds tebe i takvite etiketiraci , preduslov da bides Makedonec e kako prvo i osnovno da gi mrazis srbite I rusite , se sto sodrzi prefiks srpkso i rusko ? ..... i togas si dokazan Makedonec .... vo sprotivno , ne bega etiketa ? .....


Majstor si da izvadis od kontekst, da gi izvrtis muabetot i prilagodis tekstovite na onaa sto sakas da go kazes.

Uslov da bides MAKEDONEC e taka da se cuvstvuvas, znaci prioritet da ti bide Makedonija a ne nekoj drug.
Sto kerece MAKEONEC naviva za MAKEDONIJA vo sport, naviva za Makedonski klub, go interesira MAKEDONSKA politika, se bori za Makedonskite interesi i tn.
A kogo ke mrazi i kogo ke saka e negovo licno pravo.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 12:30
Originally posted by dani103934 dani103934 напиша:

ke ziveeme edni so drugi jas sum albanec i mislam deka ova zemja (makedonija)i nasa i vasa zatoa nema kade da odime edni od drugi, samo zaedno da rabotime ke stigneme da odime i vo evropska unija i vo nato.
A da te potsetam nesto so premier kako sto e gruevski samo mozeme da ja rasipneme i da ja delime makedonija fala


Tokmu taka se soglasuvam so tebe se do komentarot za Gruevski , ne mi e jasno zosto mislis deka Gruevski ja deli i ja rasipuva Makedonija.
Ke te molam za objasnuvanje.
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 13:02
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

znaci , sporeds tebe i takvite etiketiraci , preduslov da bides Makedonec e kako prvo i osnovno da gi mrazis srbite I rusite , se sto sodrzi prefiks srpkso i rusko ? ..... i togas si dokazan Makedonec .... vo sprotivno , ne bega etiketa ? .....


preduslov da si VISTINSKI makedonec, e da gi branis nasite, a ne tugjite (bugarski, srpski, siptarski, grcki) interesi.

ako nekoj gi brani bugarskite interesi, toj e predavnik. ako gi brani srpskite, kako poinaku da go nareceme???

bez dvojni standardi.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3637383940>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.