IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Србија и Русија против демаркација на гра
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Србија и Русија против демаркација на гра

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 25>
Автор
Порака
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 16:21
Нејќеш ни да спомнеш колку жртви имаше Србија... Колку Хрватска и муслиманите заедно...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 16:24
Odredeni tipovi na forumov , zbor nemat napisano na nekoja tema koja ja tangira Makedonija.
Verojatno se mnogu dalekovidi pa nemozat da gledat sto im se slucuva doma i zatoa premnogu se grizat za komsiite koi sigurno vo sekoja prilika bi im rekle "VI STE JUZNI SRBI"...
Megutoa sto e toa vo sporedba so ljubovta kon severniot sosed koj so godini ne ugnetuval gi siluval nasite babi i prababi, toa nikako ne smee da se zaboravi i kon vakvite dela na nasite braka Srbi sekogas treba da imame pocit i so otvoreni race da ja precekame sekoja naredna agresija vrz nasata tatkovina zosto sepak se raboti za nasi braka.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 16:26
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:


A ako se interesiras poveke za komsijata otkolku za samiot sebe, sto togas?



Тогаш и комшијата ќе се интересира за тебе и ќе ти помогнееее... ете така се живеее... задоволни сте дечиња..!!!


Najzadovolni ke bideme koga tipovi kako tebe ke si go prodadat imotot vo Makedonija i ke se preselat vo Srbija da razvivat ljubov i dobrososedski odnosi.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 16:31
А ние најзадоволи ќе бидеме ти да си го извадиш бугарскиот пасош (ако веќе го немаш), и од Благоевград праќај постови на форумов...
Кон врв
zmejko_zmejko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2008
Локација: Djibouti
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zmejko_zmejko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 16:32
a ti od kade si tolku siguren deka tipot tokmu sega ne e tamu ?
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 16:50
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

А ние најзадоволи ќе бидеме ти да си го извадиш бугарскиот пасош (ако веќе го немаш), и од Благоевград праќај постови на форумов...


Izvini drugar tatarski pasos nemam nitu ke imam bidejki imam eden mnogu povreden i od tatarskiot i od srpskiot i od bilo koj drug, za zal na naslovnata strana seuste ima petokraka sto sigurno vam " veoma vi godi" ama i to ke se smeni i toa naskoro.
Inaku ako ne si slusnal vo MAKEDONIJA postojat i CISTOKRVNI MAKEDONECI bez pridavki kako srbofil ili tatarofil, sto za vas za zal ne moze da se kaze.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 16:51
Originally posted by zmejko_zmejko zmejko_zmejko напиша:

a ti od kade si tolku siguren deka tipot tokmu sega ne e tamu ?


Tipot ne e tamu i tipot gi izbegnuva i bojkotira neprijatelskite zemji na Makedonija ( citaj : Srbija , tatarska ili Grcija )
Кон врв
zmejko_zmejko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2008
Локација: Djibouti
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zmejko_zmejko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 16:53
zaboravi , kako golem Makedonec  da gi spomenes rusija i albanija i uste polovina ostanat svet ..... kako li ce izgledas vo ocite na nekoj amerikanski podlizurko i poltron dokolku go procital sevo ova ? ... brzo ispravaj ja greskata ...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 16:59
Originally posted by zmejko_zmejko zmejko_zmejko напиша:

zaboravi , kako golem Makedonec da gi spomenes rusija i albanija i uste polovina ostanat svet ..... kako li ce izgledas vo ocite na nekoj amerikanski podlizurko i poltron dokolku go procital sevo ova ? ... brzo ispravaj ja greskata ...


Nema zosto da ja spomnam Rusija, momentalno se neutralni kon Makedonija pa taka i jas gi cuvstvuvam iako istoriski gledano ni napravile indirektno mnogu steta preku tatarska, grcija i srbija.
A Albanija iako ne e kitka za mirisanje sepak ni napravila najmalku loso isklucuvajki gi ovde teroristite od Kosovo koi ni napravija golemi problemi i koi nikako nemozam da gi smislam.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 17:10
Си ги заборавил Арнаутите а? Или баба ти ти кажувала само како Србите биле лоши и се живо силивале...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 17:15
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Си ги заборавил Арнаутите а? Или баба ти ти кажувала само како Србите биле лоши и се живо силивале...


Ne sum zaboravil nikogo i zatoa edinstveno sto me interesira e mojata tatkovina i nikoj drug.
A ako kon nekoj imam simpatii toa sigurno nema da bidat onie koi i mislat zlo na Makedonija.
I uste nesto ako treba imam vrski vo Belgrad moze da se najde povolno stance ,sepak doma si e doma i sekoj treba da bide onamu kaj sto go vlece.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 17:30
Нормално ! Така е... И јас не би имал симпатии кон некого што не и сака добро на Македонија... Кој каде го влече таму нека си живее така е, а не некој да ми кажува јас каде да живеам само заради мојот став, не не... Можеме да збориме цела недела ти да држиш за својот ја за мојот став и нема од мене да прочиташ никаква квалификација кон тебе, а вие сте други, дали од недостаток на факти или од недостаток на самоконтрола или од некултура вреѓате со тоа што не правите србомани и слично... А незнаеш за мене ништо, дека моите се од западна Македонија Кическо, дека низ нашето село највеќе поминувал и се задржувал Јордан Пиперката... И неговите внуци ми се пријатели и ден денес... И некој да ме оквалификува за србоман само затоа што ги бранам и знам дека правдата е од нивна страна... Не дозволувам...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 17:37
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Нормално ! Така е... И јас не би имал симпатии кон некого што не и сака добро на Македонија... Кој каде го влече таму нека си живее така е, а не некој да ми кажува јас каде да живеам само заради мојот став, не не... Можеме да збориме цела недела ти да држиш за својот ја за мојот став и нема од мене да прочиташ никаква квалификација кон тебе, а вие сте други, дали од недостаток на факти или од недостаток на самоконтрола или од некултура вреѓате со тоа што не правите србомани и слично... А незнаеш за мене ништо, дека моите се од западна Македонија Кическо, дека низ нашето село највеќе поминувал и се задржувал Јордан Пиперката... И неговите внуци ми се пријатели и ден денес... И некој да ме оквалификува за србоман само затоа што ги бранам и знам дека правдата е од нивна страна... Не дозволувам...


Toa e samo zaklucok donesen vrz osnova na Vasite postovi i toa deka osven na temite koi gi tangirat Srbite na drugi temi ne ste aktivni.
Nekogas na lugeto im e tesko da i poglednat na vistinata vo oci.
Daj boze da gresam vo Vasiot slucaj ama tesko verojatno.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 19:55
Што има лошо ако јас иднината на Македонија не ја гледам во нато туку во друг сојуз??? Тоа ме прави помал Македонец од тебе??? Не бе брат се лажеш... Можеби и ти како мене и мислиш добро на Македонија (или се лажам), но твоите погледи се полни со злоба спрема србите така??? А се чудиш кога моите погледи се полни со злоба спрема една кукавичка земја како што е САД...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.