IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Дали би промениле вера за милион долари?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали би промениле вера за милион долари?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425>
Автор
Порака
petar_thegreat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај petar_thegreat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 13:10
Originally posted by mudzahid mudzahid напиша:

Originally posted by petar_thegreat petar_thegreat напиша:

ludje .... badijala raspravanje .... i to so kogo ? .... so nekoj koj vece ednas " dobrovolno " e smenil verata ? .... koga " dobrovolno " e smenil pa sto ostanuva da se kaze na prasanjeto dali za pari bi e smenil ? .... suvisno prasanje ......


тагаИ овој кажа нешто. Кој ја сменил некој пат верата. Ние ли? Не!!! 
Ако некој некојпат ја сменил верата во Ислам, тоа било доброволно и затоа што ја согледал вистината.
За пари ли ја сменил? Не!!!!


 
 
tebe prijatele ti kupile iskriveno ogledalo .... fakt ....
Кон врв
petar_thegreat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај petar_thegreat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 13:13
za torba urda li bila rabotata ? ..... hahahahahahahaah ..... a tek za milion dolari ..... pa tie i za hipoteticki milion pocnaa da se drpaat a sto bi bilo koga bi bile i kesh ? ..... hahahahahahahahahaah
Кон врв
petar_thegreat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај petar_thegreat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 13:15
za kesh mislam deka bi e smenile i nacijata , kako sto e menuvaat postojano голема%20насмевка i po potreba голема%20насмевка ... a za vera i da ne zboruvame ... otpadnik ednas , otpadnik zasekogas .....
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 13:16
Originally posted by anakin anakin напиша:

Originally posted by STEPSKI-VOLK STEPSKI-VOLK напиша:

Originally posted by petar_thegreat petar_thegreat напиша:

ludje .... badijala raspravanje .... i to so kogo ? .... so nekoj koj vece ednas " dobrovolno " e smenil verata ? .... koga " dobrovolno " e smenil pa sto ostanuva da se kaze na prasanjeto dali za pari bi e smenil ? .... suvisno prasanje ......
Jas licno sum Makedonec MUSLIMAN.ili kako sto vie vikate"torbes"i se soglasuvam so vasiot stav deka sme ja smenile verata za torba urda.Znaete zosto?Zatoa sto taa vera tolku i vredi.I sekoj den sum mu blagodaren na mojot pradedo sto go napravil vistinskiot izbor.Go prodal hristijanstvoto za torba urda zasto uvidel deka tolkava mu e vrednosta.SEGA DA MI DADAT I TORBA ZLATNICI NE BI JA SMENIL VERATA ZASTO ISLAMOT E VISTINSKATA VERA


torba urda????
vaka
ako ne si ja zapoznal svojata vistinska vera
od kaj znaes deka taa vo islamot e vistinskata
ti ja nemas vo srceto kristijanskata
od kade togas znaes deka ne e vistinska

ova vazi i za obratno

pozdrav




Anakine, a ti od kade najde da diskutiras koga nemas vrska sto znaci vera i da bide covek vernik!?


Кон врв
STEPSKI-VOLK Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај STEPSKI-VOLK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 13:16
Originally posted by anakin anakin напиша:

Originally posted by STEPSKI-VOLK STEPSKI-VOLK напиша:

Originally posted by petar_thegreat petar_thegreat напиша:

ludje .... badijala
raspravanje .... i to so kogo ? .... so nekoj koj vece ednas "
dobrovolno " e smenil verata ? .... koga " dobrovolno " e smenil pa sto
ostanuva da se kaze na prasanjeto dali za pari bi e smenil ? ....
suvisno prasanje ......
Jas licno sum Makedonec MUSLIMAN.ili
kako sto vie vikate"torbes"i se soglasuvam so vasiot stav deka sme ja
smenile verata za torba urda.Znaete zosto?Zatoa sto taa vera tolku i
vredi.I sekoj den sum mu blagodaren na mojot pradedo sto go napravil
vistinskiot izbor.Go prodal hristijanstvoto za torba urda zasto uvidel
deka tolkava mu e vrednosta.SEGA DA MI DADAT I TORBA ZLATNICI NE BI JA
SMENIL VERATA ZASTO ISLAMOT E VISTINSKATA VERA


torba urda????
vaka
ako ne si ja zapoznal svojata vistinska vera
od kaj znaes deka taa vo islamot e vistinskata
ti ja nemas vo srceto kristijanskata
od kade togas znaes deka ne e vistinska

ova vazi i za obratno

pozdrav

Jas za razlika od tebe gi imam objektivno prostudirano trite svetski religii i vo srceto mi se zalepi samo islamot.A ti gledaj da napravis koordinacija medzu mozokot i jazikot pa posle tropaj zeleni.
Кон врв
mudzahid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 818
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mudzahid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 13:16
Овој е или грозниот, или аладин ФАКТ
Јас сум се родил како муслиман, никој за ништо не може да ми ја промени верата. За разлика од тебе, кој нема ни вера, ни тронка ум.

И НЕ СЛЕДИ ГО ОНА ШТО НЕ ГО ЗНАЕШ.
И ИЗБЕГНУВАЈ ТЕ ГОВОР ЛАЖЕН.
Кон врв
petar_thegreat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај petar_thegreat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 13:16
ma anakin barem znae vo sto veruva.... i ne si go menuva mislenjeto i veruvanjeto ... kako nekoj za torba urda ......
Кон врв
petar_thegreat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај petar_thegreat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 13:17
Originally posted by mudzahid mudzahid напиша:

Овој е или грозниот, или аладин ФАКТ
Јас сум се родил како муслиман, никој за ништо не може да ми ја промени верата. За разлика од тебе, кој нема ни вера, ни тронка ум.

 
 
taka ti mislis .... tebe te smenile na gerijatrija голема%20насмевка
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 13:21
Originally posted by petar_thegreat petar_thegreat напиша:

Originally posted by mudzahid mudzahid напиша:

Овој е или грозниот, или аладин ФАКТ
Јас сум се родил како муслиман, никој за ништо не може да ми ја промени верата. За разлика од тебе, кој нема ни вера, ни тронка ум.

 
 
taka ti mislis .... tebe te smenile na gerijatrija голема%20насмевка



Ne misli, 100% e vo pravoсреќа

Кон врв
mudzahid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 818
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mudzahid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 13:21
Кога овој свет би бил од злато, меѓутоа минлив,
 А ахиретот од кал, меѓутоа вечен би го избрал ахирет.
И НЕ СЛЕДИ ГО ОНА ШТО НЕ ГО ЗНАЕШ.
И ИЗБЕГНУВАЈ ТЕ ГОВОР ЛАЖЕН.
Кон врв
petar_thegreat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај petar_thegreat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 13:23
a koj e vo pravo , sto dobiva ?
Кон врв
STEPSKI-VOLK Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај STEPSKI-VOLK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 13:24
I VIE CE JA SMENITE VERATA.KOGA -TOGAS CE UVIDITE DEKA IKONITE NE BILE CUDOTVORNI,DEKA SVECITE VE ZASLEPUVAAT DEKA ONIE KOI VE PREDVODAT SE OBICNI VLAKNESTI CUDOVISTA SO GRIMLINSKA FACA.I DEKA ISLAMOT E VISTINSKIOT IZBOR
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 13:24
Originally posted by mudzahid mudzahid напиша:

Кога овој свет би бил од злато, меѓутоа минлив,
 А ахиретот од кал, меѓутоа вечен би го избрал ахирет.



големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
petar_thegreat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај petar_thegreat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 13:24
Originally posted by mudzahid mudzahid напиша:

Кога овој свет би бил од злато, меѓутоа минлив,
 А ахиретот од кал, меѓутоа вечен би го избрал ахирет.
 
 
kaza kumot golem laf аплауз ... medjutoa , znaes li sto e najgolem grev ? .... da go pravis toa sto si go pravis samiot sebesi .... da se ubeduvas vo nesto vo sto ne veruvas poradi silata na faktite tuku samo poradi okolinata голема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.