IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Како да се надмине разводот???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да се надмине разводот???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718>
Автор
Порака
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 21:22
...ЈА МА ЗА КЛАЊЕТО ЗБОРАМ!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 21:31
Som se zemale, ne treba da se razveduvaat, ne ubavo taka da praat
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 21:36
Originally posted by zagor zagor напиша:

...ЈА МА ЗА КЛАЊЕТО ЗБОРАМ!

...pa i jas...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 21:42

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 21:46
...znaci ne mora samo so razvod... da stane eks hazb`nd...spolajti milo... odam da vidam nozot dali e naostren.... 

Изменето од mamamd - 23.Април.2008 во 21:47
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 21:54
...ЗА СЕКОЈ СЛУЧАЈ...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
petbo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај petbo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 22:52
Ima poprilicen broj na razvodi kade sto posle nekoe vreme i edniot i drugiot svatile deka se eden za drug i povtorno se zaedno no sega so mnogu pojaki cuvstva eden kon drug.Znaci pred sekoj razvod e mnogu bitno da se pomirat stranite so problemot ako realno go ima.Razvodot boli i najcesto ne e ubav i poradi toa treba brakot da se neguva.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 23:43
Originally posted by petbo petbo напиша:

Ima poprilicen broj na razvodi kade sto posle nekoe vreme i edniot i drugiot svatile deka se eden za drug i povtorno se zaedno no sega so mnogu pojaki cuvstva eden kon drug.Znaci pred sekoj razvod e mnogu bitno da se pomirat stranite so problemot ako realno go ima.Razvodot boli i najcesto ne e ubav i poradi toa treba brakot da se neguva.



...ТИЕ ТАКВИТЕ НЕ СЕ ЗДРАВИ.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
petbo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај petbo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 23:06
Jas ne bi rekol deka ne se zdravi bidejki se mozebi po razumni.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 16:21
...И ШО СЕА...ФАТИЈА ПРАЗНИЦИ И НЕРАБОТНИ ДЕНОВИ И ЌЕ ЧЕКАМЕ ДО ДАЉНЕГ..ДАЈТЕ ИНФОРМАЦИИ...ШО СЕ ДЕСИ?..ИЛИ НИШТО НЕМА ОД....смеење
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
hanna4ever Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hanna4ever Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2008 во 20:46
Mislam deka e strasno koga edna ljubovna prikazna koja zapocnala so mnogu vnimanie i pocituvanje kon partnerot, zavrsuva so nepodnoslivi kavgi, povreduvanje, navredi.. Sepak nie lugjeto sme glavnite odgovorni za nasite zivoti. Koga sekoj od nas bi se obidel mesto da navredi nekogo, da zboruva otvoreno za sebe i svoite cuvstva, mnogu raboti bi se smenile na podobro. Znaete sto e najtragicno? Koga site frustracii sto sme gi nasobrale so godinite gi iskalime na partnerot, a znam deka mnogumina toa go pravat. Ne sum ni jas svetica daleku od toa no znam da bidam junak i da kazam: Ej slusaj, ne e do tebe do mene e, nervozna sum i ke mi pomine.

Изменето од hanna4ever - 06.Мај.2008 во 20:46
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2008 во 21:09
...ФОТКИТЕ ОД СВАДБАТА И ВЕНЧАВКАТА ЌЕ ГИ ПОСТИРАШ ОВДЕ!...ДА ТУКА НА ФОРУМОВ И БАШ ВО ОВАА ТЕМА..ПА ДА ВИДИМЕ ДАЛИ НЕМА ДА СЕ НАДМИНЕ...ЕЕЕЕЕ...

Изменето од zagor - 06.Мај.2008 во 21:10
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2008 во 12:06
Originally posted by hanna4ever hanna4ever напиша:

Mislam deka e strasno koga edna ljubovna prikazna koja zapocnala so mnogu vnimanie i pocituvanje kon partnerot, zavrsuva so nepodnoslivi kavgi, povreduvanje, navredi.. Sepak nie lugjeto sme glavnite odgovorni za nasite zivoti. Koga sekoj od nas bi se obidel mesto da navredi nekogo, da zboruva otvoreno za sebe i svoite cuvstva, mnogu raboti bi se smenile na podobro. Znaete sto e najtragicno? Koga site frustracii sto sme gi nasobrale so godinite gi iskalime na partnerot, a znam deka mnogumina toa go pravat. Ne sum ni jas svetica daleku od toa no znam da bidam junak i da kazam: Ej slusaj, ne e do tebe do mene e, nervozna sum i ke mi pomine.
 
 
mnogu pametno.napisano .od tvoja strana..................bravos.............tocno e toa deka najpametno e da se razgovara za problemite bez navredi i vreganje..............no za zal ne e taka vo normalniot ni svet.....dodeka ne se izvregame i ponizime do daska ne  ni se smiruva dusickata..............no toa e ...............razlicni luge razlicni karakteri..................
Кон врв
hanna4ever Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hanna4ever Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2008 во 20:05
Ako me prasas mene, potrebni se dvajca da go socuvaat brakot, edniot sam ne moze nisto. Ako ima problem i dvajca koi se spremni da go resavaat, verojatnosta e golema deka ke uspeat. Ako ne postoi interes od ednata strana, porano ili podocna ishodot e jasen. Procitav deka si bila vo situacija pred razvod.. nema nisto lesno vo razvodot, bez razlika dali bil sporazumen ili ne znam kakov. No znaes sto e najglupavo vo ova nasa zemja? Koga veke ke se sluci razvod i se obiduvas da go izgradis svojot zivot povtorno, naiduvas samo na sopki i prepreki, osuduvanja od okolinata i etiketa "razveden" koja vo nasata sredina ima mnogu negativna konotacija. Pominav niz razvod, fala mu na Gospod pomina polesno zosto nemase deca. No mnooooogu tesko e da se vratis vo eden tek na zivotot, posebno koga baras da najdes ljubov. Iskreno smaceno mi e da odgovaram na prasanja od tipot zosto sum se razvela, sekoj pat koga ke zapoznaam nekoj. Zosto lugjeto sekojdnevno raskinuvaat vrski? Pa isto e bre lugje, samo sto ovde si stavil nekoj beznacaen potpis!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.