IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ЗА КОГО KE ГЛАСАТЕ ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗА КОГО KE ГЛАСАТЕ ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4041424344 50>
Прашање: Za kogo bi glasale ako utre ima izbori?
Одговор Гласови Статистика
73 [50,69%]
22 [15,28%]
6 [4,17%]
17 [11,81%]
1 [0,69%]
5 [3,47%]
20 [13,89%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
nenno Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nenno Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2008 во 19:46
Originally posted by blashka blashka напиша:

 

    За.... ВМРО-ДПМНЕ.....

    Затоа што се... млади...способни...образовани...амбициозни....

    Не се...искорумпирани...расипани....лажговци....

    Затоа ...ШТО ЗНААТ ДА РАБОТАТ..............

    Затоа ...ШТО СЕ ГРИЖАТ ЗА СВОЈАТА ЗЕМЈА И ЗА СВОЈОТ НАРОД.
Kakov VMRO DPMNE, toa e veke istorija
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2008 во 20:05
па за Вм'o наравнотрепкањетрепкањеголема%20насмевкаголема%20насмевка


Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2008 во 20:49
Originally posted by blashka blashka напиша:

 
 
    Не се...искорумпирани...расипани....лажговци....
    Затоа ...ШТО ЗНААТ ДА РАБОТАТ..............
    Затоа ...ШТО СЕ ГРИЖАТ ЗА СВОЈАТА ЗЕМЈА И ЗА СВОЈОТ НАРОД.
,.....ne bile korumpirani?!,....i ostalo!,.....dali da se smeesh ,...ili da plachesh,...od vakvi naivci,...!тага
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2008 во 23:19
Originally posted by nenno nenno напиша:

Originally posted by blashka blashka напиша:

 

    За.... ВМРО-ДПМНЕ.....

    Затоа што се... млади...способни...образовани...амбициозни....

    Не се...искорумпирани...расипани....лажговци....

    Затоа ...ШТО ЗНААТ ДА РАБОТАТ..............

    Затоа ...ШТО СЕ ГРИЖАТ ЗА СВОЈАТА ЗЕМЈА И ЗА СВОЈОТ НАРОД.
Kakov VMRO DPMNE, toa e veke istorija
 
  ВМРО ДПМНЕ......ТОА Е ИДНИНАТА.....голема%20насмевка
 
Кон врв
Паланчански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Локација: Dubrovnik
Статус: Офлајн
Поени: 1655
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Паланчански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 05:21
Originally posted by brza brza напиша:


Originally posted by blashka blashka напиша:

 

 
    Не се...искорумпирани...расипани....лажговци....

    Затоа ...ШТО ЗНААТ ДА РАБОТАТ..............

    Затоа ...ШТО СЕ ГРИЖАТ ЗА СВОЈАТА ЗЕМЈА И ЗА СВОЈОТ НАРОД.
,.....ne bile korumpirani?!,....i ostalo!,.....dali da se smeesh ,...ili da plachesh,...od vakvi naivci,...!тага


Сепак мора да признаеме дека тие ги покренаа работите од мртвата точка.
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 07:59
 
 
  ВМРО ДПМНЕ....не само што ги покренаа работите....
  туку и ги ставија во движење.......а движењето се одвива...
  по нагорна линија...............голема%20насмевка
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 08:02
Originally posted by nenno nenno напиша:

Originally posted by blashka blashka напиша:


    За.... ВМРО-ДПМНЕ.....

    Затоа што се... млади...способни...образовани...амбициозни....

    Не се...искорумпирани...расипани....лажговци....

    Затоа ...ШТО ЗНААТ ДА РАБОТАТ..............

    Затоа ...ШТО СЕ ГРИЖАТ ЗА СВОЈАТА ЗЕМЈА И ЗА СВОЈОТ НАРОД.
Kakov VMRO DPMNE, toa e veke istorija


Samo covek koj ima licen interes moze da glasa za SDSM posle katastrofite sto gi napravija vo Makedonija, a znaejki deka vo partijata ne se slucija nikakvi osobeni promeni, sto nikako nemoze da ni dade za pravo deka se smenile.
Ima edna pogovorka ,vika:

Ako covek ednas zgresi, mozebi naucil od greskata i ke se popravi, megutoa ako po vtor pat ja povtori istata ke gresi cel zivot.

Zatoa gospoda ne e realno da se ocekuva od SDSM poveke od toa sto bea vo nivnite 14 godini vlast vo koja ja unistija MAKEDONIJA.

Ovdeka bi sakal da povtoram deka licno imam mnogu pogolem interes od SDSM, megutoa na izbori izleguvam i glasam za onoj koj mislam deka e sposoben da ja podobri situacijata na site gragani na makedonija a ne samo na poedinci, partiski profiteri.

Moe mislenje e deka tokmu SDSM glasacite treba da glasat protiv niv , kako ne bi im dale lazna nadez i bi gi primorale da ja reformirat partijata koja vo izminative 18godini nema napraveno eden cekor napred.
Vakvata situacija pred izborite kade sto odnapred se znae pobednikot ne e voopsto polezna za demokratijata, zatoa sto SDSM ne deluvat voopsto motiviracki na VMRO.
Premnogu slab protivnik se.
Mnogu se smesni vo nivnata agonija.

Tuku eve bidejki tuka ima privrzanici i na koalicijata Sonce, bi prasal bidejki sigurno se poinformirani.

KAKO G-ca Rada ke ne vnese vo EVROPA za 6 meseci?


Изменето од kultuzin - 19.Мај.2008 во 10:19
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 10:13
Европарламенраците од партијата на италијанскиот премиер, Силвио Берлускони побрзаа да ја посетат Македонија, за да го поддржат Никола Груевски во предизборната кампања, одбележува изданието.

“Европарламентарците присуствуваа на предизборен митинг на ВМРО – ДПМНЕ во регионот на македонско – грчката граница. “Македонија и Грција треба да имаат добри дипломатски односи“ посочи еден од нив. Европарламентарците истакнаа дека има начин да ги натераат своите колеги од Европската народна партија да ја поддржат Македонија за влез во ЕУ“ пишува грчкиот весник.


Samo kolku da se znae, Berluskoni e licen prijatel na Gruevski, sto vo okolnostite vo koi se naogame e mnogu vazno.
Osven toa skoro cela Evropa go podrzuva Gruevski i mu oddava priznanie za reformite koi gi napravi za ovaa kratko vreme.
Edinstvena drzava koja ne go podrzuva e Grcija, zatoa sto tie si imat sojuznik vo SDSM i se nadevat deka so nivna pobeda promenata na imeto ke bide najmal problem, kako sto ne bese problem promenata na Znameto i nametnuvanjeto na referencata FYROM.
Zatoa i ne sakat pregovori ocekuvajki go raspletot od izborite vo Makedonija.
Megutoa mnogu ke se zafrknat, Makedoncite ke izlezat mnogu posilni posle izborite, so posilen sobraniski sostav i posilna volja so vistina a ne so predavstvo da se izborime za vlez vo Evro-Atlanskite asocijacii.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 10:38
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:



KAKO G-ca Rada ke ne vnese vo EVROPA za 6 meseci?
 
Како....па најверојатно мисли да замавне со волшебното стапче
два ти пати....и ете сме веднаш во ЕВРОПА....
и сега кога ја гледам на говорница...ми паѓа жал...нема ниту
сила ...ниту глас....се си мислам дека ќе припадне....наназад....голема%20насмевка
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 10:38
Италијанските европарламентарци ветија укинување на визниот режим

Целосна либерализација и укинување на визниот режим за македонските државјани, ветија европарламентарците Рикардо Вентре и Марчело Вернола, по средбата со министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

Парламентарците од Форца Италија успешно го оцениле воведувањето на новите софистицирани лични документи, интегрираното гранично обезбедување и потпишувањето на договорот за реадмисија. Ќе се обидат со силни аргументи да ги убедат своите колеги од редовите на коалицијата на демохристијанските и народни партии да застанат на страната на Македонија.

Како што е наведено во соопштението од МВР, двајцата пратеници позитивно го оцениле напредокот на земјава во борбата против организираниот криминал и корупцијата и очекуваат МВР да продолжи да работи со истото темпо.



Mnogu e tazno sto vakvi uspesi ne dopirat do site gragani na Makedonija, koi vodeni od sitni interesi se vo potpolno slepilo.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 11:42
Bidejki nikoj ne mi odgovara kako tetka Rada ke ne vnese vo Evropa ke nagagam sam.

Mozebi so Evropski izgled:
Шекеринска - најскапо облечена жена во македонската политика

Во Македонија малку жени, од оние кои учествуваат во политиката, можат да се пофалат дека се што гледате на нив, потекнува од ултраскапите светски марки за кои, по правило, за едно парче облека треба да се плати од петсто евра за кондури, до неколку иљади евра за ташна.

Во овие износи не спаѓаат бисерни ѓердани, часовници, накит... кој чини од неколку иљади евра, па нагоре.Радмила Шекеринска, лидерката на СДСМ спаѓа во оваа џет сет категорија. Жената која ја обиколува предизборна Македонија носи ташни од класата и типот на Гучи и Лансел, какао на фотографиите кои се приложени кон текстот, кои коштаат од иљада до пет иљади евра. Цените на тие ташни лесно можат да се најдат на интернет. За Лансел ташната, плус шалот и чевлите кои Шекеринска ги носеше на конгресот на СДСМ, пишуваа и други македонски весници како за врвно скапа и гламурозна појава. Ретка во Македонија.


Iako ne tesko ke ja opravat Guci, Armani i Versace zaedno.
Кон врв
nenno Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nenno Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 12:58
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Bidejki nikoj ne mi odgovara kako tetka Rada ke ne vnese vo Evropa ke nagagam sam.

Mozebi so Evropski izgled:
Шекеринска - најскапо облечена жена во македонската политика

Во Македонија малку жени, од оние кои учествуваат во политиката, можат да се пофалат дека се што гледате на нив, потекнува од ултраскапите светски марки за кои, по правило, за едно парче облека треба да се плати од петсто евра за кондури, до неколку иљади евра за ташна.

Во овие износи не спаѓаат бисерни ѓердани, часовници, накит... кој чини од неколку иљади евра, па нагоре.Радмила Шекеринска, лидерката на СДСМ спаѓа во оваа џет сет категорија. Жената која ја обиколува предизборна Македонија носи ташни од класата и типот на Гучи и Лансел, какао на фотографиите кои се приложени кон текстот, кои коштаат од иљада до пет иљади евра. Цените на тие ташни лесно можат да се најдат на интернет. За Лансел ташната, плус шалот и чевлите кои Шекеринска ги носеше на конгресот на СДСМ, пишуваа и други македонски весници како за врвно скапа и гламурозна појава. Ретка во Македонија.


Iako ne tesko ke ja opravat Guci, Armani i Versace zaedno.
Ne se pali na LATAS
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 13:00
Originally posted by nenno nenno напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Bidejki nikoj ne mi odgovara kako tetka Rada ke ne vnese vo Evropa ke nagagam sam.

Mozebi so Evropski izgled:
Шекеринска - најскапо облечена жена во македонската политика

Во Македонија малку жени, од оние кои учествуваат во политиката, можат да се пофалат дека се што гледате на нив, потекнува од ултраскапите светски марки за кои, по правило, за едно парче облека треба да се плати од петсто евра за кондури, до неколку иљади евра за ташна.

Во овие износи не спаѓаат бисерни ѓердани, часовници, накит... кој чини од неколку иљади евра, па нагоре.Радмила Шекеринска, лидерката на СДСМ спаѓа во оваа џет сет категорија. Жената која ја обиколува предизборна Македонија носи ташни од класата и типот на Гучи и Лансел, какао на фотографиите кои се приложени кон текстот, кои коштаат од иљада до пет иљади евра. Цените на тие ташни лесно можат да се најдат на интернет. За Лансел ташната, плус шалот и чевлите кои Шекеринска ги носеше на конгресот на СДСМ, пишуваа и други македонски весници како за врвно скапа и гламурозна појава. Ретка во Македонија.


Iako ne tesko ke ja opravat Guci, Armani i Versace zaedno.
Ne se pali na LATAS


on ne se pali svrsuva na latas...a na Janko pocnuva nova tura ama togas on e odozdolaизненадување
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 13:15
Originally posted by nenno nenno напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Bidejki nikoj ne mi odgovara kako tetka Rada ke ne vnese vo Evropa ke nagagam sam.

Mozebi so Evropski izgled:
Шекеринска - најскапо облечена жена во македонската политика

Во Македонија малку жени, од оние кои учествуваат во политиката, можат да се пофалат дека се што гледате на нив, потекнува од ултраскапите светски марки за кои, по правило, за едно парче облека треба да се плати од петсто евра за кондури, до неколку иљади евра за ташна.

Во овие износи не спаѓаат бисерни ѓердани, часовници, накит... кој чини од неколку иљади евра, па нагоре.Радмила Шекеринска, лидерката на СДСМ спаѓа во оваа џет сет категорија. Жената која ја обиколува предизборна Македонија носи ташни од класата и типот на Гучи и Лансел, какао на фотографиите кои се приложени кон текстот, кои коштаат од иљада до пет иљади евра. Цените на тие ташни лесно можат да се најдат на интернет. За Лансел ташната, плус шалот и чевлите кои Шекеринска ги носеше на конгресот на СДСМ, пишуваа и други македонски весници како за врвно скапа и гламурозна појава. Ретка во Македонија.


Iako ne tesko ke ja opravat Guci, Armani i Versace zaedno.
Ne se pali na LATAS



Mozebi ti imas odgovor na moeto prasanje.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4041424344 50>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,305 секунди.