IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - КАКВО ДОБРО ДЕЛО БИ МОЖЕЛЕ ДА НАПРАВИТЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

КАКВО ДОБРО ДЕЛО БИ МОЖЕЛЕ ДА НАПРАВИТЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 9>
Автор
Порака
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 23:30


Да дадам отказ од работа и да идам у хуманитарци. Често размислувам за ова, иако имам супер работа која многу си ја сакам. Но, понекогаш кога ќе се сетам на некои беспомошни луѓе, сакам се да сторам само за да им помогнам. Најискрено.




Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 10:56
....ДА ВЕ ОСТАВАМ НА МИРА!!!!!....големо%20гушкање
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 21:45
Da organiziram preku Parketi a i sama (nekako) hum akcii.
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 23:32
Originally posted by james dean james dean напиша:



Да дадам отказ од работа и да идам у хуманитарци. Често размислувам за ова, иако имам супер работа која многу си ја сакам. Но, понекогаш кога ќе се сетам на некои беспомошни луѓе, сакам се да сторам само за да им помогнам. Најискрено.




 
 
Верувај, нема потреба да дадеш отказ од работа за да одиш во хуманитарци. Простор за правење добри, волонтерски дела има секаде околу нас. Само отвори ги очите. Сети се на зборовите на мајка Тереза, каде не повикува да не очекуваме да направиме некое грандиозно големо дело, но постојано да правиме “мали“ добри дела. Ниедно добро дело не е мало, тоа ќе биде големо за оној за кого ќе го направиш. Но мотивот е најважен, Љубовта и Алтрузимот.
Само напредголемо%20гушкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 23:39
Marice, ti ma ne si vo crkva????????големо%20гушкање
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 23:44
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Marice, ti ma ne si vo crkva????????големо%20гушкање


...kaj si ma ljutke edna, aj eve ti edna големо%20гушкање...i edno izvinuenje za moite zboroi, ali posho ne te znam lichno ne bi trebalo da te vrega toa, kako i da e, bolje e da ne mi replicirash mnogu mnogu kontra...плазење
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 23:47
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Marice, ti ma ne si vo crkva????????големо%20гушкање
 
Црквата ја чинат луѓето а не обредите, зар оставам јас ваква црква како оваа наречена ИДИВИДИ?намигнување Па вие сте мојата црква....
 
П.С. Утре ќе “тркнам“ до некоја богослужбаголемо%20гушкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 23:54
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Marice, ti ma ne si vo crkva????????големо%20гушкање


...kaj si ma ljutke edna, aj eve ti edna големо%20гушкање...i edno izvinuenje za moite zboroi, ali posho ne te znam lichno ne bi trebalo da te vrega toa, kako i da e, bolje e da ne mi replicirash mnogu mnogu kontra...плазење
 
oooooooo..........look who's back.....голема%20насмевка
uf...da ne ti repliciram?????
uf...ne mnogu, mnogu kontra?????
uf...ama mene taka mi e najinteresnoнамигнување
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 00:09
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Marice, ti ma ne si vo crkva????????големо%20гушкање


Црквата ја чинат луѓето а не обредите, зар оставам јас ваква црква како оваа наречена ИДИВИДИ?намигнување Па вие сте мојата црква....


П.С. Утре ќе “тркнам“ до некоја богослужбаголемо%20гушкање


ЗОШТО ВО ЦРКВА НА БОГОСЛУЖБА? ЌЕ СЕ НАЈДЕ НЕКОЈ СВЕШТЕНИК И НА ФОРУМОВ...ПА НИЕ СМЕ ДРЖАВА ВО МАЛО...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 00:10
 
И тоа што викаш Мајсторче, па овде навистина имаме сеголемо%20гушкање
Затоа не мрдам од столов, трет по ред за неколку месециголема%20насмевка
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 03:09
ne velam deka e nekoe golemo dobro delo no mi e ubavo na dusata.so godini nanazad za veligden si nosam vapcani jajca za site vo domot za stari lica majka tereza vo zlokukani pa taka i vcera sabajle za vreme na pojadokot si gi posetiv moite prijateli od domot/drugi godini odam na pladne za vreme na rucekot/ malku se druzevme,tie srekni ,jas srekna ,site 100 -tina babi, dedovci, tuka i vrabotenite site nasmeani si cestitavme a posle se znae vo crkva pa doma na semeen rucek.
ja koristam prilikava DA VI CESTITAM VELIGDEN- HRISTOS VOSKRESNA -DA STE MI ZIVI I ZDRAVI I VESELI NA NASIOT FORUM!
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 03:17
Sekoja cest super babicka

Cestit Veligden i tebe i na tvojata familija!

Jas ne se cuvstvuvam seuste dostojna za da napisam nesto na ovaa tema
se nadevam deka naskoro ke ima i moj post!
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 03:21
Originally posted by Irenica Irenica напиша:

Sekoja cest super babicka

Cestit Veligden i tebe i na tvojata familija!

Jas ne se cuvstvuvam seuste dostojna za da napisam nesto na ovaa tema
se nadevam deka naskoro ke ima i moj post!


so samiot gest sto mi cestitas Veligden me izraduva i napravi dobro delo mila moja kon mene iako ne ocekuvav vo ovie "sitni saati" da primam cestitka iako gi imase mnogu ovie dva dena.fala ti sonce!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 11:06

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.