IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Македонско-Албанско пријателство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонско-Албанско пријателство

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 40>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 15:31
Originally posted by Паланчански Паланчански напиша:

Се согласувам. И моето мислење е слично.
 
sosema ispravno ... vo drzava koja ce se narekuva albanija a nie ce bideme so malcinstvoto od pustec .....
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 15:32
Originally posted by Паланчански Паланчански напиша:

Се согласувам. И моето мислење е слично.


Problem e samo sto tie mnogu se branat pomegu sebe i koga e Albanec vo prasanje sekogas se stitat i ne se realni, sto e mnogu losa navika.
A od druga strana megu sebe se pukaat.
Odi razberi gi.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 15:33
toa se vnatre plemenski nedorazbiranja ... no kauzata e sosema drugo prasanje .. za toa , sekoja cest .....
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 15:41
Vcera gledav na televizija vo Germanija imase dokumentarec za Albanija i ete oddeliv vreme i gledav.
Megu drugoto bese prikazana Tirana pred nekolku godini i denes.Ima mnogu pozitini promeni gradot e prilicno moderniziran a starite gradbi restavrirani.Blagodarenie na gradonacalnikot koj ima dobieno nagrada za najdobar gradonacalnik vo svetot 2007 godina, sekoja cest.
Zborot mi e deka gi davaa mladite luge tamu i na niv gi macat istite problemi kako i na nas , Vizniot rezim najmnogu.Kako i da e drzavata se razviva i se stremi kon Evropa.
Od druga strana eden moj drugar bese pred 3godini na odmor vo Albanija i mnogu se iznafali, ne samo sto nemal problemi tuku i odlicno bil prifaten zatoa sto
e Makedonec.Za razlika od turistite koi odat vo Grcija.

Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 20:05
Култузин... Сега ми ја фалиш Албанија...??? Како туристички водиќ си... Кој сака нека си оди таму, јас лично не, па и да плаќаат за смештај... Едноставно не ми се свиѓа,а и не ми е сигурно...
Кон врв
Паланчански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Локација: Dubrovnik
Статус: Офлајн
Поени: 1655
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Паланчански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 20:26
Нека ми опрости Гоце Делчев...
Јас не ги мразам Албанците како народ. Јас ги мразам Албанците како терористи и криминалци.
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 20:41
И ЈАС...!!!!!
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 20:42
sosema ispravno ...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 09:49
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Култузин... Сега ми ја фалиш Албанија...??? Како туристички водиќ си... Кој сака нека си оди таму, јас лично не, па и да плаќаат за смештај... Едноставно не ми се свиѓа,а и не ми е сигурно...


Zborot mi e deka Albanija se razviva i poleka se otvara kon svetot. A toa e dobro i za nas.

Za zal nie ne stradame od Albancite tuku od Kosovarite.
I tie teroristi Albanci se poveketo od tamu.
Odlicna sporedba napravi Palacinski koj kaza deka gi mrazi teroritite i kriminalci Albanci, jas samo bi dodal deka jas sekoj kriminalec bi go strpal vo zatvor bez razlika dali e Albanec ili Makedonec ili nekoj tret.

A generaliziranja od tipot site Albanci se losi ili teroristi ne drzi voda.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 16:09
Niedna generalizacija nikogas ne drzi voda. Kaj site narodi ima i dobri i losi primeroci, e sega kaj nekoi se vo pogolem procent kaj nekoi vo pomal. Prijatelstvoto magu albanci i makedonci sekako deka e vozmozno (i pozelno), no vo vakvi uslovi e tesko ostvarlivo!..
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 16:54
Знам дека проблемите доаѓаат од терористите на Косово и Метохија, но Албанија ги подржува и како такви
НЕ ГИ    С И М П А Т И Ш А М !!!!

Изменето од DelijaSkopje - 20.Мај.2008 во 16:55
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 16:56
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Знам дека проблемите доаѓаат од терористите на Косово и Метохија, но Албанија ги подржува и како такви
НЕ ГИ    С И М П А Т И Ш А М !!!!


Generaliziras , a toa ne e dobro, nemoj da kazes deka nikogas ama nikogas ne si sretnal Albanec koj e OK.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 16:56
eh bre delijo ... zarem na tebe ne ti e jasno deka majkata vo ovoj slucaj , ne se srami tuku se gordee so deteto намигнување
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 16:58
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

eh bre delijo ... zarem na tebe ne ti e jasno deka majkata vo ovoj slucaj , ne se srami tuku se gordee so deteto намигнување


Albanija se stremi kon Evropa taka da sakala ili ne ke mora da se ogradi od teroristite i da go namali vnatresniot kriminal.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 40>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.