IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Сте биле некогаш многу разочарани :(
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сте биле некогаш многу разочарани :(

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11121314>
Автор
Порака
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2008 во 15:51
Јас почесто сум бил изненаден отколку разочаран, не се разочарувам така лесно најверојатно затоа што никогаш ништо не очекувам и живеам за моментотнамигнување
Животот е премногу краток за да се смараме со тоа што било и како можело да биденека%20ти%20е%20срам
А на сите разочарани од било каква причина имам само една работа да им кажам, цитат во сопственост на дедо ми:
Не е срамота да паднеш, срамота е да не станеш!намигнувањеголемо%20гушкање
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2008 во 16:14
бев разочарана, и многу повредена пред околу 6 -7 години....првенствено мислев дека нема никогаш да излезам од тој мрак кој падна и пред моите очи ни и пред моето срце...убаво напишал членот над мене, не е страмота да паднеш, страмота е да не станеш!!!разликата бесе во тоа што јас бев „турната“,не паднав сама...и тоа уште повеќе болеше...но затоа и станувањето беше многу посилно!!!за кратко време се вратив во нормала и се радувава на ситниците кои животот полека полека почнуваше да ми ги нуди повторно и повторно....тогаш знаев дека всушност јас бев победникот...го победив и чувството на разочараност, и него.....
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
BlackMagic Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BlackMagic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2008 во 10:50
Taka e Lady Blue...I dobro e sto ne se otkazuvas od zivotot poradi stravot deka ke bides povtorno razocarana...I jas bi ja prezivuvala istata euforija,posvetenost, gubenje na tloto pod nozete, i so sekogas povtornata nadez deka "sega ke bide poinaku"...Koj znae....Nadezta posledna umira...No mislam deka izleguvame pojaki od bolnoto iskustvo, se do momentot na novoto razocaruvanje...Pak boli so ist intenzitet...Pak cuvstvo na odzemenost so beskrajni prazni gledanja vo plafon...Se do onaa sostojba na potpolna praznina, koga vekje si zgazen od samosozaluvanje i ke resis da mu se zainatis na zivotot i da trgnes kon "svetloto na krajot od tunelot"....Pa kolku i da izgleda dalecno...Vikaat, denot sto nosi...Godinata ne nosi...se nadevam i pozeluvam na site-samo ubavi raboti da ni nosi....
Taka da... "Vedro gledati i suze gutati"....
Sepak...ne e se taka crno kako sto ni izgleda vo dadeni momenti....
Trust me ..I know what I'am saying
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2008 во 11:44
Mi udirna na stomak i mnogu prdam togas
Кон врв
alexa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 261
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alexa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2008 во 22:21
Многу често така што отрпнав.
Najveci covek uvek ostaje dete
Кон врв
hanna4ever Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hanna4ever Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2008 во 23:03
Od vreme na vreme koga ke mi presedne od se..
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2008 во 00:08
Kolku pocvrsto stojam na zemja-pomalku se razocaruvam.
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2008 во 15:52
da.................i seuste sum................тага
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2008 во 16:00
kje minit
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2008 во 16:04
najloso e koga kje se razocaras od sebe
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2008 во 16:08
togas priznaj si, prosti si i zasukaj rakavi da ja opravis rabotata
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2008 во 16:47
samo koga bi imala izbor...тага
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2008 во 17:49
...ПРАШАЈ КОГА СУМ БИЛ СРЕЌЕН-ЗАДОВОЛЕН,НЕМОЈ САМО ДА МИ ОБЈАСНУВАШ И ПРАШУВАШ ...ЗАВИСИ ШТО САКАШ...!!!ЕБАТИ ЖИВОТОТ ЕБАТИ...!..ИМАШЕ ПРАВО ЕДЕН...САМО КОПАЧ ПО ГЛАВА!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2008 во 23:24
Cekam vecera da mi staat i od glad sum mnogu razocaran
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11121314>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.