IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Разум или емоции?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Разум или емоции?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 36>
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 19:49
... ziveam  zivot so mnogu zdrav razum...rasuduvanje... i cesto... koga ke iskazam emocii..... mojata podebela polovina  ne mi veruva... i niz smeenje mi veli... sega jas sum na red... za analiza...a jas kutrata navistina ... neshto se razneznuvam... ama zaradi taa moja pusta "zdrava razum" nikoj ne me prifaka za emotivna....

Изменето од mamamd - 18.Април.2008 во 19:50
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 23:49
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

... ziveam  zivot so mnogu zdrav razum...rasuduvanje... i cesto... koga ke iskazam emocii..... mojata podebela polovina  ne mi veruva... i niz smeenje mi veli... sega jas sum na red... za analiza...a jas kutrata navistina ... neshto se razneznuvam... ama zaradi taa moja pusta "zdrava razum" nikoj ne me prifaka za emotivna....
 
E BAS NESTO NE E TOCNO DEKA NIKOJ NE TE PRIFAKJA ZA EMOTIVNAголемо%20гушкање
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 23:57
NEKAKO....SITE GI DELIME RABOTITE VO NASITE ZIVOTI NA
-OBLASTI VO KOI TREBA DA DOMINIRA RAZUMOT
-OBLASTI VO KOI SMEAT DA DOMINIRAAT EMOCIITE
 
JAS LICNO, DOZVOLUVAM DA ME VODAT EMOCIITE,
I VO LJUBOVTA
I VO KOMUNIKACIJATA SO LUGJETO
I VO RABOTATA
A RAZUMOT SAMO GO KONSULTIRAMнамигнување
 
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 23:57
Разумна емотивност.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2008 во 00:02
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Разумна емотивност.
 
tesko mozam da prifatam takov poim
mozebi obratno?????
emotiven razum????среќа
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2008 во 00:03
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Разумна емотивност.
 
tesko mozam da prifatam takov poim
mozebi obratno?????
emotiven razum????среќа
 
Не постои таков поим, емотивен разум.
Ако е разумен нема да биде емотивен.


Изменето од Палестинец - 19.Април.2008 во 00:03
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2008 во 00:35
ja nemam razum, imam samo emocii
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2008 во 00:58
ja bi nesto okolu seksot, ako moze
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 22:18
Емотивно сум катастрофално расположена, но ќе постапам како што чувствувам дека треба поддржана од разумот,без негова критика, макар и да згрешам.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2008 во 02:01
емоциите се дечиња растрчани по лулашки, клацкалки и вртелешки во паркот на градинката.

разумот е воспитувачката.
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2008 во 02:14
...zavisi vo koja dadena situacija, nemoze da kazam deka sum strogo razumen ili emotiven, ako treba razum se upotrebue, ako trebaat emocii normalno-switch on...and enjoy...трепкање
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2008 во 02:20
razum e nisto bez emociite

razum se uci- emociite se ragjat

nikoj ne moze da nauci pravi emocii , tie treba da se predizvikat od emociite na drug - kako udar na elektron so elektron



SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2008 во 03:29
...hrabrosta e emocija, se steknuva so praksa, sekogash koga se odi za prv pat vo borba sekoj vojnik se plashel, ponataka stravot preoga vo hrabrost, znachi so uchestvo poveke pati, ili steknuvanje na iskustvo, iskustvoto se uchi, otuka... emociite ne se ragaat tie se steknuvaat i se kontroliraat so uchenje i praksa, pri sho se formira konstantno psihata na chovechkiot sklop...

...razumot ili intelegencijata e nasledna ili se raga...toj sho e glup, nikad nemoze da nauchi da bide pameten, moze da bide uporen i da go prekriva toa so podlost ama ne i intelegenten...


Изменето од ...Well... - 01.Мај.2008 во 03:30
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2008 во 08:43
газење%20од%20смеење

hrabrosta SE UCI ??????

hahahahahahahahha
hahahah  - ILI SI ILI NE SIголема%20насмевка\ILI SI Vo FILM ILI NESI

ZNAES DEKA-- SEKOJ PADOBRANEC SE ISPLASIL - I TOA NAJVISE VO 3 ot SKOK

NE PRVIOT NE VRORIOt NEGO TRETIOT--- so naucil od dvata skoka???

da--- naucil da se plasi  genijalce
- togas stanal svesen so vsusnost pravi

emociite se ucele??? ahhahahahahahahahahahaahгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

ne
....glumata se uci - emociite se predizvikuvat


i najinteligenten covek vo plemeto aboridzini nema da postavi bernulieva ravenka-- treba toa da se uciiiiiiiiiiiiiiiiiiiii-- razum bato razummmm



Изменето од anakin - 01.Мај.2008 во 08:46
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 36>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,195 секунди.